Basf 2024 04 19 A1 Basf 2024 04 19 m1
Verslo informacija
Naujiena - individualūs trąšų mišiniai ekologiniams ūkiams

Kaunas. Kartu su derliumi dirvožemis praranda didelius naudingų maisto medžiagų kiekius, kuriuos būtina kompensuoti, o greičiausias būdas tai padaryti - tręšimas. Ne paslaptis, kad ekologiniuose ūkiuose sintetinių cheminių trąšų naudojimas netoleruotinas, tačiau jas galima pakeisti sertifikuotomis ekologinėmis organinės kilmės „Eko Farm" trąšomis. Atlikti tyrimai įrodo, kad naudojant pagal konkrečios dirvos tyrimų rezultatus subalansuotas trąšas ne tik pagerinamos jos savybės, bet ir gaunamas net iki 2 kartų didesnis, kokybiškesnis derlius.

Dirvožemio tyrimų svarba

Kintant ūkininkavimo sąlygoms, brangstant reikalingiems resursams, tręšimas turi būti racionalus ir veiksmingas, o tam labai svarbu pažinti savo ūkio dirvožemį, reguliariai rinkti duomenis apie jo agrochemines savybes, gebėti įvertinti rodiklių įtaką derliui.

Atlikus dirvos analizę išaiškėja, kokių ir kiek medžiagų trūksta arba pastebimas perteklius, todėl ja remiantis galima tikslingai parinkti trąšas ir tikėtis didžiausio norimos kokybės derliaus bei palankiausio ekonominio rezultato.

Individualūs trąšų mišiniai - dvigubas derlius

Analizuojant dirvožemio tyrimų ekologiniuose ūkiuose duomenis pastebėta, kad dauguma dirvų nualintos, jose trūksta svarbiausių elementų. Pasak Aleksandro Stulginskio universiteto (ASU) Agronomijos fakulteto docentės, mokslų daktarės Astos Ramaškevičienės, norint užauginti kokybišką ir gausų derlių, būtina išlaikyti tinkamą azoto, fosforo ir kalio (NPK) balansą, o bene veiksmingiausias būdas tai pasiekti - pasitelkti pagal konkretaus dirvožemio tyrimų rezultatus kiekvienam pasėlių laukui subalansuotus „Eko Farm" trąšų mišinius.

Konsultuojantis su ASU ir Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro (LAMMC) Žemdirbystės instituto specialistais buvo sukurta speciali metodika, leidžianti nustatyti individualius konkretaus sklypo dirvožemio poreikius ir tiksliai apskaičiuoti sudedamųjų trąšų dalių (kalio, fosforo, azoto ir mikroelementų) normas. Mišinys subalansuojamas atsižvelgiant į keletą pagrindinių faktorių: augalui prieinamas maisto medžiagas, granuliometrinę dirvos sudėtį, žemės tipą, jos rūgštingumą, kitus agrocheminių dirvožemio savybių rodiklius, taip pat priešsėlį ir planuojamų sėti kultūrų savybes.

Kad tinkamai parinktos trąšos leidžia padidinti derlių net iki dviejų kartų įrodo 2017 metais viename pluoštinių kanapių ūkyje šiaurės Lietuvoje atlikto tyrimo rezultatai. Viename kontrolinio lauko hektare buvo išaugintas 580 kg derlius, o tame, kuriame buvo naudotas konkrečiai tam dirvožemiui subalansuotas ekologinių „Eko Farm" trąšų mišinys - net 1 150 kg pluoštinių kanapių.

Ekologiškos bechlorės kalio trąšos daržovėms

Kalis - būtina kokybiško ir sveiko augalo vystymosi sudedamoji dalis, nepakeičiama jokiais kitais elementais. Jis skatina baltymų kaupimąsi, fotosintezę, gerina augalo medžiagų apykaitą, atsparumą nepalankioms oro sąlygoms. Ilgametę patirtį konsultuojant ūkininkus vaisių bei daržovių laikymo klausimais turintis ASU Žemės ūkio inžinerijos fakulteto profesorius, akademikas Algirdas Raila pastebi, kad siekdami išauginti kuo didesnį kiekį, ūkininkai dažniausiai pertręšia dirvą azotu, tačiau pamiršta derliaus išsilaikymui labai svarbų kalį. Esant jo trūkumui augimo metu, nuimtos daržovės greičiau praranda prekinę išvaizdą, juoduoja, pūva.

Daržovių ir ankštinių kultūrų ūkiams skirtos bechlorės „Eko Farm" trąšos turi didesnį kalio kiekį, todėl sukuriamos palankesnės sąlygos išgauti gausesnį bei kokybiškesnį derlių. Vertinant veikliosios medžiagos kiekį, šių trąšų kaina yra mažesnė nei įprastinių cheminių kalio trąšų be chloro, o tai labai svarbu žinant, kad auginant daržoves kalio poreikis labai didelis ir pamaitinti juo dirvožemį rekomenduojama kasmet.

Kokybė tikrinama du kartus

Ekologiniuose Lietuvos ūkiuose naudojamos trąšos turi būti sertifikuotos, todėl nuo pat veiklos pradžios 2012 metais „Eko Farm" tiekia Europos Bendrijos (EB) ir Valstybinės augalininkystės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos (VATZUM) patvirtintas trąšas. Sudedamosios dalys importuojamos iš patikimų Danijos ir Vokietijos tiekėjų, o kiekvienos partijos kokybės kontrolė vykdoma dviem etapais: prieš gamybą ir produktui atkeliavus į Lietuvą. Tai leidžia užtikrinti, kad į rinką patenka tinkamas naudoti, specifikacijas atitinkantis produktas. Perkant trąšas išduodami kokybę garantuojantys pažymėjimai, svarbūs norint patvirtinti užaugintos produkcijos ekologiškumą.

„Eko Farm" ne tik parduoda trąšas, bet ir superka ekologiškus grūdus bei pašarines kultūras (avižas, rapsus, kviečius, miežius, kvietrugius, rugius, žirnius, pupas, lubinus) iš sertifikuotų Lietuvos ūkių. Bendradarbiaujant su patikimomis transporto kompanijomis grūdai paimami tiesiai iš ūkio ir eksportuojami didžiausiems Europos ekologinių grūdų perdirbėjams į Vokietiją, Olandiją, Austriją, Prancūziją ir Suomiją.

Daugiau informacijos ieškokite www.ekofarm.lt arba teiraukitės telefonu +370 670 11561.

Užsakymo nr.  9341

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Ko tikitės iš šiųmečio pasėlių deklaravimo?
  Visos apklausos