Basf 23 01 02 Basf 2023 01 02 m1
Verslo informacija
Ką verta žinoti ūkininkams, auginantiems gyvūnus

Joniškis. Dažnam ūkininkui iškyla dilema: kas naudingiau ūkiui – pirkti gatavus kombinuotuosius pašarus ar gaminti pačiam. Priimant sprendimą verta įsiklausyti į specialistų patarimus.

Daugelis ūkininkų ir žemės ūkio bendrovių, auginančių gyvulius, gamina kombinuotuosius pašarus patys. Tam, kad tinkamai organizuotume kombinuotųjų pašarų gamybą nuosavame ūkyje, reikia atsiminti, kad varpinius ir ankštinius grūdus po nuėmimo dar būtina paruošti tolesniam naudojimui.

Varpiniuose grūduose būna iki 15 proc. baltymų, ankštiniuose – daugiau kaip 30 proc. Taigi neapdorotų grūdų maisto medžiagų įsisavinamumas nėra didelis. Pats paprasčiausias grūdų apdorojimo būdas, siekiant padidinti maisto medžiagų virškinamumą, – jų smulkinimas. Kiti būdai (grūdų apdorojimas karščiu, slėgiu, garais ar šių būdų kombinacija) yra brangesni ir reikalauja specialių įrenginių, todėl naudojami tik grūdų perdirbimo įmonėse.

Atsakant į klausimą, gaminti ar pirkti gatavus pašarus, pirmiausia reikia įvertinti, kokios rūšies gyvūnus auginame, kokio jie amžiaus ir paskirties. UAB „Joniškio grūdai“ specialistai visuomet įvertina ūkio situaciją ir pasiūlo optimalų sprendimą, t. y. kas naudingiausia konkrečiam ūkiui – ar gamintis pašarus patiems ar pirkti jau pagamintą kombinuotąjį pašarą.

Ūkiuose galima pagaminti paprastus, sudėtingų įrenginių ir komponentų nereikalaujančius pašarų mišinius. Tokie pašarų mišiniai puikiai tiks melžiamoms karvėms, penimoms kiaulėms šerti.

Ūkininkams, gaminantiems paprastus kombinuotuosius pašarus savo ūkyje, UAB „Joniškio grūdai“ specialistai siūlo naudoti mineralinius vitamininius papildus. Juose yra visi gyvūnams reikalingi vitaminų, mikroelementų ir biologiškai aktyvių medžiagų kiekiai.

Turintiesiems savų grūdų ir norintiesiems juos sunaudoti gyvuliams šerti UAB „Joniškio grūdai“ gali pasiūlyti ne tik pašarų papildus, bet ir mobilaus malūno paslaugas. Panaudojus modernų mobilų malūną iš ūkio aruode esančių grūdų pagaminami kombinuotieji pašarai, kurie maišymo metu praturtinami reikiamomis papildomomis medžiagomis.

Pramoninės gamybos kombinuotuosius pašarus dažniausiai pasirinks ūkininkai, auginantys gyvūnų jauniklius, arba ūkiai, kuriems savų grūdų nepakanka. Šis būdas leis palepinti auginamus gyvūnus visiškai subalansuotais, visaverčiais, aukštos maistinės vertės ir saugiais kombinuotaisiais pašarais. Pagal poreikį galima pasirinkti įvairios frakcijos pašarus: palaidus, granuliuotus, trupintus ir pan.

UAB „Joniškio grūdai“ kombinuotieji pašarai yra gaminami iš grūdų, apdorojamų specialiais įrenginiais, pavyzdžiui ekstrudavimo būdu. Šis būdas padidina grūdo maisto medžiagų vertę (pasisavinimą).

Dažniausiai kombinuotuosius pašarus su ekstruduotais grūdais naudoja veršeliams, jauniems paršeliams, kailiniams žvėreliams ar net naminiams gyvūnams šerti. UAB „Joniškio grūdai“ gaminami kombinuotieji pašarai papildomi ne vien sausais komponentais, bet ir aliejais, melasa ar kitais skystais priedais. Šiems komponentams įterpti į mišinius reikalinga speciali įranga ir patirtis. Pagaminti pašarai kruopščiai tikrinami laboratorijoje ir tik užtikrinus saugumą ir kokybę patenka pas vartotoją.

UAB „Joniškio grūdai“ visiems ūkinės paskirties ir naminiams gyvūnams gamina dviejų tipų kombinuotuosius pašarus: visaverčius ir papildus.

Šeriant visaverčiais kombinuotaisiais pašarais atkrenta daug rūpesčių, tenka pasirūpinti, kad gyvūnas gautų pakankamai vandens. Į šiuos mišinius sudėtos visos reikiamos gyvūnui maisto medžiagos.

„Visaverčius pašarus renkasi paršelių, kiaulių, paukščių, triušių, šinšilų ir kiti augintojai. Tokie pašarai itin patogūs naudoti auginantiesiems gyvūnus savo sodyboje, individualiems poreikiams. Norint įsigyti pašarų nedideliais kiekiais, UAB „Joniškio grūdai“ siūlo sprendimą – galima nuvykti į artimiausią mūsų partnerių parduotuvę, kurių sąrašas yra pateiktas svetainėje joniskiogrudai.lt ir įsigyti specialiai gyvūno rūšiai, paskirčiai, amžiui pritaikytus visaverčius kombinuotuosius pašarus.

Auginantiesiems gyvūnus profesionaliai tiks mūsų gamybos pašarų papildai. Pašarų papildai praturtina gyvūnų dienos davinius reikiamų maisto medžiagų. Kadangi gyvūnų visavertis paros davinys apibūdinamas pagal daugiau kaip 25 parametrus, labai svarbu jį optimizuoti“, – sako UAB „Joniškio grūdai“ šėrimo konsultantas dr. Andrejus Jerešiūnas.

Racionų optimizavimas – tai kruopštus, atsakingas ir žinių reikalaujantis procesas. Optimizuojant bus pasirinktas ir specialiai ūkininko gyvūnams pagamintas pašarų papildas. Natūralu, kad dažnas ūkininkas šį darbą patiki savo ūkio konsultantui ir patikimam, patyrusiam pašarų gamintojui.

„UAB „Joniškio grūdai“ visuomet pasirengę patenkinti kliento poreikius, patarti, kas jo ūkiui naudingiausia, t. y. naudoti jau gatavus kombinuotuosius pašarus ar gaminti patiems, papildant racioną reikalingais mineralai, – sako dr. A. Jerešiūnas. – Jei ūkis neturi nuosavo traiškytuvo ar malūno, mes teikiame mobilaus malūno paslaugą.“

Širvintų rajono ūkininkas Juozas Beinoras, auginantis apie 100 galvijų, jau daugiau kaip 10 metų yra lojalus įmonės klientas. Ūkininkas pasakoja, jog jam labai svarbu patikimumas ir kokybė, nes labai rūpinasi savo banda.

„Niekad negailiu gyvuliui kokybiškų kombinuotųjų pašarų, todėl kai kurios karvės per dieną duoda net 50 litrų pieno, – džiaugiasi ūkininkas. – Įmonės „Joniškio grūdai“ konsultantai visuomet įsigilina į ūkio poreikius, pasiūlo tik tai, kas naudinga būtent ūkio ir gyvulių gerovei“, – sako J. Beinoras.

ŽŪK „Baltoji smilga“ vadovas Mindaugas Žalnieriūnas negaili gerų žodžių UAB „Joniškio grūdai“ specialistams. „Per gana trumpą laiką pasiekėme gerų rezultatų, – sako M. Žalnieriūnas. Esu patenkintas produktų kokybe ir aptarnavimu. Ūkyje auginame 120 galvijų, iš jų 80 melžiamų karvių. Kooperatyvas skiria daug dėmesio karvių produktyvumui, todėl natūralu, kad gyvuliams šerti renkamės tik kokybiškus pašarus, kuriais šeriant būtų pasiekti geriausi rezultatai“.

„Įmonės pagrindinis tikslas – tapti ūkio partneriu. To mes siekiame per kruopštų ir ilgalaikį bendradarbiavimą. Pirmiausia apsilankome ūkyje, atliekame jo auditą, įvertiname esamą situaciją – gyvulių laikymo ir šėrimo technologijas, pašarų bazę, atliekame pašarų maistingumo tyrimus, įvertiname gyvūnų sveikatos būklę bei fiziologinius procesus ir tuomet pasiūlome sprendimus. Sprendimai individualiai pritaikomi konkrečiam ūkiui ir tai gali būti UAB „Joniškio grūdai“ jau gaminami produktai arba specialiai šiam ūkiui sukuriami ir pagaminami produktai. Visi šie sprendimai gali būti įgyvendinami mūsų modernioje gamykloje arba ūkyje, pasinaudojant mūsų mobilaus malūno paslauga. Tokiu būdu siekiame didinti ūkio ekonominę naudą“, – sako UAB „Joniškio grūdai“ šėrimo konsultantas dr. Andrejus Jerešiūnas.

Įmonės specialistai pasirengę patarti visais jums rūpimais klausimais, prašome kreiptis nemokama tel. linija 8 700 35530 arba į vadybininkus-konsultantus regionuose.

Užsakymo Nr. 9972

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Kaip jūsų ūkį paveikė 2022-ųjų infliacija?
Visos apklausos