Basf 22 07 19 Lytagra 22 07 04
Ūkis
Vokiečių specialistas pasisako už homeopatiją

Vilnius. Vokietijos veterinarijos gydytojas Erichas Rainhartas (Erich Reinhart) pataria veterinarijos gydytojams ir ūkininkams dažniau naudoti homeopatinius vaistus – jie gerai veikia nemažai galvijų ligų.

Dr. E. Rainhartas Vilniuje vykusiame trečiajame Veterinarijos kongrese pasakojo apie papildomas galvijų gydymo priemones, kokias ligas galima gydyti biologiniais medicinos produktais.

„Aš pats, kaip ir dar keli tūkstančiai Vokietijos veterinarų, matome labai didelius homeopatinių preparatų privalumus – gana ilgas panaudojimo laikas, didelis efektyvumas, sudedamosios dalys yra natūralios arba fiziologinės kilmės, tai labai toleruotini ir saugūs produktai. Kai gyvulio savininkas prašo tokio gydymo, kuris atitiktų gyvūno reikmes, galime siūlyti šiuos produktus ir būsime tikri, kad nerasime pašalinių metabolitų nei produkcijoje, nei išskiriamų į aplinką“, - tikino lektorius.

Bioversija 22 02 02

Vokietijos veterinarijos gydytojas Erichas Rainhartas jau 20 metų dirba su homeopatiniais vaistais

Homeopatiniai vaistai gali būti naudojami ir profilaktiniais, ir gydymo tikslais. Kombinuotas biologinis produktas, susidedantis iš skirtingų ingredientų, gali padėti spręsti įvairių organų problemas, susijusias su skirtinga etiologija, su virusine ar bakterine infekcija, su blogomis laikymo sistemomis ir pašarais. Pavyzdžiui, daugeliui gerai pažįstamas „Traumeel“  veikia kaip analgetikas, mažina uždegimą, o taip pat – ir sutinimą. Tai patvirtina daugybė atliktų tyrimų. Didelis privalumas, kad bet kuriuo momentu galima kartu panaudoti ir įprastines gydymo priemones - antibiotikus arba nesteroidinius vaistus nuo uždegimo.

Pirmasis homeopatinių vaistų taikinys – kvėpavimo sistemos ligos ir imuninė sistema. Kalbant apie vieną aktualiausių problemų, ypač Vokietijoje, - galvijų bronchopneumoniją, gydant tam tikru preparatu, kurio pagrindą sudaro veiklioji medžiaga vincetoxicum hirundinaria (augalas šlakinė kregždūnė), padidėja limfocitų aktyvumas, teigiamai veikiama gyvulio imuninė sistema.

Bakterinėms infekcijoms gydyti gali būti naudojami echinacėjos (ežiuolės, nuotraukoje) preparatai. Buvo atliktas bandymas su daugiau kaip 400 keturių rūšių gyvūnų (smulkiųjų ir ūkinių). „Kai liga neįsisenėjusi, echinacėja pasiekia gydomąjį efektą, gerai veikia imuninę sistemą. Esant būtinybei, ji taip pat gali būti naudojama ir su antibiotikais“, - pabrėžė E. Rainhartas.

Gydyti homeopatiniais preparatais rekomenduotina ir gydant enzootinę jaunų veršelių pneumoniją, žinoma, prieš tai patikrinus higienines laikymo sąlygas. Jeigu gyvulys ir toliau karščiuoja, uždegimas lieka aktyvus, yra galimybių derinti kelis homeopatinius preparatus, kartu naudojant ir mažinančius uždegimą. Homeopatinių preparatų kompozicijos gali būti sėkmingai derinamos ir gydant kitas pneumonijos formas. Svarbu tai, kad, priklausomai nuo indikacijų, kartu galima naudoti ir antimikrobines medžiagas.

Homeopatinių vaistų pasirinkimas yra ir kalbant apie kitų ligų grupę – virškinamojo trakto susirgimus, nespecifinį viduriavimą. „Atlikus bandymus ir palyginus sveikatingumo parametrus, rezultatai rodo, kad standartinio ir homeopatinio gydymo rezultatai yra panašūs. Tai reiškia, kad nespecifinį veršelių viduriavimą galime išgydyti naudojant tik biologines medžiagas“, - teigė E. Rainchartas.

Kalbant apie ligas po apsiveršiavimo – veršiavimosi problemas, endometritus, metabolinius susirgimus laktacijos pradžioje, galima pritaikyti visą kompleksą homeopatinių preparatų, kurie sumažins skausmą, uždegimo požymius ir vėliau pagerins kepenų funkciją.

Pasak lektoriaus, bandymai rodo, kad naudojant tam tikrus biologinius preparatus vaisingumo ir mastito problemoms spręsti, rezultatai geresni negu su hormoniniais medikamentais. Gydant kiaušidžių cistas ryškaus skirtumo nėra, bet rezultatai panašūs.

Slapto mastito atveju labai tinka naudoti dviejų preparatų kombinaciją – uždegimo požymiams mažinti ir imuninei sistemai stiprinti, nors negalima pamiršti laikymo sąlygų ir šėrimo. Ūmaus mastito atveju taip pat yra gerų homeopatinių vaistų pasirinkimų – toks gydymas tikrai pasiteisina ir neleidžia pereiti į lėtinę ligos formą.

„Tikiuosi, kad savo kasdieniame darbe būtinai išbandysite homeopatinį gydymo būdą ir jo nauda įsitikinsite patys“, – E. Rainhartas veterinarus skatino labiau atsigręžti į gamtos sukurtus natūralius vaistus.

LSMU Veterinarijos akademijos Stambiųjų gyvūnų klinikos vadovas dr. Arūnas Rutkauskas teigia, kad homeopatiniai preparatai Lietuvos ūkiuose dažniau naudojami gydant smulkiuosius gyvūnus bei ekologiniuose ūkiuose.

„Kadangi homeopatiniams vaistams nėra išlaukos periodo produkcijai, jie galėtų būti naudojami ir įprastinės gamybos ūkiuose. Tačiau dauguma jų naudoja įprastines gydymui medžiagas (antimikrobinius, priešuždegiminius, hormoninius preparatus). Kartais tai lemia žinių trūkumas arba tiesiog įpratimas. Žinau keletą veterinarijos gydytojų, kurie sėkmingai naudoja homeopatinius preparatus įvairiems susirgimams gydyti vienus arba kartu su įprastinės terapijos medžiagomis. Manyčiau, kad tinkamai naudojami šie preparatai gali padėti daugeliu atvejų“, - sakė A. Rutkauskas.

Dr. Arūnas Rutkauskas mano, kad homeopatiniai vaistai ūkiuose galėtų būti naudojami dažniau

A. Rutkauskas taip pat primena, kad esant sunkiems atvejams net ir didžiausi homeopatijos šalininkai pataria naudoti antimikrobines medžiagas ir vėliau gydymą tęsti naudojant homeopatinius preparatus.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Ar Lietuvos žemės ūkis geba prisitaikyti prie klimato kaitos?
Visos apklausos