Basf 2024 04 19 A1 Basf 2024 04 19 m1
Verslo informacija
„Luminor“ siūlo išskirtines sąlygas žemės ūkio technikai finansuoti
„Luminor Lizingas“ vadovė Žydrūnė Samuolienė

Nors dabartinė situacija Lietuvos žemės ūkyje dėl bendro ekonomikos sąstingio sudėtinga, norint išlaikyti konkurencingumą ekonomikai atsigavus, itin svarbu visai nesustabdyti investicijų į žemės ūkio technikos atnaujinimą.

Praėjusiais metais didžiausią dalį žemės ūkio technikos finansavo „Luminor Lizingas“. Kokias sąlygas siūlo „Luminor“ grupė ir kokia žemės ūkio technika populiariausia, pasakoja bendrovės „Luminor Lizingas“ vadovė Žydrūnė Samuolienė. 

Per 2023 m. „Luminor Lizingas“ finansavo 38,5 proc. visų naujų traktorių ir beveik pusę  (48 proc.) visų šalyje registruotų kombainų. 

„Bendri žemės ūkio technikos pardavimai šalyje yra kritę dėl tokių priežasčių, kaip sumažėjusios grūdų ir pieno supirkimo kainos, aukštų EURIBOR palūkanų, pabrangusios pačios technikos. Matydami sudėtingą situaciją, mes dėjome itin daug pastangų, kad rastume būdų, kaip ūkininkams suteikti kuo palankesnes finansavimo sąlygas. Matome, kad mūsų pastangos pasiteisino ir itin prisidėjome prie šalies ūkio technikos atnaujinimo ir ūkininkų konkurencingumo išlaikymo“, – pasakoja Ž. Samuolienė. 

Supranta ūkininkų iššūkius

Ž. Samuolienė pasakoja, kad „Luminor Lizingas“ turi ilgametę patirtį finansuojant žemės ūkio techniką, tad labai gerai supranta žemės ūkio specifiką ir poreikius. Taip pat „Luminor“ siūlo net kelis finansavimo privalumus. 

„Pavyzdžiui, imant finansavimą Nacio­nalinės mokėjimų agentūros (NMA) projektams, nuosava ūkininkų dalis juose gali sudaryti ir 0 procentų. Taip pat yra galimybių gauti išskirtines finansavimo sąlygas su įvairių gamintojų nuolaidomis ir kompensacijomis. Be to, siūlome sezoniškus įmokų mokėjimo grafikus, kurie sudaromi atsižvelgiant į ūkininkų pinigų srautus“, – vardija „Luminor Lizingas“ vadovė. 

Ji pabrėžia, kad „Luminor“ taip pat visada stengiasi pažvelgti į kiekvieną atvejį individualiai ir suteikti geriausią siūlomą sprendimą. 

„Turime ne vieną atvejį, kai ūkininkams kitur nepavyko gauti finansavimo, o mes, pažiūrėję lanksčiai į situaciją, radome reikalingą sprendimą ir suteikėme paskolą. Pavyzdžiui, vienam ūkininkui, ieškojusiam finansavimo kombainui įsigyti, kitas bankas rekomendavo rinktis mažesnio galingumo techniką, o dar kita finansavimo įstaiga prašė pateikti perteklinį dokumentų kiekį ir papildomų duomenų. Tuo metu „Luminor“ specialistai operatyviai įvertino sąlygas ir suteikė ūkininkui reikalingą finansavimą“, – sako Ž. Samuolienė. 

Populiariausias prekių ženklas – „John Deere“

Kalbėdama apie technikos pirkimo tendencijas, Ž. Samuolienė teigia, kad nė vienas Lietuvos regionas technikos įsigijimo mastais neišsiskiria. 

„Žiūrint, kokie technikos gamintojai tarp Lietuvos ūkininkų yra populiariausi, tai lyderio poziciją traktorių rinkoje, kaip ir anksčiau, išlaiko amerikiečių gamintojas „John Deere“. Šio prekės ženklo traktoriai sudarė 42 proc. praėjusiais metais visų finansuotų ­„Luminor Lizingas“ traktorių.

Antra vieta dalijasi „Massey Ferguson“ ir „Valtra“, trečias gamintojas pagal populiarumą yra „Case IH“. Tarp kombainų daugiausia finansuota „John Deere“ (35 proc.), antra vieta dalijasi „New Holland“ ir „Massey Ferguson“ (po 24 proc.), treti pagal populiarumą – „Case IH“ kombainai. 

Besidominčius žemės ūkio technikos finansavimu išsimokėtinai ir detalesnėmis sąlygomis kviečiame kreiptis į mūsų partnerius „DOJUS Agro“, „East West Agro“, „Dotnuva Baltic“, „Lytagra“, „Vilniaus Lytagra“, „Rovaltra“, „SV Technika“, – teigia Ž. Samuolienė.

Lizingo paslaugą teikia UAB „Luminor Lizingas“.

Užsakymo Nr. 11512
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Ko tikitės iš šiųmečio pasėlių deklaravimo?
Visos apklausos