Basf 2024 04 24 A1 Basf 2024 04 24 m1
Verslo informacija
Užtikrinama tinkama ir nenutrūkstama „Pieno tyrimų“ veikla

Metų sandūra – tai laikotarpis, kai galima šiek tiek stabtelėti, apžvelgti praėjusius metus, pasvarstyti apie ateinančius. Šie metai „Pieno tyrimų“ bendrovei buvo kitokie – reikėjo įveikti nemažai iššūkių, turbūt kaip ir visiems kitiems, dirbantiems įtemptu karantino laikotarpiu.

UAB „Pieno tyrimai“ didelį dėmesį skyrė tam, kad bendrovės veikla nenutrūktų - siekėme suteikti saugias darbo sąlygas savo darbuotojams, rūpinomės ir savo užsakovais, kad mėginių perdavimo metu ar atliekant Gyvūnų produktyvumo tyrimų paslaugą,  melžimo įrangos, pieno kiekio matuoklių ir pieno šaldymo įrangos kalibravimo bei patikros paslaugas, būtų laikomasi visų privalomų saugos reikalavimų.

Jei darbas susijęs su darbuotojų išvykimu į kitus objektus (pav., GPT paslaugos), yra užtikrinama, kad darbuotojas, vykdamas į objektus kitoje savivaldybėje, su savimi turėtų dokumento, pagrindžiančio jo buvimo tikslą, kopiją. Taip pat užtikrinamos visos valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo nustatytos asmenų srautų valdymo, saugaus atstumo laikymosi, būtinos visuomenės sveikatos saugos, higienos, asmenų aprūpinimo būtinosiomis asmeninėmis apsaugos priemonėmis sąlygos, vengiama tiesioginio fizinio kontakto su kitais asmenimis, laikomasi asmens higienos reikalavimų.

Todėl viso karantino laikotarpiu nenutrūko mėginių priėmimas bei jų ištyrimas, buvo teikiamos gyvūnų produktyvumo tyrimų paslaugos.

Pašarų mitybinės vertės nustatymo tyrimai bendrovėje taip pat buvo atliekami kasdien, suteikiant ūkininkams saugią galimybę patiems pristatyti mėginius tiesiogiai bet kuriuo paros metu. Deja, šviečiamoji veikla bendrovėje pristabdyta, neorganizuojami mokymai bei seminarai, o konsultacijos ir diskusijos su pieno sektoriaus dalyviais bei kitomis institucijomis, vyksta tik nuotoliniu būdu. Tikimės, kad šis laikotarpis ilgai neužsitęs ir laboratorijoje vėl galės lankytis interesantai.

Šis laikotarpis bendrovę paskatino ieškoti bei pasiūlyti naujų paslaugų. Viena iš jų – automobilių maršrutų stebėjimas. Neretai sulaukdavome paklausimų, kaip galima būtų operatyviai perduoti mėginius tyrimams. Dabar mūsų interneto svetainėje galima rasti programėlę „Pieno tyrimų transporto judėjimas“, kurios pagalba esamu laiku galima matyti pieno mėginių surinkimo maršrutus, jų taškus, kokiame taške yra automobilis, taip pat rasti vairuotojo kontaktinį telefono numerį.

Tai palengvina ne tik pieno mėginių, bet ir pašarų ar kalibravimui skirtų prietaisų operatyvų perdavimą bendrovės specialistams. Programėlėje galima rinktis norimą datą ir matyti pasirinktos dienos maršrutus, mėginių surinkimo taškus ir vietoves kur jie yra. Tikimės, kad ši programėlė palengvins mūsų užsakovų darbą perduodant pieno ar pašarų mėginius ir planuojant savo laiką.

Dar viena naujovė yra ta, kad UAB „Pieno tyrimai“ laboratorija, remdamasi sėkminga darbo patirtimi ir kvalifikuotų darbuotojų žiniomis, išplėtė teikiamų akredituotų paslaugų sritį ir jau atlieka temperatūros bei tūrio matavimo priemonių kalibravimą (skaitmeninių termometrų, skysčių dozatorių, rankinių skysčių dozatorių, turinčių iki 12 kanalų).

Kalibravimus galime atlikti visoms laboratorijoms, naudojančioms šias priemones. Matavimo priemones mūsų bendrovės darbuotojas sutartu laiku gali paimti ir po kalibravimo atvežti užsakovui.Suteikus kalibravimo paslaugą išduodamas tai patvirtinantis liudijimas, kurio pridėtinė vertė užsakovui – tai įrodymas tiek verslo partneriams, tiek tikrinančioms institucijoms, tiek ir galutiniam vartotojui, kad užsakovų procesuose naudojamos matavimo priemonės yra tikslios ir patikimos.

Taip pat džiaugiamės, kad pieno gamintojai vis aktyviau naudojasi ir laboratorijos siūloma veršingumo nustatymo paslauga. Laboratorijos specialistų naudojami IDEXXtestai, kurių jautrumas siekia 98,8 proc., veršingumą nustato praėjus ne mažiau kaip 28 dienoms po sėklinimo. Gal dar ne visi žino, kad veršingumo tyrimas iš pieno mėginio taip pat tinka ožkoms ir avims (ožkoms nuo 28 dienos po sėklinimo,avims nuo 60 dienos po sėklinimo).Jei pieno gamintojas atlieka gyvūnų produktyvumo tyrimus (GPT), veršingumo tyrimą galima atlikti iš GPT mėginių.

Šie metai bendrovei ypatingi dar ir tuo, kad atėjo laikas, kada bendrovės veikla turėjo būti perakredituota, nes akreditacijos pažymėjimai išduodami tik penkeriems metams. Be to, susijungus su UAB “Gyvulių produktyvumo kontrolė“, buvo sukurta vieninga kokybės vadybos sistema, apimanti pieno tyrimus ir pieno kiekio matuoklių kalibravimą.

Ši akreditacija  karantino metu buvo nemažas iššūkis tiek laboratorijos darbuotojams, tiek akreditavimą atlikusiems specialistams. Nacionalinio akreditacijos biuro vertinimo grupė atliko UAB „Pieno tyrimai“ Laboratorijos pakartotinio akreditavimo nuotolinį vertinimą ir išdavė naujus akreditavimo pažymėjimus, patvirtinančius UAB „Pieno tyrimai“ Laboratorijos tyrimų, bandymų ir kalibravimo veiklos akreditavimą standarto LST EN ISO/IEC 17025:2018 atitikčiai.

Akreditacija - tai tarptautiniu lygiu pripažinta atitikties vertinimo sistema, sukurta tyrimų laboratorijų rezultatų patikimumo užtikrinimui. Akreditacija siekiama užtikrinti laboratorijos teikiamų paslaugų kokybę, nes kito būdo, patikrinti, ar teisingai dirbama, nėra.

UAB „Pieno tyrimai“ kolektyvas labai tikisi, kad ateinančiais metais vėl visi grįšime į įprastą gyvenimo ritmą, kada vėl galėsime glaudžiau bendradarbiauti su pieno gamintojais, pasikviesti juos pas save, supažindinti su savo veikla iš arti. Bet šiandien mums reikia susitelkti, išlaukti ir išlikti sveikiems. Šiuo metu daugelis sako „Geriau prarasti vienas Kalėdas gyvenime, nei prarasti gyvenimą dėl vienų Kalėdų“. Todėl linkime visiems ramių, saugių ir sveikų švenčių savo šeimos rate.

UAB „Pieno tyrimai“

Užsakymas Nr. 10366

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kokio senumo traktorių turite ūkyje?
  Visos apklausos