Basf A1 2024 05 28 Basf m1 2024 05 28
Verslo informacija
Žiemkenčių sėklos ruošimo inovacija padeda didinti derlių

Nuėmus derlių ir pasirūpinus šiaudų suskaidymu, netrukus ruošiama žiemkenčių sėkla. Vienas efektyviausių šiuolaikinių būdų paruošti sėklą yra jos apvėlimas mikroorganizmais beicavimo metu. Sporų formoje esančios bakterijos yra visiškai atsparios beicams, todėl juos galima maišyti kartu.

Sėklas galima apvelti mikroorganizmais ir nebeicuotas, jei jos naudojamos ekologiniuose ūkiuose. 

Biologiniai produktai užtikrins greitą ir ilgalaikį poveikį stimuliuojant jaunų augalų šaknų sistemos formavimąsi ir antžeminės augalų dalies augimą. Bakterijų kolonijos aplink kiekvieną sėklą suformuoja tam tikrą gyvybingumo „skafandrą“. Vos pasėjus sėklas į dirvą, bakterijos ima sparčiai daugintis ir iki sėklai sudygstant, jau susiformuoja didžiulės bakterijų kolonijos. Jos fiksuoja atmosferos azotą ir kartu atpalaiduoja fosforą iš dirvožemyje esančių netirpių junginių. Dėl sinergijos su augalu bakterijos papildomai stimuliuoja augalo augimą, išskirdamos įvairius hormonus ir rūgštis, kurios lengvai pasisavinamos. Išaugus gerųjų bakterijų koncentracijai, sumažėja žalingų mikroorganizmų kiekis, todėl augalai būna sveikesni. 

Kodėl verta velti sėklas mikroorganizmais?

 • Skatinamas šaknų vystymasis

 • Gerėja maisto medžiagų prieinamumas

 • Didėja dirvožemio gyvybingumas

 • Dirvožemyje aplink sėklas dėl konkurencijos slopinami ligų sukėlėjai

Tiksliųjų bandymų, atliktų Kėdainių rajone, rezultatai įrodo, kad naudoti „Bioversio” biologinius priedus prie beicų verta. Kontroliniame variante veislės Etana kviečius beicuojant tik beicu Celect Trio, gautas 4,93 t/ha derlingumas, o prie beico pridėjus bakterinį produktą Biomas Grow (0,1 l/t), gautas 0,47 t/ha derliaus priedas.

Besikeičiantis klimatas, vis griežtėjantys reikalavimai cheminiams augalų apsaugos produktams ilgainiui privers kiekvieną ūkį savo technologijose naudoti aplinkai palankius produktus ir technologijas, todėl kuo anksčiau žemdirbiai savo praktikoje įgus naudoti biologinius produktus, tuo tvirčiau bus pasirengę ateities iššūkiams.

Tikslieji bandymai institute ir gamybiniai bandymai ūkiuose

Technologijos tiksliuosius bandymus atlikome LAMMC Žemdirbystės institute, vėliau, jau su mokslininkų rekomendacijomis, persikėlėme į gamybinius bandymus ūkiuose. Gauti rezultatai neleidžia abejoti produktų patikimumu. Daugiau detalių bandymų rezultatų galite rasti čia.

Mūsų produktų distributorius „Linas Agro“ turi išskirtinį pasiūlymą savo klientams – „Dotnuva Baltic“ sėklų fabrike paruoštas sertifikuotas žieminių kviečių Etana veislės sėklas apveltas beicu Kinto® Plus kartu su biologiniu produktu Biomas Grow. Kol kas Lietuvoje nėra kitų įmonių, galinčių pasiūlyti javų sėklų, beicuotų ir kartu jau apveltų bakterijomis.

Užsakymas Nr. 10277

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024
  Setupad-desktop-po tekstu

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate dabartinę savo ūkio finansinę padėtį?
  Visos apklausos