Basf 2024 04 09 A1 Basf 2024 04 09 m1
Verslo informacija
Naujas rudeninis javų herbicidas – mažiau rūpesčių dėl piktžolių pavasarį
Kviečiai rudenį

Rudenį sudygusios piktžolės mažina javų derlių, nes jos tampa kultūrinių augalų konkurentėmis.

„Dirvines smilguoles, vienmetes migles, pelinius pašiaušėlius, daržines žliūges, dirvines našlaites, įvairių rūšių notreles, ramunes, rapsų pabiras – visas šias ir kitas daug problemų javų augintojams keliančias piktžoles galima sunaikinti vienu herbicidu, naudojamu rudenį“, – sako BASF vadybininkas ir konsultantas Paulius Paulauskis.

Pasak jo, kai kurie ūkininkai iki šiol rudenį vengė naudoti brangesnius dirvinius herbicidus, kurie sunaikina tiek dviskiltes, tiek vienaskiltes piktžoles, nes nenorėdavo daugiau investuoti į pasėlius, bijodami jų iššalimo rizikos.

Vis dėlto dabar vis daugiau žemdirbių herbicidais javus purškia rudenį, nes dėl švelnesnių žiemų mažėja iššalimo rizika. Be to, pastebima, kad piktžolės tampa atsparios kai kurioms herbicidų veikliosioms medžiagoms, todėl tenka ieškoti naujų sprendimų.

„Rudeninis purškimas dirviniais herbicidais padeda spręsti šias problemas“, – kalba P. Paulauskis, pristatydamas naują plataus poveikio spektro, sisteminio ir dirvinio veikimo herbicidą nuo vienaskilčių ir dviskilčių piktžolių – Pontos®, kuris naudojamas žieminių kviečių, kvietrugių, rugių ir miežių pasėliuose iš rudens.

Pontos® herbicidas – tai 3 privalumai viename produkte: platus veikimo spektras nuo vienaskilčių ir dviskilčių piktžolių, saugus sėjomainoje, mažiau rūpesčių pavasarį.

BASF sukurtame herbicide Pontos® suderintos dvi veikliosios medžiagos – 100 g/l pikolinafeno ir 240 g/l flufenaceto. Flufenacetas į piktžoles patenka per šaknis arba per dygstančius daigus. Pikolinafenas – ir per šaknis, ir per dygstančius daigus, taip pat per piktžolių lapus, kai purškiama joms sudygus.

Pontos® herbicidu nupurkšti žieminiai kviečiai po savaitės

Šių dviejų veikliųjų medžiagų mišinys pasižymi viena kitą papildančiu veikimu. Be to, neleidžia išsivystyti piktžolių atsparumui herbicidams, nes yra iš skirtingų cheminių grupių.

Šis mišinys rudenį užtikrina platų veikimo spektrą nuo vienaskilčių ir dviskilčių piktžolių visuose žieminiuose javuose. Produktas suskyla augalų vegetacijos metu, todėl saugu sėjomainoje. Taip užtikrinamas lankstumas, kitais metais pasirenkant auginamus žemės ūkio augalus. Mažesnė rizika, atsirandanti dėl nepalankių oro sąlygų.

Panaudojus Pontos® nėra jokių sėjomainos apribojimų kitam sezonui. „Pavyzdžiui, po javų įprastai sėjami rapsai, dažnai – be intensyvaus žemės dirbimo ar tiesiai į ražieną, kurioje daug šiaudų. Jeigu javų pasėliuose pavasarį naudoti sulfonilurėjos veikliąsias medžiagas turintys herbicidai, o šios medžiagos lėtai skyla, jų lieka šiauduose, tai turi neigiamos įtakos rapsų vystymuisi. Problemos galima išvengti, javams naudojant rudeninį herbicidą Pontos®“, – pataria P. Paulauskis.

BASF rekomenduojama Pontos®norma – 0,5 l/ha. Jį galima naudoti pasėjus javus arba jiems, taip pat ir piktžolėms, sudygus. Tinkamiausios sąlygos purkšti – iš karto sudygus, nes būna mažos piktžolės ir drėgna dirva.

Purkšta su Pontos® (kairėje) ir kontrolė (dešinėje)

Jeigu pasėlyje yra pelinių pašiaušėlių ir dirsių normą reikėtų didinti iki 0,75 l/ha. Tinkamiausios sąlygos purkšti – prieš sudygstant.

Sunaikinus piktžoles rudenį, javai geriau krūmijasi, nekonkuruoja su piktžolėmis dėl maisto medžiagų, vandens ir šviesos. Pasėlis geriau pasiruošia žiemoti. Tad pavasarį kyla mažiau rūpesčių – naujai išdygusias dviskiltes piktžoles prireikus bus galima sunaikinti pigiu herbicidu, javai galės netrukdomi augti ir formuoti didesnį derliaus potencialą.

„Įvertinus pakilusias pavasarį naudojamų herbicidų, ypač tų, kurie naikina vienaskiltes piktžoles, kainas, rudeninis purškimas – geresnis sprendimas visais atžvilgiais. Palyginti su kitais rinkoje esančiais tokio tipo herbicidais, Pontos® išsiskiria ir labai patrauklia, konkurencinga kaina. Taigi, sunaikinti vienaskiltes piktžoles, jau nekalbant apie didelį spektrą dviskilčių, taip pat ir rapsų pabirų, rudenį tapo netgi pigiau nei palikti jas pavasariui“, – priduria BASF specialistas P. Paulauskis.

Norėdami daugiau sužinoti apie BASF produktus, kreipkitės į mūsų agronomus. Jie visada atsakys į rūpimus klausimus.

Agronomų kontaktus rasite www.agro.basf.lt

Augalų apsaugos produktus naudokite saugiai.

Prieš naudodami perskaitykite ženklinimą ir informaciją apie produktą.

Užsakymo Nr. 11050
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Ko tikitės iš šiųmečio pasėlių deklaravimo?
  Visos apklausos