Basf 2024 04 24 A1 Basf 2024 04 24 m1
Verslo informacija
Didesnės augalų šaknys ir kaip naudoti mažiau trąšų

Procesai dirvožemyje vos augalui sudygus rudenį nulemia ne tik tai, kaip jis bus pasiruošęs pasitikti nenuspėjamą žiemą, bet ir būsimą produktyvumą. Tuo metu, kai formuojasi šaknynas, augalai dar silpni, todėl šiuo metu juos lengviausiai pažeidžia patogenai.

Dauguma augalų ligų ir kyla iš dirvožemio. Todėl dabar – rudenį – geriausias laikas pasirūpinti augalų šaknynu, kol dar šis yra jaunas. Didesnis šaknynas ir stipresnis augalas iš rudens prikaups daugiau maisto medžiagų ir bus sveikesnis bei atsparesnis ligoms.

Kodėl šaknų dydis yra svarbu?

Gausesnis ir plaukuotesnis šaknynas turi didesnę siurbiamąją galią, todėl sugeba geriau paimti maisto medžiagų iš dirvožemio ir jų sukaupti daugiau augalui, kad šis būtų gerai pasiruošęs žiemos sezonui. Atėjus pavasariui augalai su didesnėmis šaknimis greičiau regeneruoja, o augalas efektyviau išnaudoja dirvožemio maisto medžiagų resursus.

Rudenį svarbu, kad augalas sugebėtų gana greitai maisto medžiagas iš dirvožemio paimti pats. Moksliniai tyrimai rodo, kad rapsų ir kviečių šaknynas susiformuoja didesnis, kai dirvožemyje tuo metu dominuoja mikroorganizmai, kurie padeda šaknims vystytis. Biomas GROW efektas – tai plaukuotesnės, tankesnės šaknys ir didesnė jų sistemos masė.

Patekusios į dirvą Biomas GROW bakterijos aktyvuojasi – pradeda daugintis prie besivystančių šaknų, tirpdo dirvožemyje esančius netirpius fosforo, kalio ir kitus junginius bei fiksuoja atmosferinį ir mineralinį azotą. Lengviau gaudamos šių medžiagų, šaknys vystosi sparčiau ir jų būna daugiau - augalai daugiau kaupia maisto žiemai.

Ar tai reiškia, kad galima sumažinti trąšų?

Iš tiesų maisto medžiagų ištekliai glūdi aplinkoje - dirvožemyje, atmosferoje, augalinėse liekanose. Šiais ištekliais iki šiol nesinaudojome, nes nemokėjome, o gal ir didelio poreikio nebuvo. Biotechnologijos yra pažengusios pakankamai, ir dabar galime ir mokame tai padaryti.

Trąšų sumažinimas per visą vegetaciją su kaupu kompensuojamas, jei organinės liekanos yra humifikuojamos. Humusą formuoja negyvais audiniais mintantys mikroskopiniai grybai Biomas ORGANIC, kuriuos rekomenduojama panaudoti per 1 mėnesį po derliaus nuėmimo.

Daugumoje dirvožemių randama netirpių formų fosforo ir kalio (augalams nepasiekiamų), be to, augalai patys negali pasisavinti atmosferinio azoto. Visa tai – dar vienas maisto medžiagų šaltinis. Mikroorganizmai Biomas GROW fiksuotą azotą ir atpalaiduotą fosforą bei kalį dirvožemyje perdirba į biologinę formą. Taip augalai per šaknis yra aprūpinami maistu per visą vegetaciją.

Moksliniais bandymais ir bandymais ūkiuose nustatyta, kad, naudojant Biomas technologiją, galima mažinti trąšų 23 proc. jau pirmaisiais mikroorganizmų naudojimo metais, o kitais - dar daugiau mažinti trąšų - iki 28 proc. „Bioversio” nuo 2016 m. atlieka tiksliuosius bandymus Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro institute, o nuo 2017 m. -  ir gamybinius bandymus Lietuvos ūkiuose.

Preparatu Biomas GROW purkšti žieminių rapsų ir javų pasėlius po jų sudygimo (BBCH 11-22), kad bakterijos patektų ant dirvožemio. Šio preparato bakterijos yra sporų formos, todėl atsparios išoriniam ir UV poveikiui - jų nereikia įterpti kažkokiu specialiu būdu. Galima purkšti pasėlius bet kokiu oru, net ir per lietų.

Užsakymo Nr. 10643

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate dabartinę ūkio finansinę padėtį?
  Visos apklausos