BASF A1 2024 06 19 Basf m1 2024 06 19
Verslo informacija
Geriausias Lietuvos traktorininkas – marijampolietis ūkininkas
Mindaugas Vaišnys

Dotnuva (Kėdainių r.). Kurie Lietuvos traktorininkai profesionaliausi ir geriausiai valdo šią techniką, be kurios neįsivaizduojamas nė vienas ūkis? Tai paaiškėjo įmonės „Dotnuva Baltic“ pirmą kartą surengtame Geriausio Lietuvos traktorininko konkurse.

Geriausiu Lietuvos traktorininku pripažintas Marijampolės r. ūkininkas Mindaugas Vaišnys, valdantis mišrų augalininkystės ir pienininkystės ūkį, o traktorių, kaip pats sakė, vairuojantis nuo mažų dienų. Ant pirmosios vietos simbolinės pakylos lipusiam traktorininkui atiteko ir pagrindinis įmonės įsteigtas prizas – 800 Eur vertės kelionė į Turkiją.

Beje, ūkininkavimą su gaisrininko darbu derinantis M. Vaišnys ne kartą dalyvavo ir anksčiau rengtose Lietuvos artojų varžybose. Pasak jo, varžybos ir konkursai – puikus būdas prasiblaškyti, savo žinias ir gebėjimus išbandyti.

Antrąja vieta džiaugėsi Pakruojo r. ūkininkas Mantas Varna, trečiąja – traktorininkas Andrius Kildišis, dirbantis 500 ha ūkyje Anykščių r. ir, jo žodžiais tariant, traktorių vairuojantis kiekvieną dieną. Abu laimėtojai taip pat apdovanoti vertingais prizais. Be dovanų neliko ir tie dalyviai, kuriems sėkmės šį kartą pritrūko.

Antrosios vietos laimėjimu Pakruojo r. ūkininkas Mantas Varna (nuotraukoje antras iš kairės) džiaugiasi su šeimos nariais

Sulaukė didelio susidomėjimo

Konkursas startavo šiųmetėje žemės ūkio technologijų ir inovacijų parodoje „Agrovizija“, kur jėgas išbandė kiek daugiau nei šimtas dalyvių iš įvairių Lietuvos rajonų. Parodoje atrinktas geriausiųjų dešimtukas, į kurį pateko traktorininkai, greičiausiai atlikę manevravimo, parkavimosi ir krovinio perkėlimo užduotis, padarę mažiausiai klaidų.

Beje, savo jėgas ir gebėjimus konkurse išbandė ir dvi moterys. Geriausiai pasirodžiusi ir daugiausia publikos simpatijų pelniusi Akvilė Pilipaitytė iš Eržvilko taip pat pakviesta su dešimt geriausiųjų traktorininkų lygiomis teisėmis susirungti finale, kuris įvyko bendrovės „Dotnuva Baltic“ pagrindinėje būstinėje Dotnuvoje, Kėdainių rajone.

Geriausio Lietuvos traktorininko konkurso trečioji vieta atiteko Andriui Kildišiui, dirbančiam 500 ha ūkyje Anykščių rajone

Beje, finalinėms užduotims pasibaigus 22 metų jaunoji Jurbarko r. ūkininkė A. Pilipaitytė, mišriame šeimos ūkyje dirbanti kartu su tėčiu, neslėpė nusivylimo savo rezultatais.

„Pats konkursas labai smagus, tačiau pasirodyti galėjau daug geriau. Koją pakišo važiavimas atbulomis su priekaba, nesupratau ir kelių teorinių klausimų“, – prisipažino mergina, traktorininko pažymėjimą turinti nuo 15 metų, o žemės ūkio techniką vairuojanti nuo šešerių.

Dėl geriausiojo traktorininko titulo varžėsi ne tik patys ūkininkai, bet ir jų darbuotojai iš Kalvarijos, Marijampolės, Anykščių, Radviliškio, Raseinių, Utenos, Pakruojo ir Jurbarko rajonų.

Galimybė pademonstruoti profesionalumą

Sveikindamas į finalinį renginį susirinkusius traktorininkus, įmonės „Dotnuva Baltic“ vykdantysis direktorius Dangis Valaitis pabrėžė, kad konkursas leidžia Lietuvos traktorininkams pademonstruoti profesionalumą, o 11 dalyvių buvimas finale rodo, jog jie – tikri profesionalai.

Būtent profesionalumą jis išskyrė kaip vieną svarbiausių sėkmės veiksnių, siekiant užsibrėžtų tikslų tiek žemės ūkio veikloje, tiek technikos prekybos srityje.

„Viena iš pagrindinių mūsų bendrovės taisyklių – pardavimų, serviso, atsarginių dalių tiekimo, net buhalterijos ar rinkodaros komandos profesionalumas. Jei ateini pas mus į komandą, turi būti profesionalas arba juo tapti.

Jūs – savo ūkių profesionalai, todėl naudokitės tuo, nes profesionalumas leidžia pasiekti didesnio našumo, geresnio derliaus, padeda optimaliai išnaudoti technikos galimybes. Tad didžiuokitės, kad esate profesionalai, nenustokite mokytis, nes mokymasis leidžia pasiekti daugiau“, – sakė D. Valaitis.

Finalinis konkursas – iš trijų dalių

Profesionalumui įrodyti į Dotnuvą susirinkusių geriausių 11 Lietuvos traktorininkų laukė trys užduotys. Finalo dalyviai pasitikrino teorines žinias, atsakydami į 14 bendrųjų ir specifinių klausimų, susijusių su traktoriaus ir prie jo kabinamų padargų valdymu, optimaliu naudojimu, technine būkle ir panašiai. Visi klausimai turėjo keletą atsakymo variantų, iš kurių reikėjo pasirinkti tik vieną teisingą.

Kai kuriuos dalyvius, ypač dirbančius ūkiuose ne su Case IH traktoriais, šiek tiek sutrikdė techninė užduotis – pakeisti kabinos oro filtrus. Susipažinę su rašytine instrukcija, nors kai kurie jos net neskaitė, ir naudodami duotus įrankius (atsuktuvą ir reples) konkurso dalyviai turėjo per kuo trumpesnį laiką tvarkingai ir teisingai pakeisti du išorinius ir vieną vidinį, už sėdynės esantį, filtrą, nepažeisdami jo elementų.

Ir paskutinė užduotis – vairavimo meistriškumo demonstracija. Nurodyta trajektorija aikštelėje konkurso dalyviai turėjo tvarkingai ir kuo greičiau pravažiuoti su Case IH Maxxum 145 traktoriumi ir prie jo prikabinta priekaba. Rungties tikslas – parodyti vairavimo ir technikos valdymo įgūdžius ne tik važiuojant tiesiai, bet ir įvažiuojant į siauros erdvės „garažą“ priekiu, įstumiant į jį atbulomis priekabą, apsisukant ribotoje erdvėje, neliečiant imitacinių kliūčių.

Pasak organizatorių, vairavimo rungtis sugalvota pasunkinti teorinių žinių patikrinimu ir praktine oro filtrų keitimo užduotimi, nes geras traktorininkas turi gerai ne tik vairuoti, valdyti, bet ir prižiūrėti techniką.

Kiekvienos iš trijų užduočių didžiausias įvertinimas – 25 taškai.

Daugiausia iššūkių kėlė teoriniai klausimai

Apibendrinti finalinio konkurso rezultatai atskleidė, kad sunkiausia dalyviams buvo atlikti teorinių klausimų užduotį, iš kurios nė vienas nesurinko visų taškų. 18 taškų – didžiausias surinktas skaičius, vieno dalyvio teorinės žinios įvertintos tik 1 tašku, o vidurkis – 10 taškų.

Norint gauti daugiausia taškų atliekant praktinę serviso užduotį, pakeisti kabinos oro filtrus reikėjo per 2 minutes. Deja, per tokį laiką to nepavyko padaryti nė vienam dalyviui. Per šią užduotį daugiausia surinkta 18 (filtrai pakeisti iki 2,5 min.), mažiausiai – 10 taškų (iki 4 min.).

Vairuojant traktorių aikštelėje dalyviams taškai skirti, reitinguojant užduoties atlikimo laiką nuo mažiausio iki didžiausio. Keli dalyviai gavo mažiau taškų, nes kliudė kliūtį ar atsitrenkė į atitvarą.

Greičiausiai ir be klaidų (gavo visus balus) paskutinę užduotį atliko M. Vaišnys – konkurso laimėtojas, bendrai iš visų trijų užduočių surinkęs 52 taškus.

Susumavus trijų užduočių rezultatus, ketvirtąja vieta dalijosi biržietis Julius Janušas ir anykštėnas Edgaras Krivickas. Penktoje vietoje liko radviliškietis Vaidas Poznanskis, šeštoje – raseiniškis Edvardas Špokas, septintoje – uteniškis Adomas Deveikis.

Vienodai taškų surinko Deividas Pakalnis (Pakruojis) ir Edmas Rutelionis (Kalvarija), kuris užduotis „Agrovizijoje“ įvykdė greičiausiai, finale liko aštuntoje vietoje. Paskutinė devintoji vieta atiteko Akvilei Pilipaitytei.

Pirmas, bet galbūt ne paskutinis

Nors dažnai girdime šiuolaikinio traktoriaus vairuotoją vadinant operatoriumi, kodėl vis dėlto rinktas geriausias Lietuvos traktorininkas? Įmonės „Dotnuva Baltic“ rinkodaros skyriaus vadovė Daiva Kizerskienė pripažino, kad ilgai diskutuota dėl pavadinimo, bet nuspręsta pasirinkti tą terminą, kurį dažniausiai vartoja patys ūkininkai – traktorių pirkėjai.

„Būti arti savo klientų, įsiklausyti į jų poreikius – mūsų įmonės misija. Šiuolaikine vakarietiška technika dirbantys ūkininkai ir jų darbuotojai išsiskiria profesionalumu, tad ir pats konkursas gimė iš pajautimo, kad klientai nori būti įvertinti, parodyti savo žinias ir gebėjimus, tačiau tam trūksta renginių ir progų.

Tad konkurso tikslas – galimybė parodyti gebėjimus varžantis su kitais, kartu ir mūsų įmonės prisistatymas kaip inovatyvios, nuolat ieškančios įtraukių, įdomių būdų parodyti atstovaujamos technikos galimybes, populiarinti Case IH traktorių prekių ženklą“, – kaip gimė mintis organizuoti tokį konkursą, pasakojo D. Kizerskienė.

Sulaukus didžiulio ūkininkų ir jų darbuotojų susidomėjimo, greičiausiai konkursas bus organizuojamas ir kitais metais. „Tačiau jis tikrai nebus toks pat“, – patikino įmonės atstovė.

Užsakymo Nr. 10952
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
  Visos apklausos