Basf 2024 04 09 A1 Basf 2024 04 09 m1
Verslo informacija
Ūkininkai ruošiasi naujam sezonui: ko tikėtis 2023 metais?

Žiema traukiasi, netrukus laukuose prasidės pirmieji darbai. „Agrokoncerno“ įmonių grupė, šiemet mininti 30-ąsias veiklos metines, jau pradėjo intensyviai ruoštis naujam sezonui tradiciniu konferencijų ciklu „Patirtys. Priemonės. Tikslai 2023“.

Pirmoji konferencija vyks vasario 23 d. Šiaulių arenoje, vasario 28 ir kovo 1 d. kelsis į „Agrokoncerno“ įmonių grupės buveinę Babtuose (Kauno r.), kovo 7 d. kvies ūkininkus į Plungę, o kovo 9 d. – į Panevėžį.

Pasak įmonės „Agrokoncernas“ direktoriaus Edgaro Šakio, pagrindinis šių konferencijų tikslas – su ūkininkais pasidalyti sukauptomis žiniomis ir naujienomis, kurias jie galėtų taikyti ir savo ūkiuose.

„Esame vienintelis šalyje agroverslas, turintis mokslo skyrių, kuriame atliekame tyrimus ir bandymus. Patys esame žemdirbiai, todėl su savo klientais dalijamės tik praktiškai patikrinta informacija ir sprendimais. Tai mūsų didžiausia stiprybė, nes dalijamės tik tuo, kuo patys tikime“, – sako E. Šakys.

Duomenys žemdirbiams – iš palydovo

Kalbėdamas apie 2023-iųjų tendencijas, įmonės „Agrokoncernas“ vadovas teigia, kad agrosektorius ypač aktyviai naudojasi technologine pažanga. Įmonės vystomos „AgroSmart“ platformos naudotojai vertina savo laukų ir derliaus būklę, todėl naudojasi ne tik įvairiais agronominiais įrankiais, bet ir palydovo duomenimis.

„Palydovo duomenys atnaujinami kas savaitę. Programa juos apdoroja žemdirbiui suprantama kalba, suteikia galimybę įvertinti tokius parametrus, kaip augalų būklė, vešlumas, probleminės lauko vietos ir kitus. Matydamas bendrą situaciją, žemdirbys gali imtis atitinkamų priemonių ir operatyviai ieškoti problemų sprendimo būdų, įvertinti, ar jie pasiteisina“, – paaiškina E. Šakys

Į žemės ūkį vis labiau skverbiantis naujosioms technologijoms, pažangūs žemdirbiai nori rizikuoti kuo mažiau, todėl ieško patikrintų ir praktikoje veikiančių sprendimų. Tad pastartuoju metu itin paklausūs specialistai, kurie moka dirbti su duomenimis, seka žemės ūkio sektoriaus naujienas ir tendencijas.

Matydamas augantį tokių specialistų poreikį, „Agrokoncerno“ inovacijų ir tyrimų centras „Agro ITC“ siūlo naują paslaugą – nepriklausomo agronomo konsultacijas. Ūkininkai turės galimybę užsisakyti agronomo paslaugas visais ūkio valdymo klausimais.

„Asmeninis agronomas teiks mūsų tyrimų centro patikrintus sprendimus, informaciją apie pokyčius agrosektoriuje, padės valdyti darbo laiką ir užimtumą. Dar vienas didelis šios paslaugos privalumas – sprendimus priima ne vienas žmogus, o visa agronomų komanda“, – paaiškina E. Šakys.

Technologijos padeda taupyti

Tręšti tik ten, kur, kiek ir kada reikia – nors ši tendencija ir nėra nauja, tačiau taikant sparčiai tobulėjančias technologijas tampa vis labiau prieinama ūkiams. Tai ypač aktualu dabar, kai trąšų kainos išaugusios ir sunkiai prognozuojamos.

Įmonės „Agrokoncernas“ padalinys – Tiksliųjų technologijų centras „AgroTTC“ – daug dėmesio skiria dirvožemio tyrimams, kurie padeda adaptuoti technologijas skirtingoms veislėms. Įmonės atstovaujami „Topcon“ azoto sensoriai „CropSpec“ leidžia naudotojui stebėti lauko kintamumą, skenuoti pasėlius, dirbant rinkti duomenis ir juos apdoroti, pateikti analizę.

Dar vienas istorinis įvykis šalies agroverslo sektoriuje – netrukus į laukus darbuotis išvažiuos pirmasis Lietuvoje tokio tipo žemės ūkiui skirtas robotas „AgXeed“. Ši autonominė mašina gali atlikti tokius žemės ūkio darbus, kaip šienavimas, mulčiavimas, žemės dirbimas, sėja. Robotas „AgXeed“ valdomas nuotoliniu būdu ir be sustojimo gali dirbti visą parą.

Žemės ūkiui skirtas robotas „AgXeed“

Pasak E. Šakio, didelis proveržis, siekiant užtikrinti augalų sveikatą, padarytas ir augalų apsaugos bei augalų mitybos srityse. Šiemet rinkai „Agrokoncernas“ pristato unikalų fungicidą, kurio sudėtyje yra „Inatreq Active“. Tai yra visiškai nauja priemonė, skirta kovoti su javų ligomis. Paprastai tokios medžiagos atrandamos tik kartą per porą dešimtmečių.

Ne mažiau svarbi naujiena „Agrokoncerno“ produktų portfelyje – biostimuliantas „BlueN“, kuris padeda augalams azotą paimti iš oro ir panaudoti jį savo augimui bei derliaus kokybei gerinti. Paprastai azotas augalus pasiekia tręšiant dirvą, tačiau dabar jau yra ir papildomas azoto šaltinis. Šis naujas produktas gali padėti ūkininkams prisitaikyti prie besikeičiančių aplinkos sąlygų ir išlaikyti pasėlius derlingus bei sveikus.

Pasak E. Šakio, Lietuvos ūkininkai ypač imlūs naujovėms, todėl yra vieni pažangiausių Europoje. Būtent jų aktyvumas ir smalsumas motyvuoja ieškoti efektyviausių sprendimų, siekiant įgyvendinti pagrindinį tikslą – užtikrinti sveiką ir kokybišką maistą ant mūsų stalo. 

Tad laukiame visų konferencijoje „Patirtys. Priemonės. Tikslai 2023“.

Užsakymo Nr. 11144
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Ko tikitės iš šiųmečio pasėlių deklaravimo?
  Visos apklausos