Basf 29 05 23 Basf 2023 05 29 m1
Verslo informacija
„Pieno tyrimai“ ir „Gyvulių produktyvumo kontrolė“ jau dirba kartu

Kaunas. Nuo 2019 m. liepos 1 d. prie UAB „Pieno tyrimai“ prijungus UAB „Gyvulių produktyvumo kontrolė“, dvi įmonės tapo viena.  Pasitelkiant į pagalbą dvejų įmonių kolektyvo patirtį, įgūdžius, komandinį darbą, sklandų vertinimo proceso organizavimą, sieksime plėsti teikiamų paslaugų spektrą bei supaprastinti jų prieinamumą ūkininkams.

Jau nuo gegužės mėnesio į UAB „Pieno tyrimai“ patalpas perkelta ir sėkmingai toliau dirba pieno kiekio matuoklių ir svarstyklių kalibravimo laboratorija. Šią laboratoriją perkėlus į naujas patalpas, jos kompetenciją patvirtino ir akreditavo Lietuvos Nacionalinis akreditavimo biuras.  Liepos mėnesį NAB atliko ir UAB „Pieno tyrimai“ tyrimų laboratorijos planinę priežiūrą.  Po įvertinimo ekspertų grupė pastabų neturėjo- UAB „Pieno tyrimai“ ir toliau atitinka standarto LST EN ISO/IEC 17025:2005 reikalavimams.

Kad ūkininkas, dalyvaudamas gyvulių produktyvumo tyrimų veikloje,  pajustų akivaizdžią naudą, būtinas glaudus ir betarpiškas tarpusavio bendradarbiavimas. Todėl skirsime didžiausią dėmesį ūkininkų poreikių išaiškinimui bei  jų lūkesčių tenkinimui. Visos pastabos ir pasiūlymai bus operatyviai priimami, ieškoma bendro sutarimo, kad ūkininkui būtų kuo paprasčiau, patogiau ir ekonomiškiau naudotis UAB „Pieno tyrimai“ siūlomomis paslaugomis. Jau dabar numatomos kryptys, planuojami nauji inovatyvūs darbai šios veiklos vystymui ir  tobulinimui.

Turėdama didelę patirtį informacinių technologijų diegimo srityje, UAB „Pieno tyrimai“ sieks jas diegti ūkiuose. Jau eilę metų sėkmingai veikia bebarkodė sistema – tiesiogiai sujungus bandos valdymo programas su UAB „Pieno tyrimai“ kompiuterinėmis programomis, taupomas ūkininkų laikas bei efektyviau organizuojamas tyrimų laboratorijos darbas. Kviečiame ūkininkus susisiekti su mumis ir prisijungti prie šios sistemos.

Šiuo metu kuriama ir greitu laiku bus įdiegta nauja informacinių technologijų sistema, kuri leis greičiau ir kokybiškiau planuoti pieno mėginių paėmimą ūkiuose ir perdavimą į laboratoriją, tai padidins duomenų tikslumą, leis operatyviau atlikti pieno tyrimus ir greičiau pateikti tyrimų rezultatus pieno gamintojams.

UAB „Pieno tyrimai“ turima išvystyta mėginių surinkimo  logistikos sistema bus pritaikoma gyvulių produktyvumo tyrimų veiklos vystymui. Jau planuojami maršrutai, apjungsiantys ne tik pieno  ar pašarų mėginių, bet ir pieno kiekio matuoklių surinkimą.

Ūkininkams, dalyvaujantiems gyvulių produktyvumo tyrimų veikloje, pasiūlysime tyrimų paslaugų paketą, kuris padės siekti bandos sveikatingumo gerinimo, karvių produktyvumo didinimo. Nuolat atliekant produktyvumo tyrimus (nustatant pieno kiekį, tiriant pieno sudėtį ir kokybę, sekant pirminius veislininkystės rodiklius) bandos savininkas iš gautų duomenų operatyviai gali priimti sprendimus, susijusius su tam tikrų karvių ar net visos bandos produktyvumu, sveikatingumu ir ilgaamžiškumu.

Be to, turint detalią informaciją apie kiekvieną karvę, galima užkirsti kelią daugelio ligų plitimui, vykdyti prevenciją slapto mastito, medžiagų apykaitos ar reprodukcijos atžvilgiu. Vadovaujantis pieno kiekybiniais bei kokybiniais rodikliais ūkininkui lengviau laiku subalansuoti gyvulių šėrimą, sudarant atitinkamus racionus, juos papildant naujais pašarais ar jų priedais. Norint ūkiui būti konkurencingu, ūkio savininkas turi žinoti visą informaciją apie savo gyvūnų produktyvumą, sveikatingumą, pieno kokybę, šeriamų pašarų ir jų atsargų mitybinę vertę bei ūkio gamybos pajėgumus.

Neatsiejama sujungtos bendrovės veiklos dalis- betarpiškas ūkininkų konsultavimas. Ir toliau intensyviai bus vykdoma šviečiamoji veikla, teikiama informacija pieno kokybės gerinimo, produktyvumo didinimo, gyvulių sveikatingumo ir kitais su pieno ūkio tvarkymu susijusiais klausimais, organizuojami mokymai, vykdomos konsultacijos ūkiuose.

Taip pat primename, kad atsižvelgiant į LR žemės ūkio ministro 2019 m. liepos 9 d. įsakymo projektą Reg. Nr. 19-8522 „Dėl žemės ūkio ministro 2009 m. gruodžio 7 d. įsakymo Nr. 3D-934 „Dėl pieninių gyvulių produktyvumo kontrolės organizavimo taisyklių patvirtinimo“ pakeitimo“, nuo 2019 m. spalio 1 d. įsigalios nauja Pieninių gyvulių produktyvumo tyrimų organizavimo taisyklių redakcija, kurioje numatyti nauji kontrolės metodai, bei pieno apskaitos būdai, todėl rugsėjo mėnesį bus perrašomos sutartys su ūkininkais dėl GPT paslaugų teikimo.

Tikimės, kad UAB „Pieno tyrimai“ kontrolės asistentas taps Jūsų pagalbininku ūkyje, o UAB „Pieno tyrimai“, dėdama visas pastangas šios veiklos vystymui – patikimu partneriu vystant pieno ūkį.

Užsakymo nr. 9939

  Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate planuojamą mokesčių pertvarką?
  Visos apklausos