Basf 2024 04 09 A1 Basf 2024 04 09 m1
Verslo informacija
Tikslas – rasti tinkamiausią sprendimą pieno ūkiui
Parodos simbolis karvutė „Dotnuva Baltic“ stende

Inovacijų sklaidos ir gyvulininkystės parodoje „Inno panorama 2022“ tarp žmonių smagiai sukinėjosi žavi ir linksma karvutė – bendrovės „Dotnuva Baltic“ personažas ir simbolis, kad šios įmonės sprendimai pieno ūkiams reiškia laimingas ir produktyvias karves.

„Inno panoramoje 2022“ pristatytas platus UAB „Dotnuva Baltic“ technikos asortimentas. O vienvietis melžimo robotas Gemini, kurį gamina Nyderlandų bendrovė „BouMatic“, už inovatyvumą įvertintas parodos medaliu.

„Kai „Inno panoramos“ programoje atsirado gyvulininkystė, parodos organizatoriai pakvietė mus prisijungti, nes gyvulininkystės ūkiams turime visą sprendimų paketą. Tai yra puiki galimybė pabendrauti su ūkininkais, suteikti jiems informacijos vietoje ir pademonstruoti techniką“, – kalbėjo UAB „Dotnuva Baltic“ rinkodaros vadovė Daiva Kizerskienė. 

Parodoje, be laureatu tapusio melžimo roboto, eksponuojamas ir naujas produktas – juostinis grėblys ROC, taip pat vis didesnio populiarumo sulaukiantis savaeigis pašarų maišytuvas-dalytuvas Siloking ir eilė daugiau ar mažiau ūkininkams žinomos technikos.

Robotas karves melžia iš galo

Parodos medaliu Gemini melžimo robotas įvertintas ne veltui – „BouMatic“ yra vienintelis gamintojas rinkoje, užpatentavęs novatorišką sistemą, kuri melžia karvę iš galo tarp galinių kojų.

Parodos medaliu apdovanotas „BouMatic“ melžimo robotas Gemini

„Melžimas iš galo reiškia, kad roboto ranka su 3D kamera melžiklius ant spenių uždeda tarp galinių kojų, tokiu būdu sumažinama karvės galimybė spardytis ir pažeisti roboto ranką“, – paaiškino „Dotnuva Baltic“ fermų įrangos produktų vadybininkas Alfonsas Genys.

Taip melžiama karvė ramiai ėda koncentruotųjų pašarų davinį ir jaučiasi tarsi bandoje – robotas iš visų pusių atviras, karvė mato savo gentaines ir nepatiria nė menkiausio streso.

Dar vienas vienviečio roboto privalumas, kurį labai vertina ūkininkai, – iš stovėjimo vietos karvę prireikus galima nukreipti tiesiai į atskyrimo gardą, tam nereikia papildomų selekcinių vartų.

Pasak A. Genio, toks visiškai naujas požiūris į automatinį melžimą, kurio privalumai – gyvulių gerovė, lengvesnė jų priežiūra ir pačios sistemos saugumas, ir yra svarbiausi aspektai, dėl kurių ūkininkai renkasi Gemini robotus. Jų pardavimai auga, ši technologija Lietuvos pieno ūkiuose pritapo ir vis populiarėja.

Pirmieji Gemini robotai Lietuvoje įdiegti 2020-aisiais. Iki šių metų pabaigos „Dotnuva Baltic“ specialistai sumontuos dar septynis – 6 vienviečius ir vieną dvivietį, tad iš viso šalyje jau dirbs 20 Gemini automatinių melžimo sistemų.

„Viename ūkyje 2016 m. sumontavome pieno liniją, dabar jis jau keičia ją į Gemini melžimo robotus – labai džiaugiamės ūkio pažanga, tai ir „Dotnuva Baltic“ bendrovės įvertinimas. Šis robotas iš tiesų labai tinka šeimos ūkiams, bet ne tik jiems. Pavyzdžiui, Labūnavos ŽŪB dirba 6 Gemini robotai, o ateityje jų bus 10, kurie melš 600 karvių“, – sakė A. Genys.

UAB „Dotnuva Baltic“ rinkodaros vadovė Daiva Kizerskienė ir fermų įrangos produktų vadybininkas Alfonsas Genys džiaugiasi pelnytu medaliu

Jis pabrėžė ir dar vieną itin svarbų dalyką – „Dotnuva Baltic“ servisą. Visas detales inžinieriai turi sandėlyje ir budi 24 val. per parą. Toliausiai nuo bendrovės esančius ūkius jie gali pasiekti per pusantros valandos.

„Esame įsipareigoję, kad melžimo, roboto ir pieno aušintuvo stabdymas negali trukti ilgiau negu 3 valandas“, – teigė A. Genys.

Pasiūlymai didesniems ūkiams

Pastarųjų metų tendencijos rodo, kad ūkiai stambėja, todėl auga didesnės, savaeigės technikos paklausa. Nors „Dotnuva Baltic“ parduoda daug prikabinamų pašarų maišytuvų-dalytuvų, vis didesnę paklausą įgyja savaeigiai, nes ūkiuose trūksta darbuotojų, ūkininkai nori dirbti našiau, efektyviau ir pigiau.

Vienas tokių savaeigės technikos pavyzdžių – Vokietijos gamintojo pašarų maišytuvas-dalytuvas Siloking. UAB „Dotnuva Baltic“ produktų vadybininkas dr. Romualdas Mankevičius teigia, kad ši mašina labai pasiteisina šeriant didelio produktyvumo gyvulius, kai reikia tiksliau atiduoti maisto medžiagas, nes savaeigė mašina pasikrauna labai tiksliai. Be to, su savaeige mašina darbas efektyvesnis, nes vienas žmogus atlieka visą šėrimo procesą.

Vienas didžiausių savaeigio pašarų dalytuvo Siloking pranašumų – padeda sumažinti pieno savikainą

Savaeigis Siloking – tai „viskas viename“, labai tinkanti mašina šiam laikmečiui, kai gamyba tampa vis intensyvesnė, o pieno savikainą reikia mažinti“, – tvirtina specialistas.

Dar vienas naujas „Dotnuva Baltic“ pasiūlymas didesniems ūkiams – Italijoje gaminamas juostinis grėblys ROC, nuo pernai metų papildęs Kverneland Group pašarų ruošimo technikos produktų gamą. Juostinis grėblys skirtas tiems, kurie nori surinkti žolinius pašarus mažesnėmis sąnaudomis ir kuo kokybiškiau – neleis prarasti maistingiausių augalo dalių. ROC grėbliai ypač kruopščiai ir švelniai nuo dirvos paviršiaus pakelia masę, konvejerio juosta pernešą ją, taip surinkdamas ir išsaugodamas aukščiausios kokybės pašarus. Grėbiant ruošiamas pašaras neturi kontakto su žemėmis, taip neprigrėbiama žemių ir akmenų. Dėl idealiai kopijuojamo dirvos paviršiaus ir didelio darbinio greičio juostinis grėblys ROC RT gali atstoti du tradicinius grėblius.

Parodoje eksponuotas juostinis grėblys ROC

„Dotnuva Baltic“ stiprybė – kompleksinis požiūris į ūkį

„Dotnuva Baltic“ visą bendrovės gyvavimo laiką žengia koja kojon su pažanga, su ūkininkus lydinčiomis permainomis ir stengiasi kartu rasti geriausius sprendimus.

„Nuo pirmųjų veiklos dienų „Dotnuva Baltic“ visada turėjo gyvulininkystei skirtų produktų ir technikos, pašarinių žolių sėklų ir kt. Bet pastarųjų metų pokyčiai, didėjant poreikiui didinti pieno ūkių efektyvumą, tam nukreipiant ir ES paramą, mus vertė ieškoti naujų produktų ir sprendimų, skirtų pienininkystės ir galvijininkystės ūkiams. Tad atsirado tokių stiprių ir pažangių produktų, kaip Siloking pašarų maišytuvai-dalytuvai, visa gama Kverneland technikos, „BouMatic“ melžimo robotai Gemini ir kita kokybiška ir pažangi fermų įranga. Esame subūrę profesionalių specialistų komandą, kuri gali ūkininkus konsultuoti ir pasiūlyti optimaliausius sprendimus“, – kalbėjo D. Kizerskienė.

Jos teigimu, „Dotnuva Baltic“ tikslas – ne kuo daugiau parduoti atskirų technikos vienetų, o žiūrėti į ūkį ir jo poreikius, į situaciją kompleksiškai.

„Tai mūsų bendrovės stiprybė. Todėl gilinamės, analizuojame ir kartu su klientu ieškome tinkamiausio sprendimo ūkiui. Kartais diskutuojant su ūkininku vietoje melžimo roboto atsiranda melžimo aikštelė arba atvirkščiai – jis dairosi melžimo aikštelės, tačiau viską įvertinus tampa aišku, kad jam labiau tiktų robotas, – apie „Dotnuva Baltic“ strategiją pasakojo rinkodaros vadovė. – Patariame bendrovės klientams labai gerai įvertinti ūkio padėtį, perspektyvas, bandos dydį, planuoti pajamas, kaštus ir tada spręsti, kas iš tiesų reikalinga. O bendrovės specialistų kompleksiniai sprendimai ir pasiūlymai padės optimizuoti investicijas.“

Žaliasis kursas, tvarus ūkininkavimas, gyvūnų gerovė – neišvengiamos technikos ir įrangos temos.  Visi gamintojai ieško būdų, kaip padaryti, kad ūkio veikla būtų tvari ir pelninga. UAB „Dotnuva Baltic“ turi tokių sprendimų tiek gyvulininkystės, tiek augalininkystės ūkiams.

Užsakymo Nr. 11048
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Ko tikitės iš šiųmečio pasėlių deklaravimo?
  Visos apklausos