Basf 2024 04 24 A1 Basf 2024 04 24 m1
Verslo informacija
Technikos patikra padeda išvengti prastovų darbymečiu

Kaunas. Lietuvių liaudies patarlė „ruošti roges vasarą, o ratus – žiemą“ labai tinka ir žemės ūkio technikos priežiūrai. Jei nori ramiai ir be rūpesčių dirbti sezono metu, žemės ūkio mašinų technine būkle verta susirūpinti dar prieš prasidedant darbymečiui. Ypač didelę pagalbą ir naudą ūkininkams suteikia įvairios gedimų prevencijos programos, į kurias tikrai verta atkreipti dėmesį.

Jau dešimtmetį bendrovės „DOJUS agro“ teikiama John Deere Expert Check technikos patikrospaslauga, anksčiauvadinta Winter Inspection („Žiemos patikra“) –viena populiariausių „DOJUS agro“ serviso programų iš visų, kurias ši įmonė teikia.

Bene didžiausią ir profesionaliausią serviso komandą turinti bendrovė iš pradžių pagrindinį dėmesį skyrė tik John Deere javų kombainų techninei patikrai po sezono, vėliau šią paslaugą išplėtė ir John Deere traktorių bei savaeigių pašarų smulkintuvų techninės būklės įvertinimu.

Pasak bendrovės „DOJUS agro“ serviso vadovo Rimo Teresevičiaus, vien per 2019–2020 metų sezoną įmonė Expert Check patikras atliko daugiau nei 350 technikos vienetų.

Paslaugos esmė paprasta ir kartu labai svarbi – galimybė ne sezono metu, t. y. nuo spalio pradžios iki kovo pabaigos, profesionaliai įvertinti ūkio javų kombainų ir traktorių techninę būklę pagal kiekvienam modeliui gamintojo sudarytus specialius patikros lapus.

R. Teresevičiaus teigimu, kvalifikuoti ir didelę patirtį turintys įmonės mechanikai įvertina technikos būklę, patikrindami mažiausiai 160 patikros taškų. Patikros lape sužymimi keistini ar tvarkytini mazgai bei dalys, parengiama sąmata ir optimalus pasiūlymas technikos remonto paketui.

„Kliento valia rinktis: jis gali užsisakyti visas reikiamas originalias detales ar tik dalį jų, keisti jas pats ar patikėti darbus servisui arba paprasčiausiai imti visą mūsų siūlomą paketą. Be abejo, besirenkantiesiems visą paketą turime galimybę pasiūlyti didžiausias nuolaidas tiek atsarginėms dalims, tiek darbams“, – dėmesį atkreipia R. Teresevičius. Pasak jo, lankstesnę kainodarą galima taikyti, nes originalios dalys užsakomos ne sezono metu specialiomis programomis. Viso paketo nesirenkantys klientai originalioms dalims įsigyti gauna gerokai mažesnę nuolaidą.

Dar vienas iš visų javų kombaino techninės patikros paketo rinkimosi privalumų – sezoninė garantija visoms pakeistoms dalims.

„Ūkininkams be galo svarbu išvengti gedimų ir prastovų darbymečiu. Kadangi patikrą atliekame klientui patogiu laiku, jis gali ramiai susiplanuoti savo darbus ir išlaidas, įsigydamas reikiamas dalis ir paslaugą geromis kainomis. Mums, kaip įmonei, ši serviso programa leidžia optimaliau paskirstyti serviso darbus ir nemažą jų dalį atlikti ramesniu periodu, taip užtikrinant ir mūsų technikams tolygų darbo krūvį“, – sako serviso vadovas.

Jis pabrėžia, kad nemaža dalis klientų javų kombainų, ypač senesnių, techninę būklę nori sužinoti iš karto po javapjūtės, prieš ruošiant juos žiemojimui. Dažnu atveju po patikros priimamas ir sprendimas – verta kombainą remontuoti ar geriau jį keisti kitu.

Javų kombaino patikra šiemet kainuoja 189 eurus. O štai mažesnio John Deere traktoriaus techninę būklę žemdirbiai gali sužinoti už 99 eurus, didesnio – už 149 eurus. Klientams patrauklu ir tai, kad, esant poreikiui, taikomi ir mokėjimo atidėjimai

„Kalviauti“ per javapjūtę nenori

Nuo 1992 metų Šakių r. ūkininkaujantis Valdas Melninkas John ­Deere javų kombainų techninės būklės įvertinimą įmonės ­„DOJUS agro“ specialistams patiki jau dešimtmetį, kaip pats sako, dar nuo tų laikų, kai paslauga pirmus metus buvo teikiama nemokamai.

Pirmosios patikros buvo atliekamos WTS serijos kombainui, dabar kasmet defektuojami du T serijos kombainai, vienas jų naujas, įsigytas prieš dvejus, kitas – prieš aštuonerius metus. Pernai atlikta ir jau dešimtmetį ūkyje sunkiems žemės ruošimo darbams naudojamo John Deere traktoriaus patikra.

„Atvažiuoja, patikrina, nustato gedimus ir problemines vietas. Ką daryti, ko nedaryti – sprendžiu aš. Būna, kad kai kurių dalių keitimą atidedu kitiems metams, aklai visko nedarau. Svarbiausia, kad per javapjūtę, esant geram orui, galėtum laukuose dirbti, o ne „kalviauti“ ir kombainą remontuoti. Tad patikra prieš sezoną – puiki išeitis, nes gali užbėgti gedimams už akių“, – dešimtmetį naudojamos paslaugos nauda neabejoja ūkininkas, dirbantis daugiau kaip 600 hektarų.

Pasak Valdo Melninko, nors daug kas priklauso nuo technika dirbančio operatoriaus, tačiau per visus tuos metus, kai kombainų techninė būklė buvo tikrinama, rimtesnių gedimų per javapjūtę išvengta. Pasiteisino ir traktoriaus patikrinimas bei ne sezono metu atliktas jo remontas – jis šiemet visą sezoną atidirbo be gedimų

Paslauga naudinga, kai ją teikia stiprūs specialistai

Vilkaviškio rajono ūkininkas Tomas Maksvytis taip pat sutinka, kad technikos, ypač javų kombainų, patikros paslauga labai naudinga ir reikalinga ūkininkams, nes padeda išvengti prastovų darbymečiu, užtikrina sklandų darbų sezoną.

„DOJUS agro“ turi stiprius specialistus, kurie netingi techniką išardyti, kruopščiai ir profesionaliai viską įvertinti ir apžiūrėti. Tiesa, iš pradžių sąskaitos atrodo nemažos, tačiau tai atsiperka, kai gali visą sezoną be prastovų ir gedimų ramiai dirbti – jų visai nebūna arba būna labai maži“, – patirtimi dalijasi T. Maksvytis.

Jų šeimos ūkyje, dirbančiame per 1 700 ha, patikros atliekamos 3 kombainams, defektuotas ir vienas John Deere traktorius, išdirbęs 6 500 motovalandų. Pasak ūkininko, pradėjo įvairios daviklių problemos lįsti, todėl ir nuspręsta atlikti traktoriaus patikrą ir atsakingiau jį paruošti sezonui.

„Nors traktorių patikrų labai nesureikšminu, tačiau, panašu, kad tą traktorių jau reikės kasmet tikrinti, o atsiradus galimybių – pakeisti nauju“, – sako ūkininkas.

Techniškai patikrintiems kombainams, kurie, ūkininko žodžiais, iš dalies vienodi, remontuoti T. Maksvytis taiko mišrų modelį – vieno kombaino remontą patiki bendrovės specialistui, kitus tvarko ūkio darbuotojai. Beje, neseniai baigėsi vieno ūkio kombaino garantinis laikotarpis, per kurį patikra atlikta nemokamai.

„Tai ūkininkui labai naudinga programa. Daug metų dirbame su bendrove „DOJUS agro“, tad drąsiai rekomenduoju šią paslaugą ūkininkams, nes pats ja naudojuosi ir toliau naudosiuosi, nebent labai įkainiai pasikeis“, – teigia stambaus augalininkystės ūkio, kuris artimiausiu metu planuoja veiklą išplėsti ir mėsinių vištų auginimu, atstovas Tomas Maksvytis

Viena smulkmena gali sukelti gedimų grandinę

Nuo pat paslaugos teikimo pradžios technikos patikromis naudojasi ir Šakių r. augalininkystę ir gyvulininkystę plėtojanti Voniškių ŽŪB. Pasak Artūro Braškio, už techniką atsakingo bendrovės pirmininko pavaduotojo, per sezoną patikros atsiperka.

„Techniką kasmet defektuojame ir per žiemą suremontuojame – nuvarome ją įmonės „DOJUS agro“ servisui arba jie patys atvažiuoja. Darbams ir originalioms dalims suteikiama nemaža nuolaida, tad keičiame ir tvarkome viską, net pačius smulkiausius gedimus, kurių kiti žemdirbiai greičiausiai netaisytų. Aš nerizikuoju, nes viena smulkmena gali sukelti visą grandinę gedimų. Čia kaip ir automobilyje nepakeistas klibantis traukės antgaliukas gali visą pakabą sugadinti“, – ypač atsakingai technikos priežiūrą vertina A. Braškys.

Jo skaičiavimais, jei darbymečiu traktorius dėl gedimų stovi 3–4 dienas, nuostoliai gali siekti ir kelis tūkstančius eurų. „Už technikos patikrą susimoki kelis šimtus eurų, žinoma, dar kainuoja jos remontas, tačiau darbymečiu esi ramus dėl technikos – ji nestovi ir važiuoja be gedimų“, – tikina Voniškių žemės ūkio bendrovės atstovas.

Iš pagrindų atnaujino senus kombainus

Kėdainių rajono ūkininkas Laimonas Zvėgas technikos patikros programa šiemet naudosis jau trečią kartą. Pasirinkęs bendrovės siūlomą technikos priežiūros paketą prieš 2019 m. sezoną jis iš pagrindų atnaujino du 2005 ir 2008 m. gamybos javų kombainus. Jis pripažįsta, kad po pirmosios patikros teko keisti nemažai dalių, nes kombainai nenauji ir nupjovę nemažai hektarų, tad ir bendra suma buvo ganėtinai didelė, tačiau per visą javapjūtę abu vienodo galingumo kombainai daugiausia 4 valandoms buvo sustoję smulkiems remontams.

„Tas pats ir šiemet – kai užvedėme, pradėjo važiuoti, taip ir dirbo visą javapjūtę. Tai didžiulis privalumas tokių metų kombainams“, – džiaugiasi ūkininkas, dirbantis per 600 ha ne tik Kėdainių, bet ir Radviliškio rajone.

Svarbiausia, jo žodžiais, kad atvažiavę „DOJUS agro“ specialistai parodo tokias technikos vietas, kur patys niekada nėra žiūrėję.

„Technikos patikra – man atradimas, kuriuo esu labai patenkintas. Kritinių vietų parodymas – nuostabus dalykas. Nors ūkio darbuotojai ilgamečiai, bet jiems trūksta supratimo ir žinių apie kombainus, mat jie dirba tik porą mėnesių per sezoną, todėl niekas prie jų per daug nelenda. Su traktoriais paprasčiau, jie daugiau valandų dirba. Technikos remonto sąnaudos didelės, todėl geriau iš anksto užkirsti kelią didiesiems gedimams“, – sako ūkininkas, atlikęs ir 12 m. senumo traktoriaus patikrą. Jo įsitikinimu, baigiasi technikos garantinis laikotarpis ir jau verta tikrinti mašinų techninę būklę.

Prevencinės serviso programos – ramus darbas sezono metu

Be John Deere Expert Check, bendrovė „DOJUS agro“ žemdirbiams siūlo ir daugiau serviso programų. Viena jų – FarmSight paslaugų paketas technikos priežiūrai, kai, pasibaigus gamyklinei ar pratęstai garantijai, siūloma klientui sudaryti iki 3 metų techninio aptarnavimo sutartį, siekiant paskatinti jį ir toliau naudoti originalius filtrus, alyvas ir kitas dalis.

Atsižvelgiant į technikos išdirbį, kiekvienai mašinai parengiamas atskiras pasiūlymas, kuriame užfiksuojama konkretaus techninio aptarnavimo paketo kaina 3 metų laikotarpiui su 15 proc. nuolaida eksploatacinėms dalims, darbams, alyvoms ir aušinimo skysčiui.

„Nepaisant to, kad rinkoje šių prekių kaina gali keistis, tai įtakos sutartyje numatytai sumai neturi. Mokėjimas padalijamas į tris lygias dalis, tad klientas iš anksto žino, kokios bus jo traktoriaus techninės priežiūros išlaidos. Svarbu ir tai, kad atlikdami kasmetinę techninę priežiūrą bendrovės specialistai kartu įvertina techninę būklę ir įspėja klientą apie galimus gedimus. Be to, per tą laikotarpį suteikiama ir viena išsami Expert Check patikra nemokamai“, – kokią naudą gauna klientai, pasirinkę FarmSight paslaugų paketą, aiškina serviso vadovas R. Teresevičius.

Daug pastangų bendrovė deda, kad žemdirbiai aktyviau pradėtų naudotis telemetrijos sistemos galimybėmis. Tam reikia suaktyvinti, jei pasibaigusi licencija, arba įsidiegti JDLink modulius, kurie leidžia nuotoliniu būdu stebėti mašinų techninę būklę ir operatyviai informuoti klientą apie potencialius gedimus. Esant aktyviam JDLink moduliui, techniką nuotoliniu būdu gali stebėti ne tik pats ūkininkas, bet ir už tai atsakingas bendrovės „DOJUS agro“ specialistas, taip pat ir gamintojas, pagal tam tikrus algoritmus tikrinantis techninių duomenų parametrus ir įspėjantis prekybos atstovus apie konkrečių modelių galimus gedimus.

Užsakymas Nr. 10300

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate dabartinę ūkio finansinę padėtį?
  Visos apklausos