Basf 2024 04 24 A1 Basf 2024 04 24 m1
Agropolitika
Atidėtas reikalavimas Ekologinės gamybos žurnalą pildyti tik elektroniniu būdu

Vilnius. Reikalavimas Ekologinės gamybos žurnalą pildyti tik elektroniniu būdu atidėtas metams – iki 2024 sausio 1 dienos.

Pagal ankstesnius reikalavimus, tai daryti būtų reikėję jau nuo šių metų sausio. Kaip portalui manoūkis.lt teigė Žemės ūkio ministerija (ŽŪM), sprendimas šį reikalavimą atidėti metams priimtas, siekiant efektyvesnės Žemės ūkio ministerijai pavaldžių įmonių veiklos.

Mat nuo šių metų Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centro, Distancinių tyrimų ir geoinformatikos centro „GIS-Centras“ bei Valstybės žemės fondo teisės ir pareigos sujungtos į vieną, t. y. Žemės ūkio duomenų centrą.

Bioversija 2024 04 26 m7

„Norint perskirstyti vidinius resursus, konsoliduoti programas ir duomenis, sklandžiai pasirengti darbui, reikia laiko. 

Metams atidėjus reikalavimą Ekologinės gamybos žurnalą pildyti elektroniniu būdu bus išvengta galimų nesklandumų, kurių galėtų pasitaikyti, pavyzdžiui, iki pavasarį vyksiančio pasėlių deklaravimo“, – atsakymą pateikė ŽŪM.

Anksčiau portalui manoūkis.lt Lietuvos ekologinių ūkių asociacijos pirmininkas Saulius Daniulis yra teigęs, kad reikalavimas pildyti Ekologinės gamybos žurnalą tik elektroniniu būdu yra toks, kuris ne tik apsunkina ūkininkų darbą, bet ir griauna ekologinius ūkius, neskatina jų kurti.

Šaltinis: manoūkis.lt inf.
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate dabartinę ūkio finansinę padėtį?
  Visos apklausos