Dotnuva (Kėdainių r.). Pasauline pandemija paženklintas pavasaris atnešė nemažai baimių ir nežinomybės visai visuomenei, taip pat ir mūsų šalies žemdirbiams.
Nepaisant to, darbai ūkiuose vyksta, todėl svarbos nepraranda kokybiškos ir operatyvios žemės ūkio technikos serviso bei atsarginių dalių tiekimo paslaugos.
Kaip šiandien situaciją mato ir kurias veiklos sritis kliento naudai stiprina technikos prekybos įmonė „DOTNUVA BALTIC“.
Pasak bendrovės pardavimų vadovo Baltijos šalims Dangio Valaičio, nors užklupsiančių su COVID-19 susijusių iššūkių niekas negalėjo numatyti, tačiau įmonė jiems savotiškai pasirengė iš anksto – įvertinę galimą technikos poreikį, visas mašinas atsivežė į sandėlius dar prieš prasidedant pandemijai, be to, žiemos laikotarpiu įmonė daug investavo į darbuotojų kompetencijų ugdymą, specialius mokymus serviso darbuotojams.
„Geras pasiruošimas padėjo mums sėkmingai susidoroti su šio išskirtinio laikotarpio iššūkiais, tinkamai sureaguoti į valstybės reikalavimus. Darbuotojų ir klientų saugumas – šio pavasario prioritetas, tad daug investavome į saugos priemones, įsivedėme tvarką, kuri padeda darbuotojams išvengti tiesioginio kontakto, tačiau leidžia įmonei dirbti ir teikti klientams paslaugas. Ypatingą dėmesį skiriame operatyvumui, kad žemdirbiams nereikėtų ilgai laukti. Smagu girdėti ūkininkų atsiliepimus, kad greitai ir profesionaliai reaguojame į iškvietimus“, – sako D. Valaitis.
„Darbymečiui įsibėgėjus, žemdirbiams labai aktualu, kad nauja dirbti paruošta technika būtų pristatyta laiku, greitai pavyktų išsikviesti servisą turimoms mašinoms remontuoti ar gauti reikiamą detalę“, – pastebi pardavimų vadovas ir priduria, kad kokybiškos ir profesionalios paslaugos – pagrindinis įmonės „Dotnuva Baltic“ prioritetų.
Pasak bendrovės „Dotnuva Baltic“ pardavimų vadovo Baltijos šalims Dangio Valaičio, kokybiškos ir profesionalios paslaugos – pagrindinis įmonės prioritetų, tam nuolat skiriamas išskirtinis dėmesys
Siekiant gerinti įmonės veiklą, įvesta kokybės kontrolė – atliekama klientų apklausa. Žemdirbių atsiliepimai ir paslaugų kokybės įvertinimas (pradedant naujos technikos pardavimais ir baigiant jos priežiūra po pardavimo, atsarginių dalių tiekimu) leidžia tinkamai reaguoti ir priimti reikiamus sprendimus ne tik Lietuvoje, bet ir įmonės filialuose Latvijoje ir Estijoje.
Investicijas ūkininkai planuoja atsargiai
Keletas iš eilės nesėkmingų derliaus metų ir neprognozuojama situacija koronaviruso akivaizdoje neišvengiamai daro įtaką ir ūkių investicinėms nuotaikoms. Kaip pastebi D. Valaitis, dalis ūkių atideda investicijas į žemės ūkio techniką rudeniui arba kitiems metams. Tiesa, nuo rugsėjo žemės ūkio technikos pardavimai buvo šiek tiek atsigavę ir priartėję prie 2018 m. lygio, situacija dar nebuvo bloga iki kovo, mat didžioji dalis žemdirbių įgyvendino sudarytas ES paramos sutartis. Dabar rizikai valdyti ūkiai renkasi kaštų mažinimą, pirmiausia atsisakydami, jei tik gali, investicijų į technikos atnaujinimą.
„Nors dabar pasėliai atrodo gražiai, tačiau jau pradedama nerimauti dėl per mažo kritulių kiekio, bijoma, kad nepasikartotų praėjusio pavasario scenarijus, kai pasėliai atrodė labai gerai, bet sausra uždžiovino ir rezultatas nebuvo toks, kokio tikėtasi. Be to, dėl karantino sumažėjo žemės ūkio produkcijos paklausa ir sutriko jos tiekimo grandinė, krenta pieno supirkimo kainos“, – tendencijas įvardija įmonės „Dotnuva Baltic“ atstovas.
Nepaisant tendencijų, įmonė „Dotnuva Baltic“ šiam sezonui yra pasiruošusi ir, esant poreikiui, bet kokias mašinas, pradedant traktoriais, žemės dirbimo, tręšimo, purškimo ir pašarų ruošimo technika, gali pristatyti savo klientams. Visa technika yra įmonės sandėlyje, todėl gali būti pristatyta gana greitai, klientams nereikės laukti ir baimintis, kad užsakymai vėluos dėl to, kad dauguma Europos žemės ūkio technikos gamyklų laikinai nedirba dėl koronaviruso pandemijos. Pasak D. Valaičio, nemažai bendrovės atsivežtų žemės dirbimo ir sėjos mašinų jau šį pavasarį iškeliavo į ūkius, o dabar pradedama ruošti pašarų ruošimo technika.
Asortimente – nauji gamintojai
Naujovių „Dotnuva Baltic“ šiemet turi kaip niekad daug. Ir kalbama ne tik apie gerai žemdirbiams žinomų mašinų atnaujinimus, bet ir apie tris naujus gamintojus ir jų techniką produktų portfelyje. D. Valaičio teigimu, tai leis dar geriau patenkinti tiek mažų ir vidutinių, tiek stambių ūkių poreikius.
Naujas gamintojas įmonės pasiūloje – prancūzų kompanija „Agrisem“. Vienas jos produktų – tiesioginės sėjamosios Sly-Boss
Viena iš svarbesnių naujienų įmonės asortimente – prancūzų kompanija „Agrisem“, gaminanti profesionalią žemės dirbimo techniką – iki 12 m darbinio pločio diskinius ir noraginius skutiklius, skirtus stambiems ūkiams, kuriems reikia didelio našumo ir ilgalaikio technikos patikimumo. Be plačiabarių žemės dirbimo mašinų, Prancūzijos gamintoja siūlo ir juostinės bei tiesioginės sėjos sėjamąsias – būtent šio segmento technikos įmonės „Dotnuva Baltic“ produktų gamoje lig šiol labiausiai trūko.
„Juostinė ir tiesioginė sėja – žemės ūkio ateitis, juolab kad ir Bendrojoje žemės ūko politikoje nuo 2021 m. daug dėmesio skiriama tausojamajai žemdirbystei, kurios vienas iš aspektų – dirvožemio erozijos mažinimas. Be to, ši technologija patraukli ir sąnaudų taupymo prasme, nes padeda spręsti kelis iššūkius. Pirma, operatorių trūkumą, kurį jaučia didžioji dalis šiandienos ūkių, antra, taupo kaštus ir mažina produkcijos užauginimo savikainą. Tai ypač aktualu esant sausrai, kuri daro nemažą įtaką pasėlių derlingumui“, – pastebi D. Valaitis.
Skaičiuojama, kad tradicinėje žemdirbystėje, naudojant plūgą, 1 ha išdirbti ir pasėti kainuoja apie 150 Eur, o visiems darbams atlikti reikia 1,5 val. Minimalaus dirbimo technologijoje 1 ha apdirbamas per 1 val., skiriant jam 110 Eur. Renkantis tiesioginę sėją, tas pats 1 ha plotas apsėjamas per 20 min., išleidžiant tik apie 50 eurų.
Sėkmingai vyksta individualios tiesioginės sėjamosios Sly-Boss demonstracijos ūkiuose. Vienas iš pagrindinių šios sėjamosios išskirtinumų – kampu pakreiptas sėjos diskas ir dėl to minimaliai slegiamas dirvožemis. Pasak D. Valaičio, susidomėjimas šia technologija didžiulis, tai liudija ir užklausų bei prašymų pademonstruoti technikos darbą ūkiuose skaičiai.
Kitas naujas gamintojas – Lenkijos kompanija „Mandam“, siūlanti diskinius ir noraginius skutiklius, tankinimo volus. „Ši lenkiška technika kokybe nenusileidžia Europos gamintojų analogiškoms mašinoms, to įrodymas – jų eksportas į Vokietiją, Čekiją, Daniją ir kitas Europos šalis, taip pat – į Japoniją. Jei japonai pasitiki šia technika, vadinasi, ji puikiai tinka ir mūsų rinkai. Tai racionalus sprendimas mažesniems ir vidutiniams augantiems ūkiams, kuriems ypač svarbus kainos ir kokybės santykis“, – patrauklesnę lenkiškos technikos kainodarą pabrėžia „Dotnuva Baltic“ atstovas.
Lenkijos įmonės „Mandam“ žemės dirbimo technika – racionalus pasirinkimas mažesniems ir vidutiniams augantiems ūkiams
Tarp naujų bendrovės atstovaujamų kompanijų – ir lanksčias diržines pjaunamąsias daugumai javų kombainų gamintojų tiekianti įmonė „MacDon“. Šios pjaunamosios ypač pasiteisina nuimant netradicines žemės ūkio kultūras, tokias kaip sojų pupelės, avinžirniai, lubinai ar žoliniai augalai, kuriuos ūkiai renkasi auginti, siekdami padidinti pelningumą.
„Svarbiausias šių pjaunamųjų privalumas – galimybė pjauti labai žemai, pavyzdžiui, 3,5 cm aukščiu. Nuimant kai kuriuos augalus, toks pjovimas gali padėti sumažinti nuostolius iki 20 proc., o tai sudaro gana nemažą pajamų dalį. Lanksčia diržine pjaunamąja augalai paduodami į kombainą tolygiau nei tradicinėmis pjaunamosiomis, todėl ir paties kombaino našumas padidėja iki 10 proc. Pati pjaunamoji dėl savo konstrukcinių ypatumų yra lengvesnė, todėl mažiau slegiamas dirvožemis. Reaguodama į paviršiaus nelygumus – kauburėlius ar daubas, kas metrą pjaunamoji gali išlinkti iki 19 cm – taip užtikrinamas idealus paviršiaus kopijavimas per visą jos plotį, kuris gali siekti iki 14,5 metro“, – pastebi pašnekovas. Norint užtikrinti kokybišką paviršiaus kopijavimą, galingesni kombainai, kuriems reikalingos pjaunamosios nuo 9 metrų darbinio pločio, yra komplektuojami su lanksčiomis diržinėmis pjaunamosiomis.
Šias pjaunamąsias lengva ir paprasta prijungti prie bet kurio gamintojo kombainų, tad įmonė jų darbą žada demonstruoti ne tik su Case IH derliaus dorojimo mašinomis, bet ir suteikti klientams galimybę jas išbandyti su ūkiuose naudojamais kombainais.
Efektyvesniam darbui – išmanieji sprendimai
Šį pavasarį bendrovė „Dotnuva Baltic“ gali pasidžiaugti ir ne vienus metus atstovaujamų įmonių naujovėmis. Viena jų – rudenį Hanoverio parodoje „Agritechnica“ pristatytas atnaujintas didžiausias „Case IH“ gamos traktorius Magnum AFS Connect. Tai pirmasis kompanijos traktorius, kuriame įdiegtos visos įmanomos moderniausios technologijos, įskaitant ir telemetrijos sprendimus – nuotolinį prisijungimą prie traktoriaus kompiuterio, diagnostiką ir pagalbą operatoriui pasirenkant tam tikrus nustatymus, siekiant dirbti našiai ir efektyviai.
Didžiausiame „Case IH“ gamos traktoriuje įdiegtos visos įmanomos moderniausios technologijos, įskaitant telemetrijos sprendimus
„Traktoriuje įdiegti sprendimai didina našumą ir operatoriaus komfortą, padeda serviso tarnybai dirbti nuotoliniu būdu, o svarbiausia – užtikrina duomenų, kurie šiuolaikiniame žemės ūkyje įgyja vis didesnę svarbą, rinkimą“, – duomenų rinkimo, analizavimo ir maksimalaus technikos funkcinių ir technologinių sprendimų išnaudojimo ryšį pabrėžia D. Valaitis.
Didžiuojasi bendrovė ir Europoje pirmuoju Latvijos klientui parduotu savaeigiu „Agrifac“ pesticidų purkštuvu su unikalia vaizdo kamerų ant sijų technologija, leidžiančia purkšti tik tas vietas, kuriose yra piktžolių, nepurškiant viso lauko. Tai leidžia taupyti pesticidus ir, žinoma, jiems įsigyti išleidžiamus pinigus, be to, padeda užauginti švaresnę ir kokybiškesnę produkciją.
Savaeigis „Agrifac“ pesticidų purkštuvas su unikalia vaizdo kamerų ant sijų technologija, leidžiančia purkšti tik tas vietas, kuriose yra piktžolių
Be modernios išmaniomis technologijomis apginkluotos technikos, bendrovė „Dotnuva Baltic“ mūsų šalies ūkiams siūlo ir gerokai paprastesnes, tačiau ne mažiau ūkiams reikalingas mašinas, tarp jų – ir „Agrometer“ laistymo sistemas su nuotolinio valdymo įranga. Po pastarųjų dvejų metų sausrų auga susidomėjimas laukų laistymo mašinomis – pirmieji vienetai jau šį pavasarį iškeliavo į ūkius.
„Nepaisant įvairių iššūkių, žemės ūkis per nepriklausomos Lietuvos laikotarpį pasiekė labai daug, tapo naujausių technologijų ir sprendimų taikymo pavyzdžiu kitų šalių ūkininkams. Mūsų, kaip profesionalaus technikos tiekėjo užduotis yra gerai suprasti ūkių poreikius ir kiekvienam individualiai pateikti efektyvų ir modernų sprendimą. Siūlome lanksčius atsiskaitymo būdus, technikos nuomos galimybę, kokybišką technikos priežiūrą po pardavimo“, – žemdirbiams linkėdamas gausaus derliaus sako „Dotnuva Baltic“ pardavimų vadovas Baltijos šalims D. Valaitis
Užsakymas Nr. 10161
Taip pat šia tema skaitykite
-
Iniciatyva dėl pluoštinių kanapių: mažiau biurokratijos, daugiau galimybių
2024-11-13 -
Tarpinių pasėlių potencialas angliai dirvožemyje kaupti
2024-10-31 -
„Agrokoncernas“ turi gerų žinių ūkininkams: sulaukė aukštos kokybės trąšų iš Vakarų
2024-09-16
Skaitomiausios naujienos
-
Nustatyti tiesioginių išmokų dydžiai už 2024 metus
2024-11-15 -
Žemdirbiai galės įsigyti besiribojančią žemės ūkio paskirties žemę
2024-11-13 -
Skelbiami nauji pelkių ir natūralių pievų žemėlapiai
2024-11-08
(0)