Basf 20 03 23 Basf 2023 03 20 m1
Verslo informacija
„Dow AgroSciences“ ir „DuPont“ nuo šiol vadinsis „Corteva Agriscience“

Kėdainiai. Vakar Kėdainių arenoje susirinkusiems agrarinio sektoriaus kompanijų atstovams buvo pristatyta nauja įmonė – „Corteva Agriscience“. Į inovacijų kūrimą ir jų diegimą ūkiuose orientuota įmonė pabrėžia ieškanti dar nepramintų kelių, vedančių žemdirbius į sėkmę.

Aukščiausios kokybės augalų apsaugos produktai, naujausios veislės, sparčiai į priekį žengianti skaitmenizacija ir žemės ūkio robotizacija, tikslusis ūkininkavimas, gamtos tausojimas – visa tai jau šiandien yra modernaus ūkio kasdienybė.

2017 –aisiais įkurta įmonė „Agriculture Division of DowDuPont“ sujungė vienas didžiausių agro bendrovių pasaulyje – „Dow AgroSciences“, „DuPont Crop Protection“ ir „DuPont Pioneer“. 2019 metų pradžioje žemės ūkio padalinys bus pertvarkytas į atskirą įmonę „Corteva Agriscience“. Bendrovės atstovai teigia, kad pavadinimas yra dviejų žodžių derinys – „širdis“ ir „gamta“, o tai simbolizuoja pagrindinį įmonės veiklos tikslą – vartotojų ir gamtos sąsajas.

„Corteva Agriscience“ subūrė „Dow AgroSciences“, „DuPont Crop Protection“ ir „DuPont Pioneer“, kad sukurtų rinką formuojančią ir savarankišką žemės ūkio įmonę, užimančią pasaulio lyderės pozicijas sėklininkystės, pasėlių apsaugos ir žemės ūkio skaitmeninių technologijų srityse.

Ateitis kuriama šiandien – teigia mokslo naujoves į gamybą drąsiai diegianti kompanija „Corteva Agriscience“, savo veiklos gaires vakar pristačiusi įspūdingame renginyje Kėdainių arenoje

Bendrovė sujungė vieną geriausių talentų, technologijų, naujovių bei mokslinių tyrimų ir plėtros potencialą, kuris suteiks jai precedento neturinčią galimybę transformuoti maisto pramonės sistemą taip, kad ūkininkai galėtų auginti geresnį, gausesnį ir sveikesnį derlių, naudodami mažiau gamtinių išteklių.

„Corteva Agriscience“ yra sukūrusi pasaulinį pripažinimą pelniusius augalų apsaugos produktus Zypar ir Belkar, kurių sudėtyje yra veiklioji medžiaga Arylex.

Aukščiausios kokybės sėklos ir augalų apsaugos produktai

Šiaurės šalių ir Baltijos regiono vadovas Larsas Dinesenas (Lars Dinesen) teigia, kad šios naujovės bus ypač naudingos viso regiono ūkininkams. „Corteva Agriscience“ aprūpina ūkininkus gerai žinomais produktais – įvairių augalų aukščiausios kokybės sėklomis, augalų apsaugos priemonėmis.

„Kuriame inovatyvius augalų apsaugos produktus, kurie padėtų žemdirbiams įveikti šių dienų iššūkį – žaladarių rezistentiškumo problemą. Daug dėmesio skiriame biologinių produktų ir naujų veislių kūrimui bei moderniems tiksliojo ūkininkavimo metodams“, – pabrėžė Šiaurės šalių ir Baltijos regiono vadovas Lars Dinesen

„Tai yra didelis įvertinimas – tapome viena didžiausių žemės ūkio technologijų bendrovės šeimos dalimi, o tai reiškia, kad savo klientams galėsime pasiūlyti dar geresnius produktus. Žemės ūkis yra labai svarbus Baltijos šalims – tai yra viena iš pagrindinių šių valstybių ūkio šakų“, – sako L. Dinesenas.

Bendrovė „Corteva Agriscience“ – viena didžiausių ir sėkmingiausių žemės ūkio įmonių pasaulyje, kurioje dirba daugiau kaip 22 tūkst. žmonių, o metinės pajamos viršija 14 mlrd. JAV dolerių.

Šiaurės šalių ir Baltijos regiono vadovas teigia, kad ūkininkavimas kiekvienais metais darosi vis sudėtingesnis dėl įvairių priežasčių – klimato kaitos ir žmogaus įtakos.

„Stengiamės koja kojon žengti su naujovėmis ir suprasti, ko reikia ūkininkams ir su kokiais iššūkiais jie susidurs ateityje. Šioje srityje yra labai svarbus verslo ir mokslo bendradarbiavimas, kadangi mūsų pagrindinis tikslas – kurti technologijas ir produktus, kurie leis ūkininkams auginti ypač geros kokybės produktus, o tai naudingiausia bus mums visiems – eiliniams vartotojams“, – sako L. Dinesenas.

Baltijos šalių rinkos išskirtinumas

Kitas svarbus dalykas, kurį išskiria L. Dinsen – skirtumai tarp Europos ir Amerikos ūkininkavimo tradicijų: „Europoje auginti genetiškai modifikuotus pasėlius – draudžiama, tačiau Amerikoje – leidžiama. Europoje ir Amerikoje ūkininkavimo tradicijos ir įstatyminė bazė stipriai skiriasi, todėl tai, kas tinka vienur – netinka kitur. Europa ir kiekviena šalis – unikali. Mūsų įmonė stengiasi suprasti ir prisitaikyti prie kiekvieno kontinento, regiono ir ūkininko norų.“

Kartu jis pabrėžė, kad Baltijos regiono šalys unikalios, tačiau jos nėra izoliuotos nuo bendrųjų viso pasaulio tendencijų. „Galbūt galime sakyti, kad čia ūkininkai yra gana konservatyvūs, tačiau tai nėra blogai – jie žino, kiek ir kokios produkcijos gali išauginti. Ir mes turime suprasti, kaip tai jiems yra svarbu, nes tai jų kasdienis gyvenimas, todėl mūsų tikslas pasiūlyti produktus, kurie jiems padėtų pasiekti geresnių rezultatų“, – akcentavo L. Dinsen.

„Corteva Agriscience“ atstovas teigia, kad naujausios technologijos jau dabar yra didžiosios dalies ūkininkų kasdienybė: „Robotizacija ir informacinės technologijos neišvengiamai pakeis žemės ūkį. Mes norime būti šių pokyčių lyderiai“, – sako Lars Dinesen.

Skaičiuojama, kad 2022 metais išlaidos technologijoms žemės ūkyje patrigubės – išaugs iki 10 mlrd. JAV dolerių.

Arenoje oficialiai buvo pristatyta „Corteva Agriscience“ komanda Baltijos šalyse, susidedanti iš patyrusių savo srities profesionalų: Ingridos Kazlauskaitės, Algio Čižausko, Vitoldo Kievišo ir Zigmundo Kalninio.

„Corteva Agriscience“ komanda Baltijos šalyse: (iš kairės) Vitoldas Kievišas, Algis Čižauskas, Ingrida Kazlauskaitė ir Zigmunds Kalninš

„Ne taip dažnai vienoje vietoje susirenka tiek daug augalų apsaugos specialistų. Visų mūsų patirtis skirtinga – jei sudėtume ją į vieną krūvą, drąsiai surinktume 5 000 metų patirties žemės ūkyje. Tai įspūdingi skaičiai, didelė jėga! Labai džiugu, kad šioje arenoje yra daug jaunimo, kuris nebijo sunkaus darbo. Turėdamas tokias komandas, kokias turite jūs, ir tokius produktus, kokius siūlo „Corteva Agriscience“, žemės ūkis toli eis“, – linkėdamas sėkmingo bendradarbiavimo kalbėjo projektų vadovas Algis Čižauskas.

Užs. Nr. 9674

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Ar reikėtų riboti žemės ūkio paskirties žemės įsigijimą?
Visos apklausos