Basf 22 10 17 Egles sanatorija 2022 11 01
Verslo informacija
InVigor® hibridiniai rapsai: kuo jie ypatingi

Liepa – tinkamas metas galvoti apie tai, kokias žieminių rapsų veisles pasirinksite rudens sėjai. Šiemet BASF siūlo net septynias rapsų veisles InVigor®, kurios pritaikytos auginti Lietuvos klimato sąlygomis ir jau parodė puikius derlingumo rezultatus.

Visos InVigor® rapsų veislės yra hibridinės – tai reiškia, kad jos pritaikytos šiuolaikinėms intensyvioms auginimo technologijoms ir ūkiams, siekiantiems maksimalių derlingumo rezultatų. InVigor® rapsų hibridai pasižymi dideliu derliaus potencialu ir išskirtiniu sėklų aliejingumu. Šios hibridinių rapsų veislės taip pat turi Rlm7 geną, kuris suteikia atsparumą fomozei. Yra hibridų, kurie pasižymi tolerancija sklerotiniam puviniui, verticiliozei ar šviesmargei. Beveik visi InVigor®hibridai tinkami ir ankstyvai, ir vėlyvesnei sėjai. Pasėjus anksti, rapso augimo kūgelis ilgesnį laiką išlieka arti žemės paviršiaus, nors ir augalas atrodo masyvus. Jeigu sėja ir nusikelia į rekomenduojamų sėti terminų pabaigą, InVigor® hibridai sugeba greitai vystytis ir užauginti tinkamą šaknų ir lapų masę.

InVigor® rapsų selekcininkai didelį dėmesį skiria ir augalų žiemkentiškumui. Iš sukurtų naujų hibridų atrenkami ir tolesniems tyrimams pateikiami tik tie, kurie pasižymi itin aukštu žiemkentiškumu. Todėl rinkai tikrai žiemkentiški rapsai. Be to, siekiant dar užsitikrinti ir pamatyti, kaip šie rapsai ištveria sudėtingesnes žiemos sąlygas, dalyje BASF įrengtų gamybinių bandymų laukelių žiemą buvo nupūstas sniegas. Pasak BASF specialisto T. Karkazo, tuo metu laukuose buvo apie keliolikos cm sniego danga, o šaltis kai kuriomis dienomis pasiekė beveik -20 °C. Tačiau pavasarį apžiūrint InVigor® hibridus buvo matyti, kad net ir be sniego palikti augalai peržiemojo gerai ir atrodė nė kiek ne blogiau negu žiemoję po sniegu. InVigor® rapsų privalumas yra itin stipri jų šaknų sistema, padedanti peržiemoti ir pavasarį greičiau atauginti antžeminę dalį.

Lietuvos ūkininkai jau žino ir augina InVigor® hibridus Fencer, Silver, InV 1066 ir InV 1024. Pasak T. Karkazo, iš naujų InVigor® hibridų perspektyviausi yra InV 1165, InV 1030, InV 1120. Jie yra šių metų naujiena.

InV 1030 hibridas pasižymi labai geru atsparumu fomozei, šviesmargei.

Kitas naujausios selekcijos hibridas yra InV 1120. Jo augalai aukštesni už kitus, turintys labai didelį derlingumo potencialą.  

Hibridas InV 1165 taip pat labai derlingas, gerai žiemojantis, turi toleranciją verticiliozei.

Hibridas InV 1166 CL yra pritaikytas Clearfield® ("švaraus lauko") technologijai. Kol kas tai yra pirmasis BASF žieminių rapsų hibridas, pritaikytas šiai technologijai, bet bus tikrai ne vienintelis. Ateityje BASF selekcininkai sukurs ir daugiau Clearfield®  rapsų augimo technologijai skirtų InVigor®žieminių rapsų hibridų.

Šiemet „Agrovizijos“ parodoje neliko nepastebėtas ir hibridas InV 1024. Jis turi toleranciją sklerotiniam puviniui.

InVigor® rapsus auginkite intensyviai: duokite pasėliams reikiamą kiekį trąšų, tinkamu laiku panaudokite augimo reguliatorius, fungicidus, insekticidus ir pasieksite puikių rezultatų. DaugelisInVigor®  hibridų bandymuose davė net iki 7 t/ha, o tokiam derlingumui suformuoti, aišku, reikalingas didelis maisto medžiagų kiekis. Šie rapsai yra tikrai aukšto derlingumo potencialo,  - InVigor®hibridų savybes ir privalumus apžvelgia T. Karkazas. 

Daugiau informacijos rasite: www.agro.basf.lt arba telefonu 8 655 04162.

Užsakymo nr. 9903

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija