Basf a1 08 12 23 Basf m1 08 12 23
Agropolitika
Anksčiau nutraukę gamybinę veiklą ūkininkai gaus apie 475 mln. litų paramos

Vilnius, gegužės 7 d. Šiemet iš nutarusių anksčiau pasitraukti nuo prekinės žemės ūkio gamybos birželio-liepos mėnesiais bus renkamos paraiškos finansinei paramai gauti. Planuojama, kad 2004-2006 metais šia parama pasinaudos apie 30 000 ūkininkų, ir jiems bus išmokėta apie 475 mln. litų.

Pagal nustatytus tinkamumo kriterijus reikalaujama, kad pareiškėjas ne trumpiau kaip 10 pastarųjų metų turi užsiiminėti žemės ūkio veikla. Žemdirbiai teiraujasi, koks dokumentas tai įrodytų.

Pasak Žemės ūkio ministerijos specialistų, žemdirbys gali pateikti, jeigu turi, ūkininko pažymėjimą. Tačiau bėda ta, kad ne visi ūkininkai registravosi nuo pat 1994-ųjų metų, kai pradėjo veikti Ūkininkų ūkių registras. Taip pat galima pateikti dokumentus, liudijančius apie pieno pardavimus, arba bet kokius kitus dokumentus, įrodančius, kad buvo vykdoma žemės ūkio veikla.

Bioversija 23 09 01 m7

Todėl ŽŪM parengė pažymos, kurią galės išduoti seniūnas, formą. Joje bus parašyta, ar pareiškėjas paramai pagal ankstyvo pasitraukimo iš prekinės žemės ūkio gamybos priemonę gauti paskutiniuosius 10 metų užsiiminėjo žemės ūkio veikla. Seniūnas gali patvirtinti, kad pareiškėjas, pavyzdžiui, augino žemės ūkio produkciją asmeniniame sklype.

Tačiau žemdirbiai, planuojantys nutraukti prekinę žemės ūkio gamybą, vis tiek turi ateiti į seniūnijas ir deklaruoti pasėlius, kadangi, pateikus prašymą pasitraukti iš prekinės žemės ūkio gamybos, papildomai dar bus tikslinama, kurią paramos priemonę pasirenka žemdirbys.

Elta

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Ar tenkina išmokų avansai?
  Visos apklausos