Basf 22 10 17 Egles sanatorija 2022 11 01
Verslo informacija
Šių metų ūkio patirtis auginant ir renkantis sėjai rapsų veisles

UAB „Atkočių agroservisas“ agronomas Romas Žvikevičius, Ukmergės r.: „Pernai rudenį buvome pasėję net 9 skirtingos selekcijos rapsų veislių bandymų laukelius. Mūsų tikslas – atsirinkti veisles, kurios geriausiai tiktų ūkio sąlygoms. Rapsų veislių pasiūla rinkoje didelė, ir tokie gamybiniai bandymai padeda nesuklysti, atsirenkant mums tinkamiausias veisles.

Visą augimo laiką, nuo rudens iki pat derliaus nuėmimo, stebėjome ir vertinome rapsų pasėlių būklę. O dabar, po rapsapjūtės, jau suskaičiavome ir gautus rezultatus. Iš augintų veislių mums labiausiai patiko ir derlingiausios buvo dvi. Tai – InVigor® hibridai InV1030 ir Fencer®. Derlingiausias buvo InV1030 hibridas, kurio derliaus vidurkis gavosi 4,25 t/ha.

Antroji pagal derlingumą buvo hibridinė veislė Fencer®, kurios vidurkis šiais metais siekė 4,20 t/ha. O kombaino kompiuteris kai kuriose žemesnėse lauko vietose, kur vasarą dirvos buvo drėgnesnės, rodė net iki 5 t/ha InVigor® hibridų derlingumą. Taigi, vertinant šiuos sausringus metus (buvo labai sausa ir pernai rudenį per sėją, ir šiemet pavasarį bei vasarą), tai tikrai labai geri rezultatai, kuriais esame patenkinti.

InV1030 hibridas dar mums imponavo ir tuo, kad augalai labai greitai vystosi pavasarį ir suformuoja labai daug šoninių šakų. O jos, suprantama, užaugina papildomo derliaus.

Fencer® hibridas pagal augalų išvaizdą mus net „apgavo“. Augalai prieš pjūtį, lyginant su kitais, neatrodė patys masyviausi, bet kai nuvažiavome kulti, net kombainininkas stebėjosi, kad byrėjo virš 4 tonų iš ha. Šių veislių derlingumo potencialas tikrai didelis, tad palankiais metais galima tikėtis maksimalių rezultatų.

Dar pastebėjome ir tai, kad visos InVigor® rapsų veislės labai gerai žiemoja. Iš visų augintų nė viena per praėjusią žiemą nenukentėjo.

Labai gerai, kad atsirado InVigor® hibridų. Tai – naujiena Lietuvos rinkoje. Didėja rapsų veislių pasirinkimas. O mes, savo ruožtu, galima atsirinkti ūkiui labiausiai tinkamas.

Matydami tokius šių, pagal auginimo sąlygas tikrai sudėtingų metų rezultatus,  ir naujam sėjos sezonui užsisakėme InV1030 bei Fencer® veislių sėklų. Šie hibridai tikrai pasiteisino mūsų sąlygomis, juos verta auginti. Šį rudenį planuojame smarkiai didinti ūkio gamybinius rapsų plotus ir iš viso pasėti 350 ha. Pirmuosius rapsus dėl įvairių bandymų pasėjome dar liepos pabaigoje, o didžiuosiuose gamybiniuose laukuose sėją pradėsime nuo rugpjūčio 5 d.“

Užsakymo nr. 9936

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija