Basf A1 2024 06 14 Basf m1 2024 06 14
Verslo informacija
„Pieno tyrimų“ kalibravimo specialistų paslaugos ir pagalba ūkininko ūkyje

UAB „Pieno tyrimai“ laboratorijos specialistai ne tik tiria žalio pieno sudėtį, ligų sukėlėjus, veršingumą, atlieka pašarų mitybinės vertės nustatymo tyrimus, tačiau ieško ir naujų būdų bei galimybių, kaip padėti ūkininkui pasiekti kuo geresnį bandos sveikatingumą ir produktyvumą bei kelti ūkio konkurencingumą.

Specialistai dirba ne tik laboratorijoje, bet ir pačiuose pieno ūkiuose.

Kiekvienam augintojui rūpi jo gyvulių sveikata ir gerovė. Didelis dėmesys kreipiamas pašarų subalansavimui ir jų kokybei, ieškoma ligų priežasčių bei rūpinamasi jų prevencija, užtikrinamos komfortiškos sąlygos tvartuose. Tačiau dar pasitaiko, kai augintojai nepagalvoja, kad svarbi ne tik galvijų priežiūra, pašarai ar švara ūkyje. Labai didelę įtaką galvijo sveikatingumui turi įprastas, kasdienis procesas – melžimas.

Ūkiuose naudojamos įvairios melžimo technologijos, tačiau nepakanka vien to, kad melžimo aparatas veiktų. Jis turi veikti gerai, kad karvės būtų melžiamos saugiai. Melžimas yra vienas iš pagrindinių veiksnių, nuo kurio priklauso karvių sergamumas mastitu, todėl norint išvengti arba kiek galima sumažinti melžimo įrangos neigiamą įtaka, būtina kasmet atlikti jos patikrą.

Melžiant nesureguliuotais melžimo aparatais gali būti traumuojami speniai, dėl neteisingo pieno tekėjimo pieno linijoje pakinta net pieno skonis, kuris, dėl intensyvesnio pieno maišymosi ir dėl to padidėjusio laisvųjų riebalų rūgščių kiekio, parūgštėja. Reguliari melžimo įrangos patikra padeda išvengti tūkstantinių nuostolių.

UAB „Pieno tyrimai“ specialistai dirba ne tik laboratorijoje, bet ir vyksta į pieno ūkius

Melžimo įrangos tikrinimo paslauga teikiama visiems pieno gamintojams, kurių ūkiuose gyvulių melžimas vykdomas mechanizuotai. Panaudodami šiuolaikinę matavimo įrangą, UAB „Pieno tyrimai“ specialistai gali patikrinti vakuumo lygį, efektyvųjį rezervą, kolektoriaus pratekėjimą, melžiklių nuspyrimo / uždėjimo, vakuumo reguliatoriaus, pulsatoriaus, pieno linijos charakteristikas ir kt.

Mūsų specialistai gali atlikti melžimo įrangos išsamų ar atskirų elementų tikrinimą. Jie gali pamatuoti ir nustatyti, kokie parametrai reikalingi esamai įrangai, t. y. atlikti nepriklausomą diagnostiką, pagal kurios rezultatus ūkininkas gali konkrečiai užsakyti įrangos gedimo pašalinimą pas įrangos atstovus.

Ūkininkai, kurie atlieka reguliarią melžimo įrangos patikrą, užbėga bėdoms už akių, gerina karvių sveikatingumą, didina produktyvumą, mažina karvių brokavimo tikimybę.

Atvykę į ūkį, laboratorijos kalibravimo specialistai gali pasiūlyti ir daugiau paslaugų, aktualių pieno gamintojui, kuriam svarbus ūkio ekonomiškumas.

Piene natūraliai yra įvairių bakterijų, kurios, esant palankiai temperatūrai, sparčiai dauginasi, todėl pamelžtas pienas turi būti nedelsiant atvėsintas iki ne aukštesnės kaip 8 laipsnių temperatūros, jeigu superkamas kasdien, arba iki 6 laipsnių, jei superkamas ne kiekvieną dieną. Tačiau vis daugiau ūkių pieno šaldymo rezervuarus naudoja ir kaip pieno kiekio matavimo priemonę, pagal kurios rodmenis su ūkininku gali būti atsiskaitoma už superkamą pieną. Tokiu atveju šaldymo rezervuaras turi būti metrologiškai patikrintas.

Jei pienas iš ūkių šaldytuvų pilamas į pienvežius, kuriuose įrengti skaitikliai, atlikti jų metrologinės patikros nebūtina, bet tokiu atveju lieka pasitikėti supirkėjo užfiksuotais pieno kiekio duomenimis.

Dažnai ūkininkai klausia, kam reikia patikrų?. Atsakymas paprastas: jei pieno gamintojas nori būti tikras dėl tikslaus primelžiamo pieno kiekio, vadinasi, patikros būtinos. Juk litras prie litro ir per metus taip galima „padovanoti“ ne vieną toną pieno. O juk pieno gamyba – viena sunkiausių, daugiausia laiko reikalaujančių žemės ūkio šakų, kai nėra nei laisvų dienų, nei atostogų, nes karvės pieną duoda kasdien.

Kalibravimą atliekantys specialistai pataria visiems pieno gamintojams atlikti pieno šaldymo rezervuaro metrologinę patikrą ir įsitikinti, kad naudojamas rezervuaras matuoja teisingai ir tiksliai.

Tikėtina, kad patikra leis išvengti nepageidaujamų nuostolių ir gauti papildomų pajamų. Šaldymo rezervuarų patikra patogi tuo, kad atliekama jų įrengimo vietoje, t. y. „Pieno tyrimų“ specialistai atvyksta į ūkį suderintu su ūkininku laiku.

Kai kurie šaldymo rezervuarai neturi matavimo liniuotės ir gradavimo lentelės. Bet tai ne bėda. Patikros metu, jeigu būtina, specialistai pagamins liniuotę ir sudarys rezervuaro gradavimo lentelę.

Atlikus metrologinę patikrą, užsakovui išduodamas patikros liudijimas. Pagal teisinei metrologijai priskirtų matavimo priemonių grupių sąrašą skysčių talpykloms tarp patikrų nustatytas laiko intervalas – 5 metai.

UAB „Pieno tyrimai“ specialistų teikiama šaldymo rezervuarų bandymų veikla yra akredituota Nacionalinio akreditacijos biuro.

Užsakymo Nr. 10946
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024
  Setupad-desktop-po tekstu

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate dabartinę savo ūkio finansinę padėtį?
  Visos apklausos