Basf A1 2024 07 01 Basf m1 2024 07 01
Verslo informacija
Atnaujintos serijos traktoriai – dar patogesni ir išmanesni

Naujo interjero šviesesnė, erdvesnė ir tylesnė kabina, funkcionalesnis valdymo kompiuteris ir patogesnis daugiafunkcinis porankis su svirtimi, daug galimybių suteikianti ir gerokai darbus lengvinanti susietumo ir ryšio sistema – visa tai atnaujintos Case IH Optum AFS Connect serijos traktorių išskirtinumai.

Atnaujinta Optum AFS Connect traktorių serija, kaip ir jos pirmtakai, 2015 m. sėkmingai debiutavę Optum CVX traktoriai, jungia tris modelius, kurių vardinė variklių galia siekia 250, 270 ir 300 AG. Serijos flagmano maksimali galia, esant 1 800 aps./min. variklio sūkiams, padidėja iki 313 AG. Atnaujintuose traktoriuose montuojama patobulinta belaipsnė CVX Drive transmisija.

„Dar 2015 m. pristatydama Optum CVX seriją gamintoja „Case IH“ pakilo laipteliu aukštyn, o su naujos kartos Optum AFS Connect galimybėmis žengiame dar vieną žingsnį į priekį. Tai universalus, kompaktiškas 250–300 AG traktorius su belaipsne transmisija, kuri suteikia dar daugiau komforto, funkcionalumo ir duomenų valdymo galimybių“, – pabrėžia „Case IH“ produktų rinkodaros direktorius Europoje Dan‘as Stuart‘as (Danas Stiuartas).

Daugiausia pokyčių kabinoje

Svarbiausias Optum atnaujinimas – nauja kabina, kurioje daugiau erdvės, dėl geresnės garso izoliacijos mažesnis triukšmo lygis, kuris siekia tik 66 dB (A), geresnis matomumas. Gamintojos „Case IH“ teigimu, Optum AFS Connect serijos traktoriuose operatoriui suteikiama 7,5 proc. daugiau vidinės erdvės, geresnį matomumą užtikrina 11 proc. didesnis įstiklinimo plotas, taip pat kai kurie praktiški vidaus ir išorės dizaino sprendimai. 

Daugiausia pokyčių kabinoje, tad operatoriaus darbo vieta dar patogesnė, erdvesnė ir tylesnė

Pavyzdžiui, dėl išlenkto viršutinio priekinio stiklo krašto į kabiną patenka daugiau natūralios šviesos, o nauja žemai sumontuota valytuvų konstrukcija leidžia 27 proc. padidinti išvalytą plotą – visa tai didina regėjimo lauką ir gerina matomumą. Atnaujintais traktoriais patogu dirbti ir naktį –matomumą užtikrina LED važiavimo keliais ir darbiniai žibintai, kurių stoge yra iki 14 vienetų: keturi kabinos priekyje, du ant galinių sparnų ir šeši gaubte.

Įlipti į traktorių ir iš jo išlipti dar patogiau ir saugiau dėl naujai išdėstytų laiptelių, taip pat didesnio ploto durų. Darbo tikslumą didina ir naujasis važiavimo pedalas, ypač dirbant lėtu greičiu ar apsisukant galulaukėje.

Gerą matomumą dirbant naktį užtikrina LED važiavimo keliais ir darbiniai žibintai, kurių stoge yra iki 14 vienetų

Atnaujintame salono interjere vyrauja prabangios aukščiausios kokybės medžiagos, o kai kurie jo elementai, pavyzdžiui, daugiafunkcis porankis Multicontroller ir valdymo svirtis, didesnis ir funkcionalesnis AFS Pro 1200 jutiklinis ekranas su intuityvesne valdymo programa ir didesnėmis individualaus nustatymo galimybėmis, perimti iš 2019 m. modernizuoto Magnum AFS Connect.

Naujas Multicontroller porankis ir konfigūruojami valdikliai leidžia traktorių ir prie jo prijungtą padargą derinti prie operatoriaus bei atliekamos užduoties. Su ISOBUS suderintame jutikliniame didelės skiriamosios gebos ekrane AFS Pro 1200 operatorius gali ne tik stebėti, valdyti ir optimizuoti visas pagrindines traktoriaus ir padargo funkcijas, bet ir matyti priekinės bei galinės kameros perduodamą vaizdą.

Naudodamas AFS Pro 1200 terminalą, operatorius gali nustatyti traktorių ir sukonfigūruoti jo valdiklius tiksliai taip, kaip nori, ir užfiksuoti individualius Optum AFS Connect valdymo nustatymus. Dar vienas išskirtinumas – atskiri ekranėliai pakeisti vienu planšetinio formato ekranu A statramstyje, skirtu variklio / transmisijos informacijai nuskaityti.

Nors kabinoje daugiau stiklo nei ankstesnės serijos Optum traktoriuose, tačiau dėl naujos klimato kontrolės sistemos ji atvėsta 35 proc. greičiau. Komfortiškam darbui svarbi ir iš itin kokybiškų medžiagų pagaminta sėdynė, kuri gali būti ir šildoma, ir vėsinama. Pasukama viršutinė sėdynės atlošo dalis leidžia lengvai ir patogiai ją pasukti, kad būtų galima stebėti padargus už nugaros ir važiuoti atbuline eiga. 

Didesnė kabinos erdvė ir interjero atnaujinimas leido „Case IH“ dizaineriams po keleivio sėdyne suprojektuoti integruotą šaldytuvą, kuriame yra pakankamai vietos ne tik pietų dėžutei, bet ir porai dviejų litrų butelių vandens. Kabinoje gausu ir USB lizdų.

Dirbant lėtu greičiu ar apsisukant galulaukėje, tikslumo pasiekti padeda ir naujasis važiavimo pedalas gerokai atnaujintoje kabinoje

Pasak gamintojos „Case IH“ atstovų, visi naujųjų Optum traktorių pakeitimai sukurti taip, kad sumažintų operatoriaus darbo krūvį, padidintų efektyvumą, produktyvumą ir ūkio pelningumą, o traktoriaus valdymas būtų saugesnis, paprastesnis ir malonesnis.

Naujiena šios klasės traktoriuose – telematikos sistema

Traktoriuose įrengtas naujasis AFS Pro 1200 terminalas leidžia ne tik valdyti padargus per ISOBUS jungtis, automatinio vairavimo AccuGuide sistemą ir kitas funkcijas, bet ir naudotis pirmą kartą šioje „Case IH“traktorių klasėje visomis AFS Connect telematikos sistemos galimybėmis. Lig šiol ši išmani duomenų perdavimo, saugojimo ir keitimosi technologija galima buvo Case IH Magnum, Steiger ir Quadtrac AFS Connect traktoriuose.

Traktoriuose įrengtas didesnis ir funkcionalesnis AFS Pro 1200 jutiklinis ekranas su intuityvesne valdymo programa ir platesnėmis individualaus nustatymo galimybėmis. Viena iš jo funkcijų  –  prieiga prie AFS Connect telematikos sistemos

Taigi, naujieji traktoriai jau standartiškai komplektuojami su Case IH AFS Connect telematikos paketu, skirtu dvipusiam duomenų perdavimui tarp traktoriaus ir internetinio valdymo portalo. Be papildomų mokesčių juo traktoriaus savininkai gali naudotis trejus metus. Remdamiesi gaunamais duomenimis, traktorių savininkai ir ūkių valdytojai gali kontroliuoti technikos parką ir jį valdyti, taip mažindami išlaidas ir didindami darbo efektyvumą bei našumą.

Kadangi sistema leidžia mašinas stebėti realiuoju laiku ir matyti ekraną taip, kaip mato jį operatorius, savininkas ar valdytojas gali ne tik patikrinti veiklos ir valdymo duomenis, pvz., stebėti traktorių buvimo vietą, degalų lygį ir kitą informaciją, bet ir, jei reikia, siūlyti pakeitimus.

Traktoriaus ir darbo duomenys nedelsiant, saugiai ir nuolat siunčiami į internetinį portalą, kad traktoriaus savininkas ar valdytojas galėtų juos pasiekti. Realiuoju laiku gaunami, taip pat portale kaupiami istoriniai duomenys leidžia tiksliau ir greičiau priimti atitinkamus sprendimus.

Be to, į traktorių nuotoliniu būdu iš ūkio kompiuterio, naudojant AFS Connect interneto portalą, galima siųsti darbo instrukcijas, tręšimo ar kitus žemėlapius, taip pat kitus duomenis.

Lietuvos žemdirbiai apžiūrėti gyvai atnaujintą Optum AFS Connect traktorių galės rugsėjo 23–25 dienomis parodoje „Ką pasėsi...2021“

Savininkui sutikus, oficialus „Case IH“ atstovas nuotoliniu būdu gali stebėti traktoriaus AFS Pro 1200 terminalo ekraną per AFS Connect. Taip laiku pastebima ir įspėjama apie galimą traktoriaus gedimą, o prisijungus per nuotolį ir remiantis mašinos duomenimis, galima teikti patarimus dėl tolesnio eksploatavimo. AFS Connect Support PRO pakete esanti įranga leidžia atstovams per nuotolį belaidžiu būdu atnaujinti Optum AFS Connect traktoriaus programinę įrangą.

***

Lietuvos žemdirbiai apžiūrėti atnaujintos Optum AFS Connect serijos traktorių galės gamintojos „Case IH“ oficialios atstovės „Dotnuva Baltic“ stende rugsėjo 23–25 dienomis VDU Žemės ūkio akademijoje vyksiančioje parodoje „Ką pasėsi...2021“. Šiais metais 25-ąją veiklos sukaktį mininti bendrovė „Dotnuva Baltic“ – pagrindinė parodos rėmėja.

Užsakymo Nr. 10642

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024
  Setupad-desktop-po tekstu

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
  Visos apklausos