Basf a1 17 10 23 Basf m1 17 10 23
Ūkis
„Rail Baltica“: valstybės nuosavybėn – dar 154 žemės sklypai
Oleksandr Ryzhkov nuotr. (freepik.com)

Vilnius. Tiesiant „Rail Baltica“ nuo Jiesios (Kaunas) iki Lenkijos sienos, iš privačių savininkų norima išpirkti 154 žemės sklypus ir juose esančius objektus, kurių bendras plotas – apie 130 ha. Sklypai bus išperkami, atsižvelgiant į rinkos vertę, atlikus individualų vertinimą.

Preliminariais AB ,,LTG Infra“ skaičiavimais, įvertinus bendrą identifikuotų žemės sklypų plotą, jų pirkimo išlaidos sudarytų apie 2,6 mln. eurų.

„Projekto apimtys Lenkijos sienos link – labai didelės. Tad tokia projekto įgyvendinimo taktika, kuomet iš pradžių pastatomi konkretūs infrastruktūros objektai, o tik vėliau statoma geležinkelio linija, ne tik spartins projekto įgyvendinimą, bet ir bus naudinga tiek rinkos dalyviams, tiek netoli būsimų infrastruktūros objektų gyvenantiems žmonėms“, – pažymi AB „LTG Infra“ „Rail Baltica“ valdymo vadovas Dovydas Palaima.

Bioversija 23 09 01 m7

Išpirkti sklypus planuojama dar iki specialiojo plano patvirtinimo ir jų paėmimo visuomenės poreikiams procedūros pradžios. Tam šį trečiadienį pasitarime pritarė Vyriausybė.

„Rail Balticos“ projekto įgyvendinimo progresas – strateginės reikšmės uždavinys Lietuvai ir Baltijos regionui. Vienas iš būdų paspartinti europinės geležinkelio vėžės tiesimo darbus – nedelsiant išpirkti konkrečius sklypus ir pradėti jau identifikuotų geležinkelių infrastruktūros objektų ir tiltų projektavimą ir statybas Lenkijos sienos link“, – sako susisiekimo ministras Marius Skuodis.

Šiuo metu jau identifikuotos konkrečios „Rail Balticos“ projekto geležinkelio linijai Lenkijos ir Lietuvos valstybių siena–Jiesia (Kaunas) modernizuoti reikalingos teritorijos ir numatytos 14 tam tikrų ,taškinių infrastruktūros objektų (automobilių viadukai ir gyvūnų perėjos virš geležinkelio kelio), kurie būtų statomi modernizuojant šią geležinkelio liniją, vietos.

Parengta: pagal LRV inf.
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Ar tenkina išmokų avansai?
Visos apklausos