Basf 22 07 19 Lytagra 22 07 04
Verslo informacija
Clearfield® technologijos privalumai žieminiuose rapsuose

Vilnius. Šį rudenį dar daugiau ūkių žieminius rapsus nutarė auginti pagal vadinamąją „švaraus lauko“ (Clearfield®) technologiją.

Augintojai vertina šios technologijos privalumus, nes ji efektyviai išsprendžia rapsų pasėlių piktžolėtumo problemas.  

Kada herbicidais purkšti Clearfield® technologijos rapsus?

Taikant „švaraus lauko“ technologiją herbicidai naudojami po rapsų sudygimo, kai būna sudygusios ir piktžolės.

Prieš kelerius metus Lietuvos rapsų augintojams pristatyta Clearfield® technologija susideda iš dviejų dalių: specialiai išvestų hibridinių rapsų veislių, prie kurių pavadinimo žymimos raidės CL, ir herbicido, turinčio veikliąją medžiagą Imazamox, kuri įeina į BASF sukurto herbicido Cleravo® sudėtį.

Šį rudenį BASF kompanija Clearfield® rapsams rekomenduoja tokį apsaugos nuo piktžolių sprendimą: herbicidai Cleravo® (1 l/ha) su Butisan® 400 arba Butisan® Kombi (1 l/ha) ir paviršiaus aktyvioji medžiaga Dash® (1 l/ha).

Kodėl pasirinktas būtent toks herbicidų derinys?

Cleravo® herbicidas 70 proc. veikia per piktžolių lapus ir 30 proc. per dirvą. Butisan® herbicidai yra dirviniai ir visų pirma sistemiškai veikia per dirvą, bet taip pat ir per piktžolių lapus. Šių dviejų skirtingo poveikio herbicidų derinys gerai papildo vienas kitą, pasiekiamas maksimalus rapsų pasėlių apsaugos nuo piktžolių efektyvumas.

Ir tai dar ne viskas. „Kaip žinome, žieminiai rapsai rudenį vystosi palyginti ilgai: vegetacija trunka nuo 1,5 net iki 3 mėnesių, nelygu, kiek išsilaikys šilti orai. Per tą laiką dirvoje dygsta vis naujos piktžolės. Būtent dirviniai herbicidai neleidžia naujoms piktžolėms pasiekti dirvos paviršiaus arba jas sunaikina ankstyvuose vystymosi tarpsniuose. Taigi, dirvinių herbicidų dėka rapsų pasėliai išlieka švarūs visą rudenį. Rapsai nepatiria piktžolių konkurencijos ir iki žiemojimo pradžios gali netrukdomi pasiekti reikiamą išsivystymą“, – apie minėto herbicidų derinio privalumus sako BASF pardavimų vadovas Lietuvoje Saulius Nainys.

Optimalus purškimo laikas

Geriausias Clearfield® rapsų pasėlių purškimo herbicidais laikas – kai jie turi 2-4 tikruosius lapelius.

„Tuo metu jau būna sudygusi ir didžioji dalis piktžolių. O rapsai dar nėra tokie dideli, kad jas stelbtų ar uždengtų. Tokiu metu naudojant herbicidus gaunamas geriausias jų poveikis, nes produktų veikliosios medžiagos patenka praktiškai ant visų piktžolių, taip pat ir ant dirvos paviršiaus“, – purškimo laiko svarbą paaiškina S. Nainys.

Herbicidas Cleravo®  veikia tiek didesnes, tiek mažesnes piktžoles. Geriausia, kad jos būtų nuo 1 iki 3 lapelių tarpsnio, tačiau sunaikinamos ir didesnės, tik tuomet poveikis prieš kai kurių rūšių piktžoles silpnėja. Pavyzdžiui, Cleravo®  efektyvumas prieš 3-4 lapelius turinčias balandas siekia 90-100 proc.

Herbicidų Cleravo®  (1 l/ha) ir Butisan®  400 arba Butisan®  Kombi (1 l/ha) ir paviršiaus aktyviosios medžiagos Dash®  (1 l/ha) derinys efektyvus praktiškai prieš visas žieminių rapsų pasėliuose plintančias piktžoles: tiek dviskiltes, tiek ir vienaskiltes. Ypač gerai išnaikinamos bastutinių šeimos piktžolės: svėrės, garstukai, žvaginės, čiužutės. Taip pat efektyviai veikiamos balandos, notrelės, žliūgės, šunramuniai, lipikai, našlaitės, rūgtys, veronikos, aguonos ir kt.

Kuo svarbi paviršiaus aktyvioji medžiaga?

Kartu su herbicidais rekomenduojama būtinai naudoti paviršiaus aktyviąją medžiagą Dash®. Ji pagreitina veikliųjų medžiagų įsisavinimą ir tokiu būdu gerina herbicidų poveikį piktžolėmis, užtikrina veiksmingumą nepalankiomis oro sąlygomis.

Svarbu įsidėmėti, jog ruošiant darbinį mišinį, į purkštuvą pirmiausiai turi būti pilami herbicidai, o po to lipnioji medžiaga Dash®, kad būtų išvengta putojimo.

Daugiau informacijos rasite: www.agro.basf.lt

Užsakymo Nr. 9969

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Ar Lietuvos žemės ūkis geba prisitaikyti prie klimato kaitos?
Visos apklausos