Basf 2024 04 09 A1 Basf 2024 04 09 m1
Verslo informacija
Inovacijos leidžia drąsiai pasitikti ateitį

Dotnuva. Pirmąją „Agrovizijos“ dieną kompanija „Corteva Agriscience“ surengė konferenciją, kurios metu ne tik pristatė savo veiklą, bet ir paskelbė apie naujausią revoliucinį javų fungicidą Inatreq ActiveTM, turintį visiškai naują veikliąją medžiagą, unikaliai patenkančią į augalą.

Birželio pradžioje įvykus galutiniam garsių agroverslo įmonių „Dow“ ir „DuPont“ susijungimui, kompanija „Corteva Agriscience“ tapo viena didžiausių pasaulinių agrosektoriaus įmonių, o jos akcijos kotiruojamos Niujorko biržoje. 2018 m. įmonės apyvarta siekė 14 mlrd. JAV dolerių, šiemet planuojama perkopti 15 mlrd. dolerių.

Kompanijoje dirba 21 tūkst. darbuotojų, pardavimai vykdomi daugiau kaip 130 pasaulio šalių, tyrinėjimai atliekami daugiau kaip 140 laboratorijų ir mokslinių centrų. 50 proc. apyvartos padaroma Šiaurės Amerikoje, 20 proc. - Lotynų Amerikoje, 20 proc. - Europoje, Artimųjų Rytų ir Afrikos šalyse, 10 proc. - Azijos šalyse. „Corteva Agriscience“ dirba sėklų ir augalų apsaugos produktų gamybos srityse: vykdoma 10 žemės ūkio augalų rūšių selekcija, o sukurtų veikliųjų medžiagų kiekis jau perkopė 65.

„Corteva Agriscience“ verslo klientų vadovė Ingrida Kazlauskaitė pabrėžė, kad pagrindinis įmonės tikslas – pasiūlyti žemdirbiams kuo efektyvesnes technologijas

Nėra vieno magiško sprendimo

„Kad būtų lengviau įsivaizduoti, koks tai yra mastas, galiu pasakyti tokius skaičius: pastaruosius penkerius metus vienas iš keturių žemdirbių naudojamų augalų apsaugos produktų yra „Corteva Agriscience“ produktas, o kalbant apie sėklas, ta pozicija būtų viena iš trijų“, – įspūdingus pasiekimus įvardijo „Corteva Agriscience“ direktorius Šiaurės Europai Erikas Dereudrė (Eric Dereudre). Sėklų verslas generuoja 55 proc. kompanijos pajamų, o augalų apsaugos produktų – 45 proc. pajamų. 10 proc. metinės apyvartos lėšų skiriama moksliniams tyrimams.

Šiaurės ir Baltijos šalyse įmonė savo veiklą vykdo iš centrinės būstinės Kopenhagoje ir įstaigų Vilniuje bei Helsinkyje, čia dirba 32 darbuotojai, puikiai išmanantys vidines šalių rinkas ir žemdirbių poreikius. Pasak E. Dereudre, žemdirbių darbas tampa vis sudėtingesnis dėl vis griežtėjančių produktų saugos ir aplinkosauginių reikalavimų, siaurėjančio augalų apsaugos produktų spektro, akivaizdžių klimato pokyčių. Kartu vis didesnį spaudimą žemdirbiai patiria iš visuomenės – su visu tuo tenka susitaikyti ir prisitaikyti. Iššūkių negaili ir gamta, grasinanti dažnėjančiais ektremaliais reiškiniais.

„Mes privalome įsiklausyti į visuomenės poreikius. Aukščiausios kokybės augalų apsaugos produktai ir teisingos jų dozės tiksliai parinktu momentu – tai svarbi taisyklė siekiantiems racionaliai ir šiuolaikiškai ūkininkauti“, – pabrėžė E. Dereudrė. Jis akcentavo ir būtinybę mažinti anglies dvideginio emisiją, azoto nuostolius, naudojant priemones jam stabilizuoti.

Apie žemės ūkio laukiančius iššūkius ir kaip prie jų privalėsime prisitaikyti kalbėjo (iš kairės) „Corteva Agriscience“ verslo klientų vadovas Algis Čižauskas, direktorius Šiaurės Europai Erikas Dereudrė ir Šiaurės šalių ir Baltijos regiono vadovas Larsas Dinesenas

„Corteva Agriscience“ Šiaurės šalių ir Baltijos regiono vadovas Larsas Dinesenas (Lars Dinesen) pastebėjo, kad visos Baltijos šalys turi labai gilias žemdirbystės tradicijas, kurias būtina išlaikyti, tačiau kasmet tobulėjančios technologijos neleidžia stovėti vietoje.

Maisto sauga, biologinės įvairovės išsaugojimas ir gausinimas, vandens apsauga kelia naujus reikalavimus žemdirbiams. Kartu reikia išmokti atsilaikyti prieš kartais labai netikėtas ligų ir kenkėjų atakas, sugebėti užauginti derlių sausringomis sąlygomis. Deja, tenka pripažinti, kad nėra vieno magiško sprendimo visoms problemoms išspręsti – ūkininkams tenka daryti kompleksinius sprendimus, o žemės ūkis turi būti paremtas bendradarbiavimu.

„Investuojame labai daug lėšų moksliniams tyrimams. Mūsų kompanijoje dirba kvalifikuoti labai įvairių profesijų darbuotojai. Pastaraisiais metais keliami nauji standartai augalų apsaugos produktams, siekiant užkirsti kelią žaladarių rezistentiškumui. Naujo produkto sukūrimas ir registravimas yra labai brangus ir ilgas procesas. Jame dalyvauja ir kiekvienos šalies, tarp jų ir Lietuvos, žemės ūkio mokslo įstaigos, nes reikalinga konkrečiame regione sukauptų žinių bazė“, – pabrėžė L. Dinesenas.

„Corteva Agriscience“ stende lankytojų netrūko. Pirmąją parodos dieną čia apsilankė ir ilgokai su ekspertais iš užsienio diskutavo ir Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis

Naujo augalų apsaugos produkto sukūrimas nuo veikliosios medžiagos išradimo iki galutinio komercinio produkto teikimo į rinką užtrunka vidutiniškai apie 10 metų ir kainuoja apie 200 mln. eurų. „Tai didžiulės investicijos. Produktas turi būti maksimaliai saugus ir čia taupyti negalima“, – sakė L. Dinesen.

Naujo fungicido kūrėjai įkvėpimo sėmėsi iš gamtos

„Corteva Agriscience“ yra laikoma herbicidų gamybos lydere. Žemdirbiams puikiai žinomi tokie garsūs herbicidai kaip TomboTM, MustangTM, PrimusTM, GaleraTM ir kt. Nauja herbicidų linija paremta Arylex TMtechnologija – tai Zypar, Pixxaro ir Quelex.

Dabar kompanija stiprina savo pozicijas ir fungicidų rinkoje. „Agrovizijos“ lankytojams buvo pristatytas visiškai naujas fungicidas Inatreq ActiveTM – tai inovatyvus produktas, skirtas apsaugoti javus nuo žalingiausių ligų: lapų ir varpų septoriozės, geltonųjų ir rudųjų rūdžių, kviečių dryžligės (DTR). Šio fungicido veiklioji medžiaga priklauso pikonilamidų grupei ir tai yra vienintelis rinkoje esantis šios grupės produktas. „Pats naujausias karboksamidų grupės produktas buvo sukurtas jau tikrai seniai, prieš 20 metų. Patogenai per du dešimtmečius mutuoja ir pripranta prie fungicidų, todėl visiškai naujos veikliosios medžiagos atsiradimas rinkoje yra labai svarbi žinia“, – pabrėžė „Corteva Agriscience“ verslo klientų vadovas Algis Čižauskas.

Naujasis fungicidas labai greitai, per 4–5 minutes po išpurškimo patenka į augalą ir lietus jo nebenuplauna. Tai labai stiprus ir veiksmingas produktas, jo gydomasis poveikis išlieka iki 7 dienų – tai reiškia, kad visą tą periodą bus sunaikinamos ant augalo patekusios ligų sukėlėjų sporos. Augale šis fungicidas išsilaiko ir apsauginį poveikį turi iki 6 savaičių.

Unikalus ir šio fungicido gamybos procesas: produkto kūrėjai savo žvilgsnius kreipė ne į chemiją, o į gamtą. „Pastebėta, kad kad bakterijos išskiria metabolitus, kurie labai veiksmingai veikia patogeninius grybus. Fungicido veiklioji medžiaga gauta biologinės fermentacijos būdu veikiant bakterijas ir enzimus“, – paaiškino A. Čižauskas pridurdamas, kad dėl biologinės prigimties šis naujas produktas atitinka visus aplinkosauginius reikalavimus ir yra labai palankiai vertinamas eko-toksikologiniu požiūriu.

Planuojama, kad fungicidas Inatreq ActiveTM Lietuvoje bus registruotas jau šiais metais. „Didžiuojamės, kad Baltijos šalys bus vienos pirmųjų, kuriose registruotas šis inovatyvus produktas“, – sakė A. Čižauskas.

Užs. Nr. 9902

    Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

    (0)

    Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

    Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

    Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

    Apklausa
    Ko tikitės iš šiųmečio pasėlių deklaravimo?
    Visos apklausos