Basf 2024 04 19 A1 Basf 2024 04 19 m1
Verslo informacija
„Dotnuva Baltic“: Baltijos šalių ūkiams reikalingi patikimi ir išmanūs sprendimai
UAB „Dotnuva Baltic“ vykdantysis direktorius Dangis Valaitis

Prasidedantis 2023-iųjų sezonas žemės ūkiui žada nemažai iššūkių. Svyruojančios produkcijos kainos, išaugę kaštai ir griežtėjantys aplinkosaugos reikalavimai kelia daug diskusijų, bet kartu atveria nemažai galimybių tiems ūkiams, kurie pasirengę išmaniems ir skaitmenizuotiems sprendimams.

„Dotnuva Baltic“ atstovai parodoje „Ką pasėsi...2023“ kaip tik ir pristato išmaniąsias sistemas ir technikos gamintojų naujienas, kurios gali padėti lengviau, tvariau ir našiau valdyti svarbiausius ūkio darbus.

„Jeigu ūkis nori išlikti konkurencingas rinkoje ir galvoja apie ateitį, būtina domėtis inovacijomis ir investuoti į pažangius sprendimus. Vis daugiau mūsų klientų atnaujindami techniką ar įrangą pasirenka skaitmeninius ūkio valdymo įrankius, kurie šiuolaikiniame ūkyje, kaip ir bet kuriame versle, neišvengiami“, – sako UAB „Dotnuva Baltic“ vykdantysis direktorius Dangis Valaitis.

Jis taip pat pabrėžia, kad „Dotnuva Baltic“ savo inovacijų portfelyje siekia rinkai pateikti tik patikimą techniką, įrangą ir programas, kuriuos būtų nesudėtinga pritaikyti ūkiams Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje. „Inovacijos efektyviausiai sprendžia iššūkius žemės ūkyje. Esame ta įmonė, kuri padeda išmanius ir naudingus sprendimus įgyvendinti“, – teigia jis.

Didelis dėmesys purškimo ir tręšimo tikslumui

Kokybiškas purkštuvas efektyvina darbą, padeda patogiai operatoriui valdyti purkštuvą, kokybiškai purškiant spręsti aplinkosaugos reikalavimus ir siekti ekonominio efekto. Lietuvoje gerai žinomas savaeigių purkštuvų gamintojas „Agrifac“ iš Olandijos jau prieš gerą dešimtmetį pradėjo galvoti apie ateities technologinius sprendimus ir pagrindinius ūkininkavimo iššūkius pasaulyje. Pastaraisiais metais populiarėja naujo modelio purkštuvai Agrifac Endurance su 8 t talpos rezervuaru, HTA purškimo sistema, pasižymintis sijų stabilumu ir didele išliekamąja verte.

Šį pavasarį Lietuvos laukuose pradeda dirbti daugiau nei 20 naujų savaeigių purkštuvų Agrifac, o tarptautinės žemės ūkio parodos laureatu tapo naujas šio gamintojo modelis Condor Vaneguard, visiškai užpildydamas Agrifac purkštuvų gamą ir pasiūlydamas 6 t talpos purkštuvus ir purškimo sistemos patobulinimus.

Prikabinamų purkštuvų ir trąšų barstomųjų asortimente pristatomi rinkoje gerai žinomo gamintojo „Kverneland“ modeliai. Iki šio pavasario 95 proc. barstomųjų ūkiai renkasi su automatine svėrimo sistema ir išmaniuoju valdymu kompiuteriu, o tikslieji tręšimo žemėlapiai lengvai integruojami su išmaniąja ūkio valdymo sistema Geoface. „Kverneland“ purkštuvai taip pat valdomi kompiuteriu ISO TELLUS, turi taškinę purškimo sistemą.

Įmanoma integruoti išmaniąsias ūkio valdymo sistemas

Ūkiai naudoja įvairių gamintojų techniką, taip pat ir išmaniąsias sistemas, tačiau yra poreikis dirbti paprasčiau ir duomenis iš įvairių sistemų valdyti vienoje vietoje. Tokį sprendimą kaip tik ir turi „Dotnuva Baltic“. Pasitelkę gamintojo „Case IH“ nuotolinio valdymo įrankius My Case IH ir Lietuvoje vystomos išmaniojo ūkininkavimo sistemą Geoface išmanaus ūkininkavimo specialistai sukūrė tai iliustruojančią praktinę erdvę parodoje.

My Case IH nemokamo tinklapio dėka ir telemetrinės sistemos leidžia savo kompiuteryje matyti ir valdyti visą informaciją, kurią renka technika: technikos ir lauko darbų informaciją, techninę būklę. Informacija atskleidžia technikos našumą, apkrovas ir kitus parametrus, taip galime patarti operatoriui, kaip sumažinti kuro sąnaudas ir padidinus našumą pasiekti didesnio technikos efektyvumo. Dėl šių sistemų galima kurti darbų užduotis, kaip kintamos normos tręšimo žemėlapius, ir juos nusiųsti tiesiogiai į traktorių, kuris sukabintas su barstytuvu. Taip taupomas laikas, o kintamos normos žemėlapiai padeda sutaupyti trąšų arba jas paskleisti tiksliai ten, kur reikia.

Kintamos normos žemėlapius kelių mygtukų paspaudimu galima sukurti Geoface programoje naudojant palydovines nuotraukas. Tai ypač patogu pirmajam azotiniam tręšimui. Geoface programos pagalba atliktus purškimo darbus ir išsaugojus programoje, elektroninę ataskaitą patogiai galima išsiųsti valstybinėms institucijoms.

Šios sistemos puikiai veikia mūsų regione ir ūkiai kurie išbandė jaučia papildomą naudą.

Parodos šūkis kviečia pasitikėti profesionalais

Įmonė savo parodos šūkiu pasirinko „Trust the Red“, kas išvertus reiškia „pasitikėk raudona“. Tai drąsus kvietimas pasitikėti ir rinktis „Dotnuva Baltic“ ir jos atstovaujamus pagrindinius prekių ženklus. „Raudona spalva pirmiausia yra mūsų įmonės prekių ženklo spalva, ji simbolizuoja drąsą, veržlumą, lyderystę. Be to, tarp mūsų atstovaujamų gamintojų nemažai tų, kurie turi raudoną spalvą: „Case IH“, „Kverneland“, „Agrifac“, „Siloking“, „MacDon“, „Schäffer“, „Champion“ ir kiti.

„Šūkis „Trust the Red“ visai neseniai pristatytas gamintojo „Case IH“, bet tai idealiai atspindi mūsų energiją, požiūrį ir viziją. Siekiame tapti pirmu kliento pasirinkimu Baltijos šalyse, esame ir toliau sieksime būti vieni stipriausių rinkoje. Bendradarbiaudami su „Dotnuva Baltic“ ūkiai Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje renkasi patikimus ir ilgalaikius sprendimus, o mūsų profesionalų komandos su aistra dirba vardan kliento“, – apie parodoje „Ką pasėsi... 2023“ naudojamą šūkį „Trust the Red“ paaiškino Rinkodaros skyriaus vadovė Daiva Kizerskienė.

Naujienomis stebina gamintojas „Case IH“

Parodoje pristatomas naujasis CASE IH Puma 260 CVXDrive AFS Connect modelis, kuris specialiai atvyksta į parodą „Ką pasėsi... 2023“ ir yra pirmasis visose Baltijos šalyse. Traktoriuje įrengta nauja, erdvi, ypač tyli kabina (66 dBA), ūkio duomenis vesti ir transporto priemones koordinuoti padeda AFS Connect telemetrinė sistema, kai nuotolinė prieiga prie technikos suteikia galimybę patogiai dalytis duomenimis ir per nuotolį atlikti techninę priežiūrą, mažesnės eksploatacinės sąnaudos, 15 proc. didesnis degalų bakas, 30 proc. ilgesni techninės priežiūros intervalai. Parodoje taip pat eksponuojami skirtingos galios ir dydžio atnaujinti CASE IH traktoriai, tarp kurių ir 100-metį švenčiantis modelis Farmall 100A su savo pirmtaku – 1950 m. gamybos restauruotu Farmall traktoriumi.

Didelio lankytojų susidomėjimo, kaip visada, sulaukia naujas javų kombainas Case IH AF9250 ir lanksti juostinė pjaunamoji FD235 (FlexDraper®). Pastarųjų augantį populiarumą lemia tai, kas šios pjaunamosios sukurtos užtikrinti maksimalų produktyvumą net imant derlių sudėtingiausiomis sąlygomis. Be to, jos tinka visų gamintojų kombainams.

Tikslios žemės dirbimo ir sėjos mašinos

Viena svarbiausių pristatomų žemės dirbimo technikos naujienų – naujasis „Kverneland“ skutikas Enduro, kuriam būdinga didelė linginės apsaugos spaudimo jėga (iki 700 kg), standartiniai kaltai arba greito keitimo Knock-on sistema ir naujas kojų tvirtinimas.

Kitas svarbus parodos eksponatas – tiksliosios pasėlių priežiūros akėčios Einbock Aerostar Fusion, išsiskiriančios vienoda akėtvirbalio spaudimo jėga, dvigubos spyruoklės apsauga ir akėtvirbalių tvirtinimu.

Parodoje pristatoma tiesioginės sėjos sėjamoji Agrisem Boss (4 m) skirta sėti tiesiai į ražieną. Agrisem Boss toliau išlieka populiariu pasirinkimu tarp tų ūkių, kurie nori pereiti į tiesioginę sėją. Sėjant tiesiogiai gerokai sumažėja degalų sąnaudos, darbo kaštai, be to, ją traukti reikia mažesnio galingumo traktoriaus.

Pieno ūkių modernizavimui – automatinės sistemos ir melžimo robotai

Į parodą „Ką pasėsi... 2023“ „Dotnuva Baltic“ atstovai demonstruoja praeitoje „Inno panoramoje 2022“ už inovatyvumą parodos medaliu įvertintą vienvietį melžimo robotą Gemini, kurį gamina Nyderlandų bendrovė „BouMatic“.

Visą paketą sprendimų gyvulininkystės ūkiams galintys pasiūlyti „Dotnuva Baltic“ atstovai pasakoja, kad per pastaruosius dvejus metus melžimo robotų pardavimai Lietuvoje gerokai padidėjo – įmonė jau įdiegė 15 automatinių melžimo sistemų, dar 6 robotus planuoja paleisti iki 2023 m. vidurio. Šį pavasarį viename Lietuvos pieno ūkyje baigiamas įrengti pirmasis dvigubas melžimo robotas su dviem melžimo vietomis, galintis pamelžti iki 100 karvių per parą.

Didžiausias dėmesys klientui

Visi „Dotnuva Baltic“ sprendimai skirti klientui, todėl parodoje kiekvienas ūkis galės pasirinkti geriausią variantą. Viena didžiausių naujienų – 2 metų „Kverneland“ technikos garantija, kai kvalifikuoti ir apmokyti „Dotnuva Baltic“ serviso specialistai iki antrų naudojimo metų atliks profesionalų sezoninį patikrinimą, prireikus pakeis reikalingas originalias dalis.

Be to, beveik visiems technikos gamintojams siūlome patrauklius bankų finansavimo sprendimus – „CNH Capital“, „Kverneland Finance“, specialų finansavimą „Mandam“ technikai ir kitus, kai vietoj standartinių banko palūkanų jos mažinamos kone per pusę, kad palengvėtų kliento įsipareigojimai.

Užsakymo Nr. 11209
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Ko tikitės iš šiųmečio pasėlių deklaravimo?
  Visos apklausos