Basf A1 2024 07 01 Basf m1 2024 07 01
Verslo informacija
„Ateities ūkio“ atidarymo šventėje – technologijos ir sprendimai, kurie keičia žemės ūkį

„Agrokoncerno“ įmonių grupė prieš trejus nusprendė vieną seniausių savo ūkių paversti modernaus ūkininkavimo pavyzdžiu. Investavus daugiau kaip 5 mln. Eur atnaujinta ūkio infrastruktūra, atlikti dirvožemio tyrimai, pradėti taikyti tvaraus ūkininkavimo sprendimai.

„Agrokoncerno“ įmonių grupė yra vienintelė Baltijos šalyse agroverslo atstovė, kuri turi nuosavą mokslinį padalinį – Inovacijų ir tyrimų centrą „AgroITC“. Būtent šio centro komanda daug prisideda prie ūkyje atliekamų lauko bandymų, tyrimų ir eksperimentų, o sukauptomis žiniomis dalijasi ir su šalies ūkininkais.

Jau daugiau kaip 20 metų „Agrokoncernas“ organizuoja lauko dienas, į kurias susirenka pažangiausi šalies ūkininkai. Šiemet visą pavasarį vykusį daugiau nei 15 renginių ciklą užbaigs birželio 18–20 dienomis Miežaičiuose, Radviliškio rajone, vyksiančios didžiosios lauko dienos.

Birželio 18-osios renginyje „Agrokoncerno“ įmonių grupės savininkas Ramūnas Karbauskis perduos laišką ateities kartoms. Jį, įdėtą į kapsulę, dronas nuskraidins į už kelių kilometrų esančią statybvietę, kurioje jau pradėtos didžiausio ir moderniausio Europoje karvių fermų komplekso statybos. Kapsulę į žemę įkas robotas, taip pažymėdamas dar vieno nacionalinės reikšmės projekto pradžią.

Pasak R. Karbauskio, pagrindinis šio unikalaus projekto tikslas – kurti tvarų ir į ateitį orientuotą ūkininkavimo modelį. Investicijos į „Ateities ūkio“ infrastruktūros, technikos atnaujinimą, jame integruotus sprendimus bei inovacijas siekia apie 5 mln. eurų.

Karvių fermų komplekso statyboms numatyta daugiau nei 78 tūkst. Eur investicijų. Bendra šio projekto vertė viršys 83 mln. eurų.

„Mūsų pagrindinis tikslas yra kurti visos šalies agroverslo pažangą. Savo veikloje siekiame taikyti moderniausius sprendimus, diegti inovacijas ir technologijas, kurios padėtų dirbti tvariau ir ekonomiškai efektyviau. „Ateities ūkis“ bus atviras mūsų klientams ir partneriams, nes mūsų tikslas yra ne tik patiems dirbti efektyviai, bet ir dalytis gerosiomis praktikomis su kitais“ – sako „Ateities ūkio“ vizijos sumanytojas R. Karbauskis.

Didžiųjų lauko dienų ir „Ateities ūkio“ atidarymo šventės dalyviams bei kviestiniams svečiams bus pristatyta „Ateities ūkio“ infrastruktūra, naujausios technologijos (žemės ūkio darbus atliekantis robotas „AgXeed“, autonominė laukų monitoringo dronų stotelė „Dbox“), žemės ūkio technika ir apdovanojimus pelnę padargai.

Svečiai taip pat turės galimybę apžiūrėti laukus ir įvertinti juose auginamas skirtingas augalų veisles, susipažinti su įvairiais produktais ir sprendimais, kurie padeda užauginti sveiką ir kokybišką derlių.

Norinčius dalyvauti didžiosiose lauko dienose kviečiame registruotis paspaudžiant nuorodą www.agrokoncernas.lt/laukodienos

Užsakymo Nr. 11626
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
Visos apklausos