Basf 23 01 02 Basf 2023 01 02 m1
Ūkis
NMA tikrins, ar laikomasi draudimo šaltuoju laikotarpiu skleisti mėšlą
Asociatyvi nuotr.

Vilnius. Nacionalinė mokėjimo agentūra (NMA) nuo šios savaitės vyksta į ūkius tikrinti, ar laikomasi draudimo šaltuoju laikotarpiu skleisti mėšlą ir (arba) srutas.

Mėšlu ir (arba) srutomis tręšti dirvą draudžiama nuo lapkričio 15 iki kovo 20 d., išskyrus atvejus, kai atskiru aplinkos ministro ir žemės ūkio ministro įsakymu nustatyta kitaip.

Kompleksinės paramos reikalavimų privalo laikytis visi ūkininkai, gaunantys tiesiogines išmokas, taip pat paramą pagal su plotu susijusias Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 m. programos priemones.

Bioversija 23 01 16

Nustačius, kad reikalavimai pažeisti, sankcijos taikomos pagal visą paraišką, t. y. visoms išmokoms, tad galima prarasti nemažai pinigų. 

Mėšlą ir srutas reikia kaupti ir laikyti taip, kad būtų išvengta paviršinio ir požeminio vandens taršos. Asmenys, laikantys ne daugiau kaip 100 sutartinių gyvulių (SG), tirštąjį mėšlą gali kaupti tirštojo mėšlo rietuvėse prie tvartų.

Tirštojo mėšlo rietuvei prie tvarto parenkama vieta, kad jos neapsemtų paviršiniai vandenys. Šioje vietoje turi būti įrengtas nelaidus ir sandarus hidroizoliacinis sluoksnis ir ne žemesnis kaip 20 cm aukščio žemės pylimas, saugantis, kad srutos netekėtų į aplinką.

Laikant daugiau kaip 100 SG mėšlą ir srutas privalu kaupti tvartuose, mėšlidėse ar srutų kauptuvuose. Visais atvejais draudžiama mėšlą ir (arba) srutas įterpti arba skleisti ant įšalusios, įmirkusios, užtvindytos, apsnigtos žemės.

NMA Kontrolės departamento specialistai tikrins visus atrinktus ūkius dėl šio kompleksinės paramos reikalavimo laikymosi.

NMA prašo ūkininkų neskleisti mėšlo ir (arba) srutų iki kovo 20 d. arba tol, kol ŽŪM paskelbs ankstesnę tręšimo dieną, kad nereikėtų taikyti sankcijų.

Parengta: pagal NMA inf.
Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Kaip jūsų ūkį paveikė 2022-ųjų infliacija?
Visos apklausos