Basf 2024 04 24 A1 Basf 2024 04 24 m1
Ūkis
Vilkaviškio r. jau skaičiuojami dėl sausros patirti praradimai

Vilkaviškio r. Ekstremaliųjų situacijų operacijų centro nariai vienbalsiai pritarė ekstremaliosios situacijos skelbimui žemės ūkyje, esant sausrai. Per dvi dienas užfiksuota daugiau nei 200 ha žuvusių pasėlių.

Kaip teigiama Vilkaviškio r. savivaldybės pranešime, sausra augalų vegetacijos laikotarpiu, birželio 10 d., užfiksuota Vilkaviškio r. savivaldybės Klausučių, Kybartų, Pajevonio, Virbalio ir Vištyčio seniūnijose.

Savivaldybės administracijos Žemės ūkio skyriaus vedėja Lina Grygelaitienė pažymėjo, kad žemės ūkyje situacija dėl sausros yra kritinė, ypač nukentėjo vasarinės kultūros.

Bioversija 2024 04 26 m7

Kaip minėjo Vilkaviškio rajono savivaldybės administracijos direktorius, savivaldybės ekstremalių situacijų operacijų centro vadovas Vitas Gavėnas, Vilkaviškio r. savivaldybėje stichinė sausra jau paskelbta 5 seniūnijose.

Kaip teigė vedėja, jeigu Savivaldybėje būtų paskelbta ekstremalioji situacija dėl stichinės sausros, ūkininkai negautų sankcijų iš Nacionalinės mokėjimo agentūros už tai, kad neįvykdys įsipareigojimų.

Parengta: pagal Vilkaviškio rajono savivaldybės inf.
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kokio senumo traktorių turite ūkyje?
Visos apklausos