Basf 29 05 23 Basf 2023 05 29 m1
Ūkis
Prašo leidimo srutas ir mėšlą paskleisti anksčiau

Vilnius. Daugelyje šalies rajonų jau neliko įšalo, žemė sausa. Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacija kreipėsi į Žemės ūkio ministeriją, prašydama leisti žemdirbiams paskleisti ir įterpti mėšlą ir srutas jau nuo kovo 12-osios.

Remiantis Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos informacija, kovo mėn. oro temperatūra numatoma iki 1 °C aukštesnė, o kritulių kiekis iki 15 proc. mažesnis nei paprastai.

Todėl susidaro palankios sąlygos ankstyvesniam mėšlo ir srutų įterpimui bei paskleidimui, o tuo pačiu atlikti pavasario sėją optimaliausiomis sąlygomis ir terminais.

Bioversija 23 04 27

Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacija vasario 27 d. raštu kreipėsi į žemės ūkio ir aplinkos ministrus, prašydama skubos tvarka pasirašyti įsakymą, sudarant galimybę įterpti mėšlą ir srutas nuo kovo 12 d., laikantis reikalavimo netręšti įšalusios, įmirkusios ar apsnigtos žemės.

Pagal aplinkos ir žemės ūkio ministrų patvirtintą aplinkosaugos reikalavimų aprašą mėšlui ir srutoms tvarkyti, draudžiama mėšlą ir (ar) srutas skleisti nuo lapkričio 15 d. iki balandžio 1 d., išskyrus atvejus, kai atskirame ministrų įsakyme, atsižvelgiant į konkrečias pavasario ir (ar) rudens hidrometeorologines sąlygas, nustatoma kitaip.

Pasak Žemės ūkio ministerijos Ryšių su visuomene skyriaus vedėjo Martyno Žilionio, ministerija dar nėra gavusi oficialaus Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacijos kreipimosi. Kai jis bus gautas, ŽŪM kreipsis į Lietuvos hidrometeorologijos tarnybą, kad ši pateiktų vidutinę preliminarią paros temperatūrą (nuo kovo 12 d.) ir tuomet bus sprendžiama dėl galimybės tenkinti ar netenkinti prašymą.

MŪ inf.

  Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14 + padovanok tėčiui mob

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate planuojamą mokesčių pertvarką?
  Visos apklausos