Basf 2024 04 19 A1 Basf 2024 04 19 m1
Verslo informacija
„Instinct“ – naujas požiūris į azotą

Žemės ūkyje susiklosčiusi ekonominė situacija verčia labai tikslai įvertinti ir apsispręsti, kiek investuoti į auginamų kultūrų hektarą, kiek ir kokių trąšų berti, kokius augalų apsaugos produktus naudoti.

Bene didžiausią išlaidų dalį auginamos produkcijos savikainoje sudaro trąšos. Todėl modernaus ūkininkavimo tikslas - gauti optimalius derlius (nebūtinai didžiausius) su reikiamu azoto trąšų kiekiu.

Mokslininkai nustatė, kad azoto pasavinimo efektyvumas iš visų žemynų Europoje yra didžiausias - apie 60 proc. Vadinasi, net ir tręšiant optimaliomis azoto normomis, augalų nepanaudoja apie 40 proc. azoto – jis išsiplauna į gruntinius vandenis, užteršdamas juos nitratais ir nitritais.

Paskaičiuota, kad vien Europoje azoto išsiplauna apie 6,5–8 mln t per metus. Kita dalis azoto išgaruoja į atmosferą, sukeldama šiltnamio dujų efektą (azoto oksidas yra apytiksliai 300 kartų žalingesnis už CO2 dujas).

Viena vertus tai didelė žala gamtai, kita vertus – dideli piniginiai praradimai, kuriuos ūkininkai patiria pirkdami azotines trąšas ir negaudami iš to jokios grąžos.

Įmonė „Corteva Agrisciences“ stengiasi visuomet prisitaikyti prie ūkininkų poreikių. Jau nuo šio pavasario Lietuvos rinkoje atsiranda produktas Instinct.

Instinct– tai azoto stabilizatorius, kurio veiklioji medžiaga yra nitrapyrinas. Nitrapyrinas neturi jokio poveikio nei augalams, nei aplinkai, išskyrus tai, kad slopina Nirtosomonas bakterijų, gyvenančių dirvoje, veikimą.

Nitrifikacija – tai biologinis procesas, kurio metu amoniakas (NH4+) Nitrosomonas padedant bakterijoms oksiduojasi iki nitritų (NO2-), o pastarieji oksiduojasi iki nitratų (NO3-). Panaudojus Instinct slopinamas Nitrosomonas bakterijų veikimas, todėl jos tampa neaktyvios.

Dėl šios priežasties azotas dirvoje išlieka nepakitęs amoniako pavidalu (NH4+). Tokiu būdu išvengiama azoto praradimo dėl iššiplovimo ir denitrifikacijos proceso, tačiau lieka lengvai prieinamas augalams.

Stabili azoto forma susijungia su dirva, augalai lengvai gali jį pasisavinti augimui ir vystymuisi, o azoto išsiplovimas ir išgaravimas sumažinamas iki minimumo.

Atlikus daugybę bandymų įrodyta, kad Instinct padeda įgyvendinti aplinkai naudingas ūkininkavimo praktikas keliais būdais. Veiklioji medžiaga 16 proc. sumažina nitratų išsiplovimą, ir 51 proc. sumažina azoto oksido dujų išsiskyrimą, o derlius padidėja vidutiniškai 7 proc.

Be to, augalas viso sezono metu aprūpinamas tolygiu azoto kiekiu, todėl yra sveikesnis, sukaupia daugiau krakmolo ir baltymų.

Priklausomai nuo oro sąlygų produkto veikimo laikas gali trukti nuo 6–8 savaičių. Tai ypač aktualu auginant kukurūzus. Kukurūzai neįsisavina didelio kiekio azoto iki birželio–liepos mėn.

Kukurūzuose geresni derliaus rezultatai buvo gauti ten, kur buvo panaudotas Instinct, nei tuose bandymuose, kuriuose buvo tręšiama azotu papildomai.

Kaip naudoti Instinct:

  • norma: 1,7 L/ha;
  • Instinct gali būti naudojamas mišinyje su srutomis;
  • Instinct gali būti maišomas su skystomis trąšomis (KAS), herbicidais, insekticidais, augimo reguliatoriais ir fungicidais;
  • po Instinct purškimo purkštuvais per kitas 10 dienų reikalingas 12 mm lietus, kad produktas būtų nuplautas nuo lapų paviršiaus į dirvą. Jei lietaus nenumatoma, rekomenduoja produktą įterpti į dirvą mechaniniu būdu (sekliai įkultivuojant);
  • naudoti pasėliuose, kurie tręšiami didesnėmis azoto normomis, auginami dirvose, kuriose yra didelė azoto išsiplovimo ir garavimo galimybė.

Išvada. Naudodami Instinct išsaugome daugiau augalams lengvai pasisavinamo azoto dirvoje, gauname didesnį ir geresnės kokybės derlių ir tuo pat metu apsaugome gamtą nuo taršos.

NELEISKITE SAVO PINIGAMS IŠGARUOTI – NAUDOKITE INSTINCT !!!

Užsakymo Nr. 11537
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Ko tikitės iš šiųmečio pasėlių deklaravimo?
Visos apklausos