Basf 2024 04 09 A1 Basf 2024 04 09 m1
Verslo informacija
Konferencijoje ūkininkams – dėmesys tiksliosioms technologijoms ir procesų kontrolei
„Agrokoncerno“ direktorius Edgaras Šakys

Tiksliau, atsakingiau ir ekonomiškai efektyviau – tai pagrindiniai reikalavimai, su kuriais savo veikloje susiduria ne tik Lietuvos, bet ir viso pasaulio ūkininkai.

Žemė – vienas iš sparčiai eikvojamų išteklių, kuriam atsinaujinti reikia ne tik laiko, bet ir tokių sistemingų sprendimų, kaip dirvožemio sauga, papildymas maistinėmis medžiagomis, tam, kad būtų išlaikoma jo sveikata ir derlingumas.

Dėl šios priežasties pastaraisiais metais vis daugiau dėmesio skiriama tiksliosios žemdirbystės sprendimams ir praktikoms, kurios leidžia dirbti ne tik ekonomiškai efektyviau, bet ir tvariau.

Būtent šios temos bus plačiai aptariamos įmonės „Agrokoncernas“ organizuojamose konferencijose „Patirtys. Priemonės. Tikslai 2024“. Pernai jose dalyvavo daugiau nei 1 000 ūkininkų iš visos Lietuvos, ne mažiau dalyvių laukiama ir šiemet.

Įmonės „Agrokoncernas“ direktorius Edgaras Šakys sako, kad ūkininkų susidomėjimas konferencijomis rodo, jog temos aktualios ir reikalingos, o gautos žinios – vertingos.

Pagrindinis šių konferencijų tikslas – su šalies žemdirbiais pasidalyti praktikoje išbandytais, tiksliosiomis technologijomis paremtais sprendimais, tyrimų ir bandymų rezultatais.

„Esame vieninteliai žemės ūkio sektoriaus atstovai šalyje, turintys nuosavą mokslinį padalinį. Jame per metus atliekame daugybę įvairiausių praktinių bandymų. Taigi, su ūkininkais dalijamės rezultatais, kurie patikrinti mūsų klimato sąlygomis, skirtinguose regionuose ir dirvožemiuose.

„Agrokoncerno“ direktorius Edgaras Šakys

Turiu pastebėti, kad kartais gauti rezultatai labai netikėti ir būtini žinoti kiekvienam žemdirbiui, jog galėtų juos pritaikyti savo veikloje. Agroinovacijų ir tyrimų centrui „AgroITC“ šiuo metu priklauso daugiau nei 3 000 bandymų laukelių visoje Lietuvoje, todėl sukaupėme daug vertingų duomenų ir įžvalgų“, – sako E. Šakys.

Jis įsitikinęs, kad šiandienio ūkio sėkmę lemia griežta procesų kontrolė ir technologijų teikiamos galimybės, kurios leidžia ne tik sutaupyti kaštų, bet ir tausoti aplinką.

„Žemės ūkio produkcija nebrangsta taip greitai, kaip priemonės, kurios reikalingos sveikam ir kokybiškam derliui užtikrinti. Dėl to, susiduriant su klimato kaita, socialiniais ir ekonominiais iššūkiais, griežtėjančiais reikalavimais, ypač svarbus tampa tikslumas ir racionalus, apskaičiuotas ūkininkavimas.

Nors jau matome, kad tiksliosios technologijos padeda taupyti, šiuo metu ypač svarbu žinoti, kaip ir ką daryti, kad sprendimai bei investicijos pasiteisintų“, – pastebi įmonės „Agrokoncernas“ direktorius.

Konferencijoje pranešimus skaitys savo sričių profesionalai. Inovacijų ir tyrimų centrui „AgroITC“ vadovaujanti mokslininkė dr. Eglė Pertraitienė supažindins su sprendimų pokyčiais augalų technologijose bei atliktais tyrimais ir jų rezultatais.

Taip pat naujienomis ir įžvalgomis dalysis savo sričių specialistai apie tai, kaip užtikrinti sėkmingą ūkių darbą.

Konferencijose iš viso laukiama daugiau nei 1 000 ūkininkų iš visos Lietuvos. Tai, kad temos aktualios ir reikalingos rodo sparčiai užsipildančios vietos. Jų skaičius ribotas, todėl organizatoriai kviečia šalies žemdirbius registruotis ir užsitikrinti dalyvavimą viename iš renginių.

Vasario 22 d. konferencija vyks Panevėžyje, Bistrampolio dvare, vasario 27 d. ūkininkai rinksis Šiaulių arenoje, o vasario 29 d. pranešimus bus galima išgirsti Kauno „Žalgirio“ arenos SDG amfiteatre.

Daugiau informacijos apie konferencijų ciklą „Patirtys. Priemonės. Tikslai 2024“, taip pat registracijos formą galima rasti adresu agrokoncernas.lt/konferencija.

Užsakymo Nr. 11506
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Ko tikitės iš šiųmečio pasėlių deklaravimo?
Visos apklausos