Basf m1 2024 06 14
Verslo informacija
Po šiltos žiemos būtina stipresnė apsauga nuo ligų

Žieminiams kviečiams pradėjus bamblėti (BBCH 30-31), rekomenduojama  panaudoti pirmąjį fungicidą.

Po šiltos žiemos labai svarbu apsaugoti augalus nuo pašaknio ligų, tokių kaip stiebalūžė ir Fusarium genties grybai, kurie gali sunaikinti iki 30 proc. derliaus.

Ypatingą dėmesį reikėtų atkreipti į atsėliuotus pasėlius – juose yra kur kas didesnė rizika plisti pašaknio ligoms ir dryžligei.

Stiebalūžės pažeisti žieminiai kviečiai. Kairėje 2020 m. pavasaris, dešinėje 2019 m. sezono pabaiga

Šiais metais BAYER kompanija pristatė naują efektyvų fungicidą Input Triple, skirtą pirmajai žieminių ir vasarinių kviečių, kvietrugių, rugių ir miežių apsaugai nuo ligų. Input Triple sudėtyje yra trys veikliosios medžiagos – protiokonazolas, spiroksaminas ir prokvinazidas.

Prokvinazidas yra idealus sprendimas apsaugai nuo miltligės. Dėl cheminės sinergijos jis taip pat sustiprina protiokonazolo veikimą naikinant lapų septoriozę, lapų dryžligę, stiebalūžę ir Fusarium spp. genties grybus. Bandymų metu nustatyta, kad, panaudojus Input Triple, Baltijos šalių klimato sąlygomis kviečiai išaugina iki 0,5 t/ha didesnį derlių lyginant su nepurkštais pasėliais. Šis rezultatas pasiektas panaudojus tik vieną fungicidą.

2019 metais atliktų bandymų rezultatai parodė, kad, palyginus su kitais pirmajam purškimui naudojamais fungicidais, Input triple apdoroti javai iki 20 proc. geriau apsaugomi nuo stiebalūžės ir iki 15% - nuo lapų dryžligės. Efektyvi apsauga nuo ligų ankstyvame javų augimo tarpsnyje padeda išauginti 0,4 t/ha didesnį derlių lyginant su kitais pirmajam purškimui skirtais fungicidais.

Ūkininko laukas 2019 m. po Input Triple panaudojimo

Sausi orai ir švelni žiema paliko daugelio ligų užkratą ant augalų, o Input Triple padės apsaugoti augalus nuo pašaknio ir lapų ligų.

Parengta bendradarbiaujant su „Bayer“

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024
  Setupad-desktop-po tekstu

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate dabartinę savo ūkio finansinę padėtį?
  Visos apklausos