Basf 2024 04 09 A1 Basf 2024 04 09 m1
Ūkis
Rapsai Panevėžio ir Skuodo rajonuose pasiruošę žiemai
Asociatyvi manoūkis.lt nuotr.

Panevėžys / Skuodas. Rapsų sėjai šis ruduo nebuvo palankiausias. Nors pradžia ir buvo sudėtinga, tačiau, konsultantų teigimu, dabar pasėliai atitinka bent minimalius reikalavimus.

Panevėžio r. per javapjūtę beveik nebuvo kritulių, tačiau ruošiantis rapsų sėjai pradėjo trūkti drėgmės. Rapsų sėja buvo sunki, augalai netolygiai dygo, net taikant įvairias sėjos technologijas, todėl kai kuriuos laukus teko atsėti, rašo agroakademija.lt.

Nors būta rytų su šalnomis, tačiau ruduo buvo ilgas ir šiltas. Kaip toks ruduo paveiks augalų užsigrūdinimą, bus aišku tik pavasarį, šiuo metu galima tik įvertinti, kaip augalai pasiruošę sutikti žiemą.

Bioversija m7 2024 03 29

Stebėti rugpjūčio pabaigoje pasėti žieminiai rapsai LG Arnold. Pasėlis dėl netolygaus sudygimo nevienodai išsivystęs: nuo labai stiprių iki smulkučių augalų. Apibendrinant galima sakyti, kad augalai pasiruošę žiemai, visi parametrai atitinka bent jau minimalius reikalavimus.

Skuodo r. rugpjūtis rapsų sėjai nebuvo iš palankiausių – labai trūko drėgmės, nerimauta, kad iš viso nepavyks pasėti. Tie, kuriems pavyko laiku pasėti, susidūrė su dygimo problema: rapsai sunkiai dygo ir išnaudojo daug energijos. Žemdirbiai, kuriems rapsų sėja nusitęsė į rugpjūčio galą, labai nenusiminė, nes jie gavo lietaus ir gerokai sparčiau sudygo.

Čia stebėtas Dominator veislės žieminių rapsų pasėlis. Rapsų laukas neygus, todėl pasėlis netolygiai sudygęs. Dėl likusių šiaudų liekanų tarpueiliuose piktžolių mažai. Bendras pasėlio vaizdas gražus – rapsai pasiruošę peržiemoti.

Visą publikaciją skaitykite agroakademija.lt

Parengta: pagal agroakademija.lt inf.
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Ko tikitės iš šiųmečio pasėlių deklaravimo?
  Visos apklausos