Basf A1 2024 07 01 Basf m1 2024 07 01
Ūkis
Veislinio darbo rezultatas – vertingas reproduktorius

Rokiškis. Mėsinių galvijų augintojas Virginijus Stumbrys vienas tų pažangių ūkininkų, kuris itin daug dėmesio skiria gyvulių genetikai ir veislininkystei. Jis džiaugiasi užsiauginęs aukštos veislinės vertės bulių Baldūrą.

Limuzinų veislės galvijus auginantis V. Stumbrys – Lietuvos mėsinių galvijų augintojų ir gerintojų asociacijos (LMGAGA) Limuzinų klubo vadovas, aktyvus ūkininkas. Veislinių gyvūnų parodoje Algirdiškyje jis demonstravo savo ūkyje po dirbtinio apvaisinimo atvestą aukštos veislinės vertės bulių Baldūrą. Tai – gero veislinio darbo ūkyje rezultatas.

Abu įspūdingų duomenų buliaus tėvai – „prancūzai“. Iš Prancūzijos į Stumbrių ūkį Maineivų kaime (Rokiškio r.) atkeliavusi Baldūro motina Illite labai pieninga, ji sėklinta geru raumeningumu pasižyminčio buliaus Bel Orient sperma. Jų vaikas, anot V. Stumbrio, yra pieningumo ir raumeningumo mišinys.

Bioversija 2024 07 09 m7

„Pažiūrėkite, koks užpakalinis raumuo“, – šukuodamas 26 mėn. 940 kg sveriantį Baldūrą džiaugėsi augintojas. Tai ir labai gero charakterio, lengvai valdomas gyvulys.

Bulius Baldūras – pieningumo ir raumeningumo mišinys

Šį bulių V. Stumbrys augina sau, ne pardavimui. „Prancūzijoje už tokių duomenų bulių sumokėčiau labai daug“, – įsitikinęs augintojas. Baldūro veislinės vertės indeksas šių metų vasarį buvo 122.

Anksčiau Virginijus daugiau karvių ir telyčių sėklindavo, tačiau dabar pirmenybę teikia kergimui. „Reikia turėti daugiau patirties renkantis spermą. Bet šis bulius – labai sėkmingas, manau, geriausias iš visų ūkyje užaugintų. Ir jis net nenupenėtas, augintas normaliai, neintensyviai. Jo dukros turėtų būti labai geros, pieningos“, – didžiuojasi augintiniu ūkininkas.  

„Pažiūrėkite, koks užpakalinis raumuo“, – džiaugėsi buliaus raumeningumu Virginijus Stumbrys

Į parodą jis buvo atvežęs dar tris telyčias, kurių viena taip gauta po sėklinimo su aukštos veislinės vertės „prancūzo“ buliaus sperma.

Gyvulių genetika V. Stumbrys rūpinasi jau daug metų. Anksčiau jis yra pirkęs reproduktorių iš visame pasaulyje žinomos Lano (Lanaud) kontrolinio auginimo stoties Prancūzijoje, kurioje geriausius reproduktorius perka viso pasaulio limuzinų augintojai.

Virginijus Stumbrys Algirdiškio parodoje demonstravo ir tris veislines telyčias. Priekyje esanti atvesta po dirbtinio apvaisinimo

Virginijaus ir Jurgitos Stumbrių ūkis dar plečiasi. Daugiau kaip 300 galvijų bandoje yra 80 grynaveislių karvių žindenių, bet jų banda didės, nes ūkyje pasilieka visas atvestas telyčias.

Limuzinų veislės klubas – vienas aktyviausių LMGAGA narių, daug dėmesio skiria ūkininkų švietimui veislininkystės atžvilgiu. Klube susivieniję limuzinų veislės galvijų augintojai veikia efektyviai, nuolat gerina savo bandas ir rūpinasi veislininkyste. Geriausių pavyzdžių dairosi toliau mėsinės gyvulininkystės atžvilgiu pažengusiose šalyse, tik šiemet jų keliones apribojo koronavirusas.

Virginijus ir Jurgita Stumbriai su dideliu entuziazmu įsitraukė į Limuzinų klubo veiklą

Limuzinų veislė išlieka populiariausia Lietuvoje. Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centro duomenimis, šios veislės galvijų šalyje rugsėjo 1 d. buvo 12 807.

MŪ inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024
  Setupad-desktop-po tekstu

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
  Visos apklausos