Basf A1 2024 07 01 Basf m1 2024 07 01
Verslo informacija
InVigor® rapsų hibridai: praktinė patirtis

Praktinė patirtis visuomet naudinga sprendžiant, kokią veislę sėti kitų metų derliui. InVigor® rapsų hibridus pristatanti kompanija BASF kasmet atlieka tiksliuosius ir gamybinius veislių auginimo tyrimus. Kokie jų rezultatai buvo gauti pernai, kai oro sąlygos buvo labai permainingos ir ne visuomet palankios pasėliams?

Šaltą ir iš pradžių labai sausą praėjusių metų pavasarį rapsai kai kur nukentėjo nuo šalnų. Lietingą birželį gausiai plito ligos. 2021 m. rugpjūtį, rapsų sėjos metu, iškrito dvigubai daugiau kritulių negu daugiametis vidurkis. Dėl to dalis ūkių rapsų nepasėjo arba pasėjo vėlai į pažliugusias dirvas.

Kaip augo ir derėjo rapsai tokiomis permainingomis ir nepalankiomis sąlygomis? Pasak BASF produkto vadovo rapsams ir ankštinėms kultūroms Tomo Karkazo, tokie metai labai gerai atskleidė InVigor® hibridų privalumus ir parodė jų potencialą.

BASF užsakymu tikslieji rapsų hibridų tyrimai atliekami Valstybinės augalininkystės tarnybos (VAT) Mūniškių (Kauno r.) ir Rumokų (Vilkaviškio r.) augalų veislių tyrimo skyriuose (AVTS).

Mūniškių AVTS buvo tiriama 18 rapsų hibridinių veislių: InVigor® ir palyginimui paimtos kelios kitos dažnai rinkoje sutinkamos hibridinės veislės. Vertintas veislių derlingumas, ligotumas, atsparumas išgulimui. Likus savaitei iki derliaus nuėmimo vizualiai geriausiai atrodė hibridai: InV1310, Crossfit, InV1170, InV2020.

Apibendrinti bandymo duomenys

Oficialiuose Kauno, Plungės ir Pasvalio AVTS atliekamuose rapsų veislių bandymuose pernai iš visų tirtų rapsų, hibrido InV1310 derlingumo vidurkis buvo didžiausias (6,43 t/ha). Šis hibridas gerokai aplenkė standartų vidurkį (5,68 t/ha).

Auginantys „švaraus lauko technologijai“ pritaikytus rapsus ūkiai taip pat gali rinktis InVigor®  rapsus, kaip vienus derlingiausių: VAT AVTS duomenimis, pernai didžiausią derlių davė InV1266CL hibridas – 5,64 t/ha (standartų vidurkis buvo 5,22 t/ha)

Pernai InVigor® hibridai buvo tiriami ir 9 Lietuvos ūkiuose. Kėdainių r. ir kituose gamybiniuose bandymuose kaip vienas geriausių pasirodė rapsų hibridas Armani, kuris išsiskyrė augalų sveikatingumu, žalumu ir derlingumu.

„Jeigu hibridas gerai ištveria ligų protrūkius, tai nesvarbu, kokioje vietoje jis buvo auginamas, visur bandymų rezultatai buvo panašūs“, - apie rapsus Armani, InV1170, InV1310 sako T. Karkazas.

Pasirenkant rapsų veisles svarbu įvertinti jų savybes ir atkreipti dėmesį, kada tinkamiausias konkrečios veislės sėjos laikas.

Plačiau apie InVigor®rapsų hibridus ir platintojus rasite www.agro.basf.lt

Kviečiame žiūrėti videomokymus iš konferencijos apie Invigor®

Užsakymo Nr. 11295
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
Visos apklausos