Basf A1 2024 07 01 Basf m1 2024 07 01
Verslo informacija
Technikos nuoma – puikus sprendimas bet kokio dydžio ūkiui

Šiuolaikinė žemės ūkio technika vis sparčiau žengia modernumo keliu. Tačiau kartais klaidingai manoma, kad išmanūs technikos sprendimai tinkami ir prieinami tik dideliems ūkiams.

„Išmanumui ūkio dydis nėra svarbus. Galime kalbėti ir apie 100 ar 150 ha dydžio ūkį“, – neabejoja technikos nuomos paslaugą teikiančios įmonės „DOJUS rental“ atstovas Ernestas Vaškevičius.

Pasak jo, moderni technika padeda patogiai atlikti ir planuoti darbus, sutaupo laiko, mažina degalų, augalų apsaugos priemonių, trąšų sąnaudas. Tad toks sprendimas ne tik naudingas, bet ir reikalingas tiek mažam, tiek dideliam ūkiui.

Nuomojasi pirmąjį sezoną

Šalčininkų rajone mišrų ūkį plėtojantis Aurelijus Straleckas – puikus pavyzdys, kad išmaniai dirbti gali bet kokio dydžio ūkis.

Aurelijus augina mėsinius galvijus ir avis, turi apie 140 ha dirbamos žemės, iš kurios 100 ha sudaro pasėliai. Nors ūkis nėra didelis, tačiau jam reikia galingesnio traktoriaus, kad pajėgtų patraukti didesnius padargus. Štai kodėl ūkininkas nusprendė savo senąją traktorių „Belarus“, kuris yra maždaug 2004-ųjų gamybos, pakeisti išsinuomotu John Deere 6215R. Senuoju traktoriumi dabar atliekami pagalbiniai darbai.

„Man reikėjo traktoriaus nuo 200 iki 250 AG, su automatiniu vairavimu ir darbiniu velenu priekyje, kad galėčiau prikabinti priekinę šienapjovę. Įmonė savo asortimente turi labai daug modelių, tad nesunkiai rado man tinkamiausią.

Šis traktorius, sakyčiau, yra universalus. Tinka visiems ūkio darbams, galingas – išvysto iki 250 AG. Mano ūkio dydžiui – pats tas. Galios užtenka didesniems padargams prisikabinti“, – kodėl pasirinko būtent šį traktorių, atskleidžia ūkininkas.

Šalčininkų rajono ūkininkas Aurelijus Straleckas dabar ūkyje pluša su išsinuomotu John Deere 6215R traktoriumi

Kokie technikos nuomos privalumai?

E. Vaškevičiaus teigimu, vieni žemdirbiai techniką nuomotis nusprendžia darbymečiu pritrūkus pajėgumų, kiti – dėl finansų trūkumo, mat galinga technika kainuoja šimtus tūkstančių. Tad vienu atveju netenka investuoti į naują mašiną dėl kelių savaičių ar mėnesio, kitu – atsiranda galimybė dirbti su modernia šiuolaikiška technika, kai finansinė situacija neleidžia įsigyti nuosavos.

Štai A. Stralecką išsinuomoti traktorių paskatino finansinės priežastys. Kaip pats sako, jo ūkio rodikliai, pagal bankų skaičiuokles, nėra tokie geri, kad galėtų gauti finansavimą traktoriui įsigyti.

„Norėjau būtent John Deere markės traktoriaus. Jie labai kokybiški, bet brangesni – didelė suma išeina. Tad dabar nuomosiu iki tol, kol galėsiu įsigyti nuosavą“, – sako ūkininkas.

Jis įsitikinęs – kai nėra lėšų naujam traktoriui įsigyti, o žemę reikia dirbti čia ir dabar, logiškiausias sprendimas – nuoma.

Nuomojamos technikos servisas Aurelijui – taip pat vienas didžiausių nuomos privalumų: „Jeigu atsiranda gedimas, jį nuomos laikotarpiu įmonė sutvarko savo kaštais. Jeigu gedimas didelis, atveža pakaitinį, dažnai dar tą pačią dieną – taip nenukenčia darbai.“

Be visų šių technikos nuomos privalumų, pasak „DOJUS rental“ atstovo, yra dar vienas – prieš įsigydamas techniką, ūkininkas gali ją išbandyti, įvertinti teikiamas galimybes ir naudą, ar atitinka poreikius. Kartu nuoma padeda suprasti, kokios mašinos ūkiui reikia, kuri tinkamiausia.

Į prastesnį traktorių nebesėstų

Kodėl Aurelijus senąjį traktorių nusprendė pakeisti būtent John Deere? Paanalizavęs kitų markių traktorių parametrus pamatė, kad jie inovacijomis ir technologijomis nusileidžia John Deere traktoriams.

„Pagal inovacijas ir technologijas John Deere – lyderis. Ir nesvarbu, kiek kainuoja jų traktoriai, pirkčiau vien dėl to, kad yra labai patogūs, našūs ir modernūs“, – apie ateitį svarsto Aurelijus.

„DOJUS rental“ atstovo teigimu, visi John Deere traktoriai turi automatinį vairavimą, netgi standartinės komplektacijos. Ir nors daugumai tai jau įprasta, tačiau yra ūkininkų, kuriems automatinis vairavimas ir jo teikiama nauda vis dar nepažinti.

„Operatorius ilsisi, galima labiau koncentruotis į pačią techniką, jos darbą. Kiti pliusai – taupomi degalai, laikas, augalų apsaugos produktai, trąšos“, – privalumus vardija E. Vaškevičius.

Pasak „DOJUS rental“ atstovo Ernesto Vaškevičiaus, John Deere traktoriuose automatinis vairavimas įtrauktas į standartinę komplektaciją

Tiesa, Aurelijus automatinį vairavimą taip pat išbandė neseniai – kovą, kai pradėjo nuomotis traktorių. Kaip pats sako, negali atsidžiaugti, nes darbas vyksta greitai ir patogiai. Taip pat naudojasi operacijų centru.

„Operacijų centre esu pažymėjęs laukus, ką ir kur pasėjau, kokius darbus atlikau. Labai patogu yra tai, kad jeigu ko nors nesuprantu ar nemoku padaryti, „DOJUS rental“ darbuotojas prie traktoriaus prisijungia nuotoliniu būdu ir pakonsultuoja, paaiškina, prireikus ką nors sutvarko. Operacijų centre matau degalų sąnaudas pagal atliktą darbą, o tai padeda analizuoti išlaidas.

Kai su geresniu automobiliu pavažiuoji, į prastesnį sėsti nesinori. Norisi tik dar geriau. Tas pats ir su žemės ūkio technika. Vien tik pliusus matau šio traktoriaus, neilgai juo dirbu, bet kito jau nenorėčiau“, – tikina Šalčininkų r. ūkininkaujantis A. Straleckas.

Kad John Deere operacijų centras suteikia daug naudos ir yra ūkininkams reikalingas, rodo ir augantis jo populiarumas.

„Populiarumas gana didelis ir jis kasdien auga. Juk labai patogu: galima matyti darbuotojo atliktą darbą, klaidas, jas aptarti ir ateityje taisyti arba iš esmės optimizuoti patį technikos darbą. Lengva identifikuoti ir tai, kas yra praleista ar nepadaryta. Be to, naudotis gana lengva.

Netgi yra galimybė operatoriui, kuris traktoriumi važiuoja į laukus, nuotoliniu būdu per kompiuterį nusiųsti darbus. Taip taupomas laikas, darbuotojas gauną tikslią užduotį ir žino, ką reikia atlikti. Svarbiausia – viskas padaroma vos keliais mygtukų paspaudimais. Kitas pliusas – galima stebėti traktoriaus duomenis: klaidas, gedimus, prastovas, apkrovą“, – pabrėžia E. Vaškevičius.

Tokių ūkininkų, kaip Aurelijus, kurie tiek automatinio vairavimo, tiek kitų išmanių sprendimų nauda įsitikina tik nusprendę išsinuomoti kokią nors žemės ūkio mašiną, pasak „DOJUS rental“ atstovo, yra ne vienas.

„Bendraudami su klientais, kurie nuomojasi techniką, pasiūlome išbandyti išmanius sprendimus. Taip ne tik su jais susipažįsta, bet ir gauna daug privalumų, už kuriuos nereikia mokėti.

Jeigu nežino, kaip naudotis, pravedami mokymai, kad ūkininkas galėtų išnaudoti visas mašinos funkcijas. Ir kai pabando, jau nenori, kad būtų kitaip“, – tikina E. Vaškevičius.

Jis taip pat pabrėžia kombainuose įdiegtų derlingumo žemėlapių svarbą: „Jie naudingi kaupiant informaciją. Taip galima nesunkiai pamatyti, kurie laukų plotai yra problemiški.“

Populiarėja technikos nuoma su operatoriumi

Pastaruoju metu populiarėja technikos, ypač kombainų, nuoma su operatoriumi. Pasak  E. Vaškevičiaus, viena pagrindinių to priežasčių – ūkininkams sunku rasti gerą, profesionalų darbuotoją ir jį išlaikyti visus metus, mokėti jam algą. Mat tai – per didelė finansinė našta.

Traktoriai, kombainai, teleskopiniai krautuvai – dažniausiai nuomojamos mašinos. Tiesa, žemdirbiai vis dažniau domisi ir galingesniais traktoriais.

„Krautuvai populiariausi sėjos laikotarpiu, taip pat per javapjūtę. Jie pas mus kaip karštos bandelės – tik grįžta ir vėl išvažiuoja. Traktoriai lygiai taip pat: sėja, purškimai, žemės dirbimas, per javapjūtę, nes transportui naudojami. Tada ateina ruduo – sunkieji darbai, žemės ruošimas, sėja. Kombainai, jeigu orai leidžia, dirba per metus keletą savaičių – per javapjūtę. Tad technikos nuomos sezoniškumas tęsiasi nuo pavasario iki gilaus rudens“, – tendencijas trumpai apžvelgia E. Vaškevičius.

„DOJUS rental“ teikia ir sėjos paslaugą, tad kai kurie ūkininkai, užuot pirkę sėjamąją ir traktorių, šias mašinas nusprendžia išsinuomoti, kartu išbandydami ir „DOJUS rental“ siūlomą tiesioginės sėjos technologiją. Taip darbai būna atlikti, darbuotojų išlaikyti nereikia, o technikos servisas – garantuotas.

Užsakymo Nr. 11624
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
Visos apklausos