Basf 2024 04 09 / 2024 04 19 A1 Basf 2024 04 09 / 2024 04 19 m1
Verslo informacija
Su Elatus® Era laimėk gurmanišką vakarienę javų lauke!

„Gražiausias Elatus® Era laukas“ – jau trečius metus vykstantis konkursas Lietuvos ūkininkams. Jame gali dalyvauti visi, kurie javų apsaugai nuo ligų naudoja fungicidą Elatus® Era ir mano, kad jo laukas nusipelnė gražiausiojo titulo.

Šiemet konkurso taisyklės papildytos, kad suteiktų šiek tiek daugiau emocijų – juk kuo geresnis derlius, tuo platesnės šypsenos.

Tad visą birželį įmonė „Syngenta“ lauks šypseną keliančių fotografijų iš javų laukų, kuriuose naudotas fungicidas  Elatus® Era. Gal palaukėje linksmai dūksta Jūsų vaikai, gal vasaros saule džiaugiasi žmona, gal drugelius vaikosi šeimos augintinis? Fiksuokite šias akimirkas ir įkelkite nuotraukas bei jų aprašymą į specialų žaidimo lauką tinklalapyje www.agriclub.lt. Tai padaryti galite nuo birželio 1 iki 30 dienos.

Ten pat rasite išsamią informaciją apie konkurso taisykles: dalyviai turi įkelti dvi savo lauko nuotraukas: vieną – su šypseną keliančia akimirka iš javų lauko, o kitą – javų iš arti, kad matytųsi augalų būklė. Taip pat reikia sugalvoti pavadinimą ir trumpą aprašymą (iki 80 žodžių). Visi konkurso dalyviai gauna papildomų „Agriclub“ taškų, o finalininkai – dar ir vertingų prizų.

Pernai laimėjimu džiaugėsi žemaičiai

Pernai iš visų konkurso dalyvių buvo atrinkti keturi gražiausi laukai. Visi finalininkai buvo verti pagrindinio prizo, bet vertinimo komisijai susumavus surinktus taškus, paaiškėjo, kad laimėjo ūkininkai iš Žemaitijos – Telšių rajone, Upynoje, ūkininkaujantys Arūnas ir Violeta Usiai. Nugalėtojai gavo ypatingą prizą – gurmanišką vakarienę 30 svečių po atviru dangumi javų lauke.

Išskirtiniame vakare dalyvavo Arūno ir Violetos Usių draugai ir aplinkiniai ūkininkai – iš viso 30 svečių

„Pasikvietėme draugų, ūkininkų iš mūsų krašto. Nė vienas iš svečių dar nebuvo dalyvavęs tokio formato renginyje, tad buvo tikrai įdomu. Vyrams gal ir mažiau tas aktualu, bet moterys buvo sužavėtos stalo serviravimu ir patiekalų pateikimo estetika. Ir oras pasitaikė tarsi pagal užsakymą: vakaras buvo šiltas ir giedras. Gyva muzika, labai skanūs patiekalai ir prie jų priderintas lietuviškas Gintaro Sino vynas, apie kurį pasakojo pats gamintojas – jo vynų gerbėjų ratas po šio vakaro tikrai išsiplėtė“, – linksmai vakarienę prisimena Arūnas Usis ir priduria, kad jei šeimyna nuspręs, konkurse dalyvaus ir šiemet.

„Jei mano šeimyna nuspręs, kad ir šiemet konkurse reikia dalyvauti, neprieštarausiu. Jie – mano atstovai viešiesiems ryšiams, reikia klausyti“, – sako Arūnas Usis, prisimindamas išskirtinį praėjusios vasaros vakarą

Ūkininkavimo principas – išgyventi iš gamybos

Upynoje stambų ūkį sukūrę Arūnas ir Violeta Usiai pradėjo nuo 3 ha, dabar dirba per 1 000 ha, iš jų nuosavos žemės – apie 600 ha. Kasmet ūkyje prikulia per 4 000 tonų derliaus. Dalis grūdų parduodama iš karto, o likusieji laikomi ilgiau, laukiant geriausios kainos rinkoje, nors tikimybė išlošti ar pralošti, pasak ūkininkų, faktiškai vienoda. 2020–2021 m. sezonas buvo vienas iš tų, kai laukti vertėjo – kviečių kaina po Naujųjų metų gerokai šoktelėjo į viršų.

„Mano principas yra išgyventi iš gamybos, o tiesioginės išmokos – jau kaip arbatpinigiai. Jeigu viskas gerai, tai arbatpinigiai būna neblogi, o jeigu metai prastesni, reiškia už savo darbą arbatpinigių negausiu“, – šypteli Arūnas ir pasidžiaugia, kad 2020-ieji atseikėjo neblogą derlių, kuris buvo kaip atgaiva po prieš tai dvejų iš eilės ėjusių nepalankių metų.

Usių dirbamų laukų dirvožemio našumo vidurkis 38 balai, bet yra ir vos 28 balų siekiančių plotų. Šiemet ūkininkai turi 400 ha žieminių kviečių pasėlių. Kviečiai peržiemojo 100 proc., nors ankstyvą pavasarį vienu momentu atrodė mažai gyvybingi, tačiau, šylant orams, greitai atsigavo ir sužaliavo.

„Dabar, gegužės viduryje, kaip tik baigiame purkšti žiemkenčių pasėlius nuo žolių. Pas mus kviečiai dabar yra pasiekę maždaug 30–32 BBCH augimo tarpsnį“, – sako Arūnas ir priduria, kad palyginti su Vidurio Lietuva, Žemaitijoje pasėlių augimas visada atsilieka mažiausiai 10 dienų.

Svarbu apsaugoti vėliavinį lapą

„Labiausiai akcentuoju vėliavinio lapo apsaugą, tam renkuosi stiprų fungicidą – šiemet ketvirtą sezoną naudosiu fungicidą Elatus® Era. Juo visada purškiu tada, kai plyšinėja lapamakštės ir lenda varpos. Tuo pačiu purškimu apsaugau kviečius ir nuo varpų fuzariozės – daugiau purkšti nebereikia. Puikiausiai su ligomis tvarkosi 0,8 l/ha fungicido norma, maksimalios dar nesu naudojęs“, – pabrėžia Arūnas.

Jis priduria, kad Elatus® Era garantuoja ilgą apsauginį poveikį, bet nenuvėlina augalų brandos. „Apsauga nuo grybinių ligų tikrai gera. Mūsų grūdai važiavo tiesiai į uostą, pardavėme juos kelioms kompanijoms ir negavome jokių nusiskundimų dėl kokybės“, – patikino Arūnas.

Gražiausiu perai išrinktame kviečių lauke – Telšių r. ūkininkas Arūnas Usis su sūnumi Tautvydu

Elatus® Era – vienas iš efektyviausių karboksamidų grupės fungicidų. Jis apsaugo javus nuo daugelio grybinių ligų, padeda lapams ilgiau išlikti žaliems ir brandina derlių iki pat pjūties. Fungicide esančios veikliosios medžiagos – protiokonazolas ir SolatenolTM– dalyvauja pagrindiniuose fiziologiniuose augalo procesuose, todėl augalas ilgiau išlieka žalias ir sukaupia didesnį baltymų kiekį. Sausros sąlygomis dėl ypatingo SolatenolTM poveikio augalų ląstelės išgarina mažesnį vandens kiekį, todėl sušvelnina neigiamą sausros poveikį.

Užsakymas Nr. 10515

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Ko tikitės iš šiųmečio pasėlių deklaravimo?
  Visos apklausos