Ūkininkams nuo sausio 1 d. keičiasi socialinio draudimo įmokų tarifas
2010-12-28

Vilnius, gruodžio 28 d. Nuo 2011 m. sausio 1-osios, jau pasibaigus pereinamajam laikotarpiui, ūkininkai mokės kiek didesnę socialinio draudimo įmoką. Lyginant su ankstesniais metais, ūkininkų tarifas keitėsi taip: 2009 m. (pereinamasis laikotarpis) - 17 proc., 2010 m. (pereinamasis laikotarpis) - 25 proc., 2011 m. (po pereinamojo laikotarpio) - 37,5 proc.

Ūkininkų ir partnerių socialinio draudimo įmokos priklauso nuo jų ūkio ekonominio įvertinimo. Šiuo atveju visi ūkininkai skirstomi į dvi grupes. Pirmoji - tai ūkininkai ir jų partneriai, kurių ūkis už praėjusius kalendorinius metus įvertintas nuo 4 iki 14 europinio dydžio vienetų (EDV). Tarifas šiuo atveju 37,5 proc., įmokos skaičiuojama nuo minimalaus mėnesinio užmokesčio - 800 litų.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija pateikia pavyzdį (kai pajamos 4 - 14 europinio dydžio vienetų): Jei ūkininko ūkis įvertintas nuo 4 iki 14 EDV, tai nepriklausomai nuo faktiškai gaunamų pajamų įmokos mokamos nuo 800 litų - nuo šios sumos draudėjas (šiuo atveju ūkininkas) "Sodrai" moka 300 litų.

Ūkininkai ir jų partneriai, kurių ūkis už praėjusius kalendorinius metus įvertintas daugiau kaip 14 EDV, mokamas tarifas taip pat 37,5 proc., tačiau įmokos skaičiuojamos priklausomai nuo šių asmenų deklaruojamų pajamų: ne mažiau kaip nuo MMA (800 litų), bet ne daugiau kaip nuo einamųjų metų draudžiamųjų pajamų (1 170 litų).

Pavyzdys (kai pajamos didesnės kaip 14 europinio dydžio vienetų): šiuo atveju skaičiuojama analogiškai kaip ir aukščiau pateiktame pavyzdyje, tik atsižvelgiant į deklaruotų pajamų dydį.

Jei įmokos mažesnės, mažesnės atitinkamai ir išmokos. Kai apdraustieji mokės viso dydžio įmokas, jų išmokos atitinkamai bus skaičiuojamos nuo viso dydžio draudžiamųjų pajamų - kitaip tariant, didės šių asmenų pensijos ar motinystės pašalpos.

Eltos inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Koks bus Lietuvos kaimas 2050-aisiais?
Orai