Basf 2024 04 24 A1 Basf 2024 04 24 m1
Agropolitika
A. Macijauskas imtųsi reformuoti Žemės ūkio rūmus

Akademija (Kėdainių r.), vasario 9 d. „Manau, būčiau tinkamas lyderis vykdyti permainas ir reformas Žemės ūkio rūmuose. Sutinku kandidatuoti į Rūmų pirmininko postą, jei Bronius Markauskas nuspręs nekelti savo kandidatūros", - pareiškė žemės ūkio viceministras Aušrys Macijauskas vakarykščiame Lietuvos ūkininkų sąjungos prezidiumo posėdyje.

Žemės ūkio rūmų suvažiavimas, kuriame bus renkamas pirmininkas, šaukiamas vasario 25-ąją. Ūkininkų sąjungą į suvažiavimą vakar delegavo savo pirmininką Joną Talmantą ir vicepirmininką Žemaitijos regionui Vytautą Rakicką.

Ūkininkai jau anksčiau yra išreiškę pageidavimą, kad kandidatai į ŽŪR pirmininko postą iš anksto prisistatytų žemdirbių organizacijoms. Tada dar iki suvažiavimo organizacijos galėtų įgalioti savo delegatus paremti vieną ar kitą kandidatą, būtų išvengta spontaniškumo.

Bioversija 2024 04 26 m7

Jonas Talmantas, Aušrys Macijauskas, Bronius Markauskas

LŪS pirmininkas Jonas Talmantas, žemės ūkio viceministras Aušrys Macijauskas ir ŽŪR pirmininkas Bronius Markauskas vakarykščiame posėdyje

Prezidiumo posėdyje dalyvavęs ŽŪR pirmininkas Bronius Markauskas sakė, kad galutinai nėra apsisprendęs, ar sieks pirmininko posto trečią kadenciją. Tačiau jei sprendimas būtų teigiamas, jis prisiimtų įsipareigojimą restruktūrizuoti Žemės ūkio rūmus, pakeisti dalį ŽŪR darbuotojų.

B. Markauskas pritarė ūkininkų pozicijai, jog ŽŪR vicepirmininkas taip pat turėtų sustabdyti narystę savo organizacijoje, kad galėtų atstovauti visiems Rūmų nariams.

Šiuo metu Rūmams priklauso apie 60 augalininkystės, gyvulininkystės, profesinių, kultūrinių, bendruomenių ir teritorinių organizacijų. Visos jos, nepriklausomai nuo dydžio, veiklos pobūdžio ir įtakos, į ŽŪR suvažiavimą deleguoja po 2 narius. Ūkininkų sąjunga siekia platesnio atstovavimo ir daugiau balsų renkant ŽŪR vadovybę.

Anot B. Markausko, atstovavimo ir delegatų skaičiaus klausimai yra aptarti ŽŪR statute. Norint permainų, reikia keisti statutą, o tai padaryti gali tik suvažiavimas. Todėl suvažiavime apie tai ir bus proga diskutuoti.

Ūkininkų sąjungos prezidiumas pritarė B. Markausko kandidatūrai į ŽŪR pirmininko postą. Jei B. Markauskas nuspręs nekandidatuoti, Ūkininkų sąjunga palaikys dabartinio žemės ūkio viceministro Aušrio Macijausko kandidatūrą.

„Manau, būčiau tinkamas lyderis vykdyti permainas ir reformas Žemės ūkio rūmuose. Sutinku kandidatuoti į Rūmų pirmininko postą, jei Bronius Markauskas nuspręs nekelti savo kandidatūros", - pareiškė A. Macijauskas LŪS prezidiumo nariams.

Anot A. Macijausko, Žemės ūkio rūmai turi aktyviai įsitraukti į Bendrosios žemės ūkio politikos ateities gairių svarstymą, nes nuo to, kokia bus BŽŪP ateitis ir finansavimas, priklausys visų žemdirbių ir kaimo likimas. „Žemės ūkio ministerija į šios politikos perspektyvą žiūri vienaip, ūkininkai - kitaip, o Žemės ūkio rūmai turi suderinti šias pozicijas", - sakė A. Macijauskas.

MŪ inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate dabartinę ūkio finansinę padėtį?
  Visos apklausos