Basf 2024 04 09 A1 Basf 2024 04 09 m1
Verslo informacija
„Pieno tyrimai“ parodoje „Ką pasėsi... 2024“
Ūkininkams, dalyvaujantiems gyvūnų produktyvumo tyrimuose (GPT), taikomos ir papildomos nuolaidos

Šių metų parodoje „Ką pasėsi... 2024“ tradiciškai dalyvauja ir UAB „Pieno tyrimai“, tad kovo 21–23 d. kviečiame atvykti ir mus aplankyti. Savo stende pristatysime bendrovės paslaugas, atsakysime į klientams rūpimus klausimus. 

Pagrindinė naujovė, apie kurią plačiau kalbėsime parodoje, – pieno riebalų rūgščių nustatymas piene. Pieno riebalai susideda iš daugiau kaip 400 skirtingų riebalų rūgščių. Laboratorija nustato šias svarbias riebalų rūgščių grupes: sočiąsias riebalų rūgštis, nesočiąsias riebalų rūgštis, mononesočiąsias riebalų rūgštis ir polinesočiąsias riebalų rūgštis.

Riebalų rūgščių analizė naudojama bendro bandos arba individualių karvių pieno tyrimams, norint padidinti pieno gamybą, bendrą riebalų ir baltymų kiekį, užkirsti kelią pieno riebalų mažėjimui, patobulinti šėrimo strategiją ir iš anksto diagnozuoti ketozę ar šliužo dislokaciją.

Pieno riebalai susidaro iš dviejų šaltinių. Apie 50 proc. galvijų pieno riebalų sintetinama iš pašaro riebalų, todėl keičiant pašarus ir sudarant optimalias sąlygas didžiojo prieskrandžio mikroorganizmų veiklai, galima keisti pieno riebalų sudėtį.

Šėrimas yra vienas iš svarbiausių veiksnių, lemiančių pieno riebalų rūgščių sudėtį, todėl laboratorijos specialistai padės įvertinti ir pašarų mitybinę vertę.

Siekiant, kad karvė būtų sveika ir produktyvi, pirmiausia, gyvūnai turi būti šeriami geros kokybės pašarais. Pašaras yra neatsiejama pieno kokybės dalis, nes nuo to, ką suėda karvė, priklauso ir pieno rodikliai. Tokiam šėrimui užtikrinti būtini pašarų maistinės vertės tyrimai, kuriuos operatyviai ir tiksliai galima atlikti UAB „Pieno tyrimai“ laboratorijoje.

Pašaro mėginio paėmimo tvarka nėra sudėtinga. Svarbu mėginius tyrimui imti tik pasibaigus fermentacijos procesui bei neimti mėginio iš sugedusios pašaro dalies. Taupant pieno gamintojų laiką ir kelionės išlaidas, pašarų mėginius pristatyti galima tiek per pieno supirkėją, tiek per UAB „Pieno tyrimai“ vairuotojus ar gyvūnų produktyvumo tyrimų asistentus.

Pieninės galvijininkystės vystymas ir plėtojimas – daug žinių, laiko ir kantrybės reikalaujantis darbas, o pienininkystės ūkio savininko tikslas – gera pieno kokybė, kuo didesni primilžiai bei sveiki gyvūnai. Todėl labai svarbus gyvūnų individualių produktyvumo ir veislinių savybių nustatymas. Kalbame apie gyvūnų produktyvumo tyrimus (GPT). Tai viena svarbiausių priemonių, lemiančių sėkmingą gyvūnų selekcijos procesą, racionalų ir pelningą jų veisimą, gerinant bandų sudėtį, produktyvumo ir sveikatingumo rodiklius, didinant pieno gamybos efektyvumą, ūkių stiprėjimą. 

Pašaras yra neatsiejama pieno kokybės dalis

Primename, kad nuo 2023 m. numatytas 10 Eur priemokos dydis už tas karves, kurioms atliekami gyvūnų produktyvumo tyrimai. Be to, ūkininkams, dalyvaujantiems GPT, priklauso ir papildomos nuolaidos kitoms bendrovės teikiamoms paslaugoms, tame tarpe ir 25 proc. nuolaida ankstyvojo veršingumo nustatymui iš pieno. Šis tyrimas yra „dėkingas“ karvės atžvilgiu, nes nereikia rektalinės apžiūros ir jos sukeliamo streso.

Taip pat, naudojant šį metodą, išvengiama kontakto tarp gyvulių per diagnostikos priemones, mažėja infekcijos paplitimo galimybė. Operatyviai gaunamas rezultatas leidžia greičiau persėklinti neveršingas karves ir taip sutrumpinti neveršingą laikotarpį bei išvengti papildomų nuostolių. Mėginys šiam tyrimui gali būti imamas jau 28 d. po sėklinimo. Džiaugiamės, kad pieno gamintojai pastaruoju metu itin aktyviai naudojasi šia paslauga. 

Parodos metu pristatysime informaciją apie 2024 m. balandžio 5 d. UAB „Pieno tyrimai“ organizuojamą nemokamą tarptautinį seminarą, skirtą karvių veršingumo temai „Kuo naudingas veršingumo tyrimas iš pieno?“ Šis seminaras – puiki galimybė sužinoti apie veršingumo iš pieno tyrimų svarbą ir naudą pieno ūkiui.

Seminaras vyks nuotoliu. Seminaro lektorė Danuta Radzio, „IDEXX Laboratories“ atstovė, turinti gausų patirties bagažą. Ji dirbo Lenkijos galvijų augintojų ir pieno gamintojų federacijoje ir aktyviai bendradarbiavo su užsienio organizacijomis, siekdama dalintis žiniomis ir patirtimi, taip prisidedant prie galvijų veislių paslaugų svarbos stiprinimo pasaulyje.

Užsakymo Nr. 11540
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Ko tikitės iš šiųmečio pasėlių deklaravimo?
Visos apklausos