Basf 2024 04 09 / 2024 04 19 A1 Basf 2024 04 09 / 2024 04 19 m1
Verslo informacija
Tobulumo link

Praėjusiais metais buvo apsėti rekordiniai žieminių rapsų plotai, kurie siekė pustrečio šimto tūkstančių hektarų. Rapsai gerai peržiemojo, subrandino gausų derlių. Tikimasi, kad ir šių metų rudenį žieminiais rapsais bus apsėti dideli plotai.

Artėjant šių metų rudeninei rapsų sėjai, dažnas ūkininkas pradeda planuoti, kokiais herbicidais reikės nupurkšti augalus, kad šie galėtų tolygiai augti ir vystytis, nekonkuruotų su piktžolėmis ir ruošdamiesi žiemoti galėtų pasiekti optimalų augimo tarpsnį. Corteva Agriscience™ kompanija siūlo inovatyvų herbicidą žieminiams rapsams BELKAR™, kuris sudarytas iš dviejų veikliųjų medžiagų: Arylex™ Active ir pikloramo.

BELKAR™ naikina platų dviskilčių piktžolių spektrą ir skirtas purkšti žieminius rapsus rudenį. Produktas veikia per lapus ir neturi dirvinio poveikio, todėl tai ypač aktualu tais atvejais, jei ruduo yra šiltas ir sausas, kai dirvoje trūksta drėgmės. BELKAR™ galima purkšti vieną arba naudoti mišinyje su METAZAMIX™.

Jau trečius metus Lietuvos rinkoje siūlomas herbicidų BELKAR™ ir METAZAMIX™ mišinys įgijo žieminių rapsų augintojų pasitikėjimą. Žieminių rapsų pasėlį produktų mišiniu užtenka purkšti vieną kartą rudenį. Pavasarį pasėliai yra švarūs ir nereikia naujų purškimų.

Rekomenduojama herbicidų mišinio norma yra 0,25 l/ha BELKAR™ pridedant 0,6 l/ha METAZAMIX™. Jei pasėlyje yra javų pabirų, reikėtų naudoti tam skirtą herbicidą, tačiau nemaišyti jo su BELKAR™ ir METAZAMIX™ mišiniu. Geram rezultatui pasiekti būtina, kad piktžolės būtų sudygusios, o BELKAR™ ir METAZAMIX™ purškiamas, kai žieminiai rapsai turi 2–4 tikruosius lapelius.

BELKAR™ ir METAZAMIX™ mišinio privalumai:

 • Naikina daugelį pagrindinių ir probleminių dviskilčių piktžolių rapsų pasėlyje rudenį po sudygimo: ramunes, aguonas, lipikus, rugiagėles, snapučius, daržines žliūges, trikertes žvagines ir kt. Efektyvus nuo plačiai išplitusių garstukų, efektyvumas siekia iki 75 procentų. Nupurškus garstukus, augalo siebas ima riestis, nustoja augti, o sparčiai augantys rapsai nustelbia piktžoles, dėl to garstukai neperžiemoja ir sunyksta.
 • Dirvos dėgmė neturi įtakos produkto efektyvumui. Abi veikliosios medžiagos veikia per lapus, todėl gerai sunaikinamos jau sudygusios piktžolės.
 • Dirvos paruošimo būdas nesvarbus produkto veikimui. Netolygiai išdirbta dirva ir nedideli grumstai dirvos paviršiuje neturės esminės įtakos produkto veiksmingumui.
 • Produktas efektyvus sėjant žieminius rapsus į ražienas ir esant dideliam šiaudų kiekiui dirvos paviršiuje. Svarbu, kad per purškimą piktžolės būtų sudygusios.
 • Naudojamas visų tipų dirvožemiuose.
 • Greitai pastebimas vizualus efektas, lengva įsitikinti produkto veiksmingumu.
 • Užtenka vienkartinio purškimo, kad pasėlis būtų švarus, be piktžolių ir augalai galėtų pasiruošti žiemojimui.

Norėdami įsigyti produktą kreipkitės į UAB „Agrokoncernas“ ir UAB „Scandagra“.

Užsakymas Nr. 10251

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Ko tikitės iš šiųmečio pasėlių deklaravimo?
  Visos apklausos