Basf 2024 04 09 / 2024 04 19 A1 Basf 2024 04 09 / 2024 04 19 m1
Ūkis
Šiaulių krašto ūkininkų sąjungos vadovė: žemdirbiams reikia susivienyti
Šiaulių krašto ūkininkų sąjungos pirmininkė Audronė Asauskaitė-Kerienė

Šiauliai. Šiaulių krašto ūkininkų sąjunga (ŠKŪS) turi naują vadovę: naujai išrinkta Taryba pirmininke skyrė Audronę Asauskaitę-Kerienę. Ūkininkė sako, kad svarbiausia, jog žemdirbiai būtų vieningi, gal tuomet juos labiau girdės valdžios institucijos.

Išsamiai apie A. Asauskaitės-Kerienės ūkį žurnale „Mano ūkis“ rašėme prieš beveik 11 metų. Tuo metu džiaugėmės galėdami kalbėtis su ūkininke, kurios namuose žurnalas skaitomas (ir tebesaugomas) nuo pirmojo numerio. Dabar, kalbėdama portalui manoūkis.lt, ji šypsosi, kad niekas labai ir nepasikeitė – darbai augalininkystės ūkyje vis dar verda. Tik per tą laiką gimė dar vienas sūnus, o deklaruojamos žemės plotas išaugo iki 270 hektarų.

Kalbėdama apie ŠKŪS, ūkininkė sako pirmiausia norinti sutvarkyti svarbiausius reikalus, nes tuoj visą dėmesį teks skirti derliaus nuėmimui. „Norisi kuo greičiau padaryti ŠKŪS reikiamus darbus, nes paskui jau viskas – sėsiu į kombainą ir tikėsiuos, kad iki spalio nieko nenutiks ir nereikės bėgti. Įvyko kaip įvyko, išrinko, dabar noriu nurimti, susidėlioti mintis ir tada jau ką nors nuveikti“, – kalba A. Asauskaitė-Kerienė.

Bioversija 2024 04 15 m7

Jos teigimu, šiuo metu itin svarbu, kad ūkininkai būtų vieningi. „Žemdirbiams reikėtų labai susivienyti ir tada griežtai eiti į visas valdžios įstaigas, institucijas, nes valdžios atstovai labai nesiskaito, visiškai nežiūri į žemės ūkį kaip į verslą, jį mato kaip kenkėją, o ne kaip Lietuvai naudą teikiantį ir pridėtinę vertę kuriantį verslą“, – sako naujoji ŠKŪS vadovė, šiame poste pakeitusi Lietuvos ūkininkų sąjungai vadovaujantį Raimundą Juknevičių.

A. Asauskaitės-Kerienės teigimu, opių problemų tikrai yra: strateginis planas yra „vienareikšmiškai toli nuo realybės“, tvarkos keičiamos ir nauji įsakymai išleidžiami, kai, pavyzdžiui, deklaravimas jau įsibėgėjęs.

„Galvojau, kad viena didžiausių problemų yra gamtinės sąlygos. Vis dėlto, ko gero, didžiausia problema yra valdžios požiūris. Įsakymai keičiami, kai deklaravimas įpusėja, bulvės pasodintos. Tada sužinai, kad ne taip ką nors padarei ir išmokų galbūt net negausi. Tai labai blogai. Ūkininkai bando klausti vienas kito, kaip su deklaravimu bus kitais metais, kažkas bando iš NMA gauti žinių, ten sako, kad dar niekas nepatvirtinta. Ko gero, vėl gali būti kaip su bulvėmis – pirmiausia ūkininkai kažką padarys, o tik paskui priims nutarimą ir ūkininkai liks už darbo. Turime skaudamų vietų“, – pasakoja ŠKŪS vadovė.

Be visai Lietuvai aktualių problemų, Šiaulių kraštui pastaruoju metu stipriai kliuvo ir audrų bei liūčių. A. Asauskaitė-Kerienė sako neatsimenanti, kada tiek visur buvo vandens, tad apie būsimą derlių kalbėti dar gerokai per anksti. Vis dėlto ji tikisi, kad daugumai ūkininkų tai neturėtų būti blogiausi metai.

„Dabar pasidžiaugti galiu bent jau tuo, kas liečia Lietuvos ūkininkų sąjungos regionus, kad galbūt po truputį susivienysime“, – sako naujoji ŠKŪS vadovė, skubėdama grįžti prie ūkio darbų.

Autorius: Asta Laukaitienė
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Ko tikitės iš šiųmečio pasėlių deklaravimo?
  Visos apklausos