Basf a1 17 10 23 Basf m1 17 10 23
Verslo informacija
Srutų skleistuvas: gerina augalų kokybę, saugo dirvą ir kaimynų ramybę

Vilnius. Šalies kiaulių ir galvijų augintojai sukauptomis srutomis savo laukus vis dažniau tręšia naudodamiesi „Idavang" teikiama paslauga. Didžiausia Lietuvos kiaulių augintoja siūlo galimybę ūkininkams ir sutaupyti, ir efektyviau panaudoti sukauptas trąšas užsisakant „Idavang" paslaugą - laukų tręšimą su žarnine srutų paskleidimo sistema „Agrometer".

„Idavang" Aplinkosaugos direktorius Tadas Palubinskas sako, kad įmonė „Agrometer" sistemą įsigijo siekdami optimaliai panaudoti savuose kompleksuose sukauptų srutų maistines medžiagas ir tuo pačiu išlikti draugiški aplinkai.

 „Tačiau greitai supratome, kad šia puikia sistema gali naudotis ir kiti mūsų kolegos - ūkininkai, auginantys galvijus. Todėl pasiūlėme pasinaudoti mūsų turimu „Agrometer" ir džiaugiamės, kad paslauga iškart susilaukė sėkmės ir gerų atsiliepimų", - aiškino jis.

Pranoksta srutovežius

T. Palubinsko teigimu, srutų paskleidimas su žarnine „Agrometer" sistema visais atžvilgiais pranoksta įprastinį laukų tręšimą naudojantis srutovežiais. 

„To paties trąšų kiekio paskleidimas vežiojant srutas cisternomis užtrunka ilgiau, trąšų paskleidimas yra netolygus, gadinami keliai, labiau dėvisi technika, o didelė srutovežių masė suslegia dirvą ir kenkia pasėliams. Be to, kaimynystėje gyvenantys žmonės kenčia nuo nuolatinio mašinų kursavimo bei nuo jų sklindančių kvapų. Su žarninio skleistuvo sistema „Agrometer" viso to išvengiame", - pasakoja T. Palubinskas.

Pagerėjo augalų būklė

Tręšimo žarniniais skleistuvais paslauga jau antrus metus naudojasi 18 ūkių valdanti UAB „Auga". Bendrovė savo žemdirbystės ir gyvulininkystės procesuose naudoja tik moderniausias ekologinio ūkininkavimo technologijas. Jos augalininkystės vadovas Aloyzas Vazgys sako rekomenduojantis ir kitiems naudoti žarninius srutų skleistuvus. 

„Specifinių matavimų nedarėme, tačiau iš augalų būklės ir jų spalvos matosi, kad augalams šis būdas - geresnis. Srutos į dirvą bėga pačia pažeme, prie pat augalo šaknies, tad augalas neužsiteršia. Be to, taip trąšos mažiau garuoja, o tai reiškia, kad patiriame mažiau maistingųjų medžiagų nuostolių. Dėl didelio „Agrometer" sistemos aprėpiamo ploto laukai tręšiami tolygiau", - aiškino jis.

A. Vazgys džiaugėsi, kad „Idavang" turimas „Agrometer", kuriuo bendrovė naudojosi šį pavasarį, užtikrino greitą tręšimo procesą ir galimybę tręšti laukus anksti, dirvai dar esant drėgnai. „Vežiojant srutas cisternomis didelis jų svoris gali pakenkti pasėliams, o lengvas žarninis skleistuvas mažiau slegią dirvą", - aiškino jis.

Vienu metu - 24 metrai

„Agrometer" sistemą sudaro kilnojama siurblinė, nuo ritės išvyniojamos žarnos ir lengva srutų skleidimo mašina, turinti plačiai - net iki 24 metrų - išdėstytas velkamas skleidimo žarneles. Šią techniką „Idavang" specialistai ir atsiveža į tręšimo paslaugą užsakiusį ūkį. 

Specialistai prijungia siurbinę, kuri pumpuoja trąšas iš ūkyje esančio srutų rezervuaro. Iš siurblinės srutos teka antžeminėmis nuo ritės išvyniojamomis „Agrometer" sistemos žarnomis. Jomis galima pasiekti net iki 10 km atstumu nutolusiuose laukuose esantį srutų skleistuvą. 

Jame esantys 2 besisukantys skirstymo įrenginiai užtikrina tolygų trąšų dozavimą. Žemę srutos pasiekia per skleistuvo „sparnuose" esančias laistymo žarnelių angas. Išskleidus mašinos „sparnus" maksimaliai „Agrometer" vienu metu per 80 angų gali patręšti net 24 metrų pločio lauko dalį.

Sujungus sistemą, visas tolesnis darbas vyksta mašinos kabinoje. Sklandžiam sistemos veikimui užtikrinti užtenka vieno žmogaus. Jis valdo ir srutų skleistuvą, ir - nuotoliniu būdu - siurblį. Vaizdo kameros užtikrina, kad vairuotojas visada matytų ir žarnos apvijos mechanizmą. Be to, nutolusias sistemos dalis nuolat stebi autonominė priežiūros sistema, kuri sustabdo veikimą, jei užfiksuoja pažeistas srutų tiekimo trasas.

Sujungta sistema srutas laukuose skleidžia važiuodama ir į priekį, ir atgal. Važiuodama atgal kabina pasisuka 180 laipsnių kampu - taip vairuotojui užtikrinamas puikus matomumas.

Sistema per vieną valandą gali išlieti iki 150 kubinių metrų trąšų ir jomis padengti 5-6 hektarų plotą. Veikimo metu mašina važiuoja iki 12 km per valandą greičiu.

Dirvą slegia mažiau nei žmogus

Daugiau nei 10 metų kurta ir optimizuota „Agrometer" sistema ūkiams suteikia daugybę privalumų.Srutų laistymo mašina visą laiką veikia lauke, o trąšas jai tiekia siurblinė. Tai didina tręšimo efektyvumą - nereikia važinėti nuo srutų rezervuarų iki tręšiamų laukų, tad sutaupomas laikas, kuras, nesidėvi mašinos, saugomi keliai, o kaimynystėje gyvenantys žmonės net nepastebi laukų tręšimo, nes negirdi mašinų triukšmo, nejaučia jų keliamų dulkių ir nemalonių vežamo krovinio kvapų.

Be to, „Agrometer" yra ypatingai lengva mašina. Dirvą ji slegia mažiau nei ant žemės stovintis suaugęs žmogus - vos 300-600 g/cm2 spaudimu. Dėl šios priežasties „Agrometer" galima naudoti anksti pavasarį, dirvožemiui dar esant drėgnam. Tad su šia sistema srutų liejimo laikotarpis yra ilgesnis, o tai sudaro galimybę pasėliams geriau įsisavinti maistingąsias medžiagas.

Didesnis dirvos našumas

Srutų išlaistymas velkamas žarnas turinčiais skleistuvais, tokiais kaip „Agrometer",  yra vienas iš efektyviausių srutų paskleidimo būdų. Žarninis skleistuvas laukus tręšia itin tolygiai ir sąlygoja labai menkus azoto nuostolius (10-20 proc.). Kai skleistuvo žarnos velkasi dirvos paviršiumi, srutų amoniakas, gavęs drėgmės, tuojau pat nitrifikuojasi ir tampa augalų pasisavinamu nitratų azotu. Tuo pačiu į aplinką patenka mažiau nemalonių kvapų. Be to, tokia sistema puikiai tinka skleisti srutas ant augančių pasėlių, nes augalai neužteršiami.

Gamintojo nuotraukos

Siūlome VIDEOFILMĄ - Laukų tręšimas su žarnine srutų paskleidimo sistema "Agrometer"

Norėdami užsakyti žarninio srutų skleistuvo paslaugas - kreipkitės į „Idavang" specialistus žemiau nurodytais kontaktais:

Šiaulių, Akmenės, Kelmės rajonuose:

Tadas Micius, tadas.micius@idavang.com, +370 611 58455

Radviliškio, Pakruojo, Joniškio rajonuose:

Danutė Kvasovienė, danute.kvasoviene@idavang.com, +370 614 79825

Pasvalio, Biržų, Ignalinos rajonuose:

Renaldas Misiūnas, renaldas.misiunas@idavang.com, +370 655 50402

Panevėžio, Kėdainių rajonuose:

Egidijus Kiuras, egidijus.kiuras@idavang.com, +370 655 00595

Marijampolės, Kalvarijos, Šakių rajonuose:

Audrius Abrutis, audrius.abrutis@idavang.com, +370 656 88485

UAB „Idavang"

A. Goštauto g. 40 B, LT-03163 Vilnius

Tel.: +370 652 40633 

El. paštas: info@idavang.com 

Užsakymo nr. 9106

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Ar tenkina išmokų avansai?
  Visos apklausos