Basf 2024 04 09 A1 Basf 2024 04 09 m1
Verslo informacija
Efektyviai rapsų apsaugai nuo žalingiausių ligų – naujas fungicidas Revydas® Sukurtas naudojant REVYSOL®

Nepastovūs orai turi neigiamos įtakos fungicidų veiksmingumui. O rapsų augintojams itin svarbu apsaugoti pasėlius nuo sklerotinio puvinio ir kitų žalingų ligų. Šį sezoną tą padaryti bus daug lengviau – BASF pristato naują rapsų fungicidą Revydas, kuris padės dar efektyviau išvengti ligų padaromų nuostolių.

„Tai – naujas, inovatyvus, lankstus naudoti, plataus poveikio produktas nuo pagrindinių rapsų ligų“, – pristato BASF verslo klientų vadybininkas Aleksandr Voitkevič.

Dvejopas veikimo būdas

Revydas – pirmasis fungicidas, skirtas rapsų apsaugai, kurio sudėtyje yra BASF sukurtos naujos kartos ir cheminės klasės veikliosios medžiagos Revysol. Ir ne vien jos! Revydas sudarytas iš 2 veikliųjų medžiagų – Revysol ir boskalido, o tai užtikrina ilgalaikę efektyvią apsaugą nuo ligų ir padeda išvengti sukėlėjų atsparumo vystymosi. 

Fungicido Revydas veikimo būdas – sisteminis ir apsauginis. Boskalidas ir Revysol veikia dvejopai, nes yra skirtingų cheminių grupių junginiai, apsaugo nuo tokių rapsų ligų, pavyzdžiui, baltojo sklerotinio puvinio, alternariozės, miltligės, šviesmargės.

Sklerotinis puvinys

Alternariozė

Kaip paaiškina A. Voitkevič, boskalidas veikia kaip apsauginė medžiaga, blokuoja ligų sukėlėjų sporų dygimą ant lapų paviršiaus. O Revysol veikia augalų viduje kaip apsauginė medžiaga, stabdo grybienos augimą.

Lankstesnis purškimo laikas

Rapsai užsikrėsti sklerotiniu puviniu gali jau nuo žydėjimo pradžios. Naujojo fungicido privalumai:

  • Galima panaudoti ir ankstyvame rapsų žydėjimo tarpsnyje – infekcija bus sustabdyta pačioje pradžioje, ilgalaikė apsauga užtikrinta. Dėl to palengvėja darbų planavimas pasėlių priežiūros sezono įkarštyje.
  • Ankstyvo purškimo dar vienas privalumas – augalai būna ne tokie aukšti ir važiuojant su purkštuvu mažiau laužomi.

Registruota fungicido Revydas naudojimo norma – 0,6–1 l/ha. Purškimo laikas – BBCH 57–75, t. y., nuo tarpsnio, kai šoninių šakų žiedynų butonai išsiskirstę, tačiau neišsiskleidę, iki tarpsnio, kai yra 50 proc. išsivysčiusių ankštarų (normalaus dydžio).

Purškimo schema

Žydint rapsams dažnai pasitaiko nepalankių oro sąlygų, kai purkšti pasėlių negalima dėl kritulių, didelio vėjo ir pan. Pavyzdžiui, gegužės mėn. skirtingose šalies vietose vidutiniškai būna tik nuo 8 iki 14 tinkamų purkšti pasėlius dienų. Todėl ūkiams, ypač didesniems, nelengva suplanuoti visų pasėlių priežiūros darbus. Revydas gerai veikia esant nepalankioms oro sąlygoms, kokių dažnai pasitaiko žydint rapsams.

Pažangi produkto forma

Dar vienas naujojo rapsų fungicido Revydas privalumas yra pažangi produkto forma, kuri užtikrina atsparumą lietui, geresnį prikibimą, pasiskleidimą ir įsisavinimą ant stiebų, lapų ir vainiklapių. Todėl nupurškus pasėlius augalai greitai veikliąsias medžiagas įsisavina.

Be to, fungicido sudėtis ir forma saugo jį nuo ultravioletinių spindulių poveikio. Kaip rodo bandymai, netgi praėjus 96 val. po purškimo išlieka 88 proc. Revydas veikliųjų medžiagų.  

Labai geras Revydas stabilumas UV spinduliams užtikrina jo ilgą veikimą

Žinoma, rapsų augintojai augalų apsaugos produktus renkasi dėl galutinio jų panaudojimo rezultato – didesnio derliaus. Revydas padidina rapsų derlių ir pelningumą! Tai parodė ir bandymų duomenys. LAMMC Rumokų bandymų stotyje 2021 m., kuomet labai išplito ligos, atliktų tyrimų duomenimis, panaudojus naująjį fungicidą Revydas sklerotinio puvinio išplitimas rapsuose sumažėjo 4 kartus.

Be to, sveikesni augalai savo sėklose sukaupė daugiau aliejaus: nepurkštame variante sėklų aliejingumas sudarė 47,97 proc., o purkštame – 48,19 proc. Buvo didesnė ir 1000 sėklų masė: nepurkštame variante – 3,97 g, purkštame – 4,23 gramo.

Derliaus priedas 2021 m. panaudojus fungicidą Revydas sudarė +1,04 t/ha. Dviejų tyrimų metų duomenimis, derliaus priedo vidurkis siekė 700 kg/ha.

Europos mastu BASF nuo 2019 iki 2022 m. atliko net 381 bandymą su fungicidu Revydas. Skirtingose šalyse oro sąlygos ir ligų išplitimas būna nevienodas. Tačiau net 92 proc. bandymų atvejų naujojo fungicido panaudojimas buvo rentabilus. Visų bandymų derliaus priedo vidurkis sudarė 479 kg/ha, o 38 proc. variantų gautas 730 kg/ha derliaus priedas.

„Fungicido naudojimą galima pavadinti kaip rapsų derliaus draudimu, kadangi nežinome, kokie bus orai ir ligų plitimo mastas. Tačiau jeigu nenaudosime fungicidų, tai rapsų neapsaugosime“, – apibendrina A. Voitkevič.

Draudžiama purkšti žydinčius augalus, kuriuos apdulkina bitės ir kiti vabzdžiai nuo 4 val. iki 21 val. Būtina ne vėliau kaip prieš 2 kalendorines dienas apie planuojamą purškimą paskelbti Paraiškų priėmimo informacinėje sistemoje.

Norėdami daugiau sužinoti apie BASF produktus, kreipkitės į mūsų agronomus. Agronomų kontaktus rasite paspaudę nuorodą agro.basf.lt.

Augalų apsaugos produktus naudokite saugiai. Prieš naudodami perskaitykite ženklinimą ir informaciją apie produktą.

Užsakymo Nr. 11255
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Ko tikitės iš šiųmečio pasėlių deklaravimo?
Visos apklausos