Vilnius. Gaunantys paramą pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos priemonės „Agrarinė aplinkosauga ir klimatas“ veiklas, iki rugsėjo 30 d. turi užbaigti šienavimą.
Ūkininkai, vykdantys veiklą „Vandens telkinių apsauga nuo taršos ir dirvos erozijos žemėje“, šienavimą privalo baigti ne vėliau kaip rugsėjo 30 d. Iki šio termino turi būti pašalinta ir nušienauta žolė, ją paskleisti, smulkinti yra draudžiama.
Iki minėtos datos suskubti turi ir pasirinkę šienavimą melioracijos griovių šlaitų priežiūrai. Nacionalinė mokėjimo agentūra (NMA) primena, kad melioracijos griovio šlaitą ir 3 m pločio apsauginę juostą nušienauti būtina kartą per metus – ne anksčiau kaip rugpjūčio 1 d. ir baigti iki rugsėjo 30 d. Iki rugsėjo pabaigos nušienauta žolė, iškirsti krūmai, jų ataugos turi būti išvežti.
Jei veiklai „Melioracijos griovių šlaitų priežiūra“ pasirinktas būdas, kai nušienauta žolė yra susmulkinama ir paskleidžiama ant melioracijos griovio šlaito, tuomet šienavimo terminai išlieka tie patys, nušienautą žolę galima susmulkinti ne anksčiau kaip rugpjūčio 1 d. ir ne vėliau kaip iki rugsėjo 30 d. Nesmulkintą žolę būtina išvežti, ji negali būti palikta pradalgėse ant melioracijos griovio šlaito ir 3 metro pločio apsauginėje juostoje.
Prižiūrint melioracijos griovius ir tiek šienaujant, tiek smulkinant žolę, griovių šlaituose ir 3 metrų pločio apsauginėje juostoje iki rugsėjo pabaigos reikia pašalinti krūmus ir jų ataugas, augančias.
Sėjantys ir įrengiantys medingųjų augalų juostas ar laukus pagal veiklos sritį „Medingųjų augalų juostos ar laukai ariamojoje žemėje“, per rugsėjį turi nupjauti visą likusį plotą ir išvežti nupjautą žolę iki mėnesio pabaigos. Nušienautą žolę paskleisti ir smulkinti yra draudžiama.
Visą nupjautą žolę iki rugsėjo 30 d. iš lauko privalo išvežti ir pareiškėjai, sėjantys ir įrengiantys daugiamečių žolių juostas ar laukus pagal veiklos sritį „Daugiamečių žolių juostos ar laukai ariamojoje žemėje“ (išskyrus praeitais metais GPŽ ir DGA kodais deklaruotus plotus). Nšienautą žolę draudžiama paskleisti ir smulkinti.
Pasirinkę veiklą „Rizikos“ vandens telkinių būklės gerinimas“, antrąjį žolės pjovimą turi pradėti ne anksčiau kaip rugpjūčio 15 d. ir šienavimą baigti ne vėliau kaip rugsėjo 30 d. Antrosios pjūties žolę privaloma išvežti taip pat iki rugsėjo pabaigos.
Kai pareiškėjų ar jų valdos partnerio arba valdoje registruoto šeimos nario nuo praėjusių metų balandžio 1 d. iki einamųjų metų kovo 31 d. laikytų žolėdžių ūkinių gyvūnų metinis vidurkis sudarė mažiau kaip 0,3 sutartinio gyvulio hektarui, nenuganytos žolės likučius būtina nušienauti ir pašalinti nušienautą žolę bei nenuganytos ar nušienautos žolės likučius iki spalio 30 d.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Tarpiniai pasėliai – maisto medžiagų saugykla
2024-09-11 -
Svarbu: reikia atnaujinti informaciją apie naudotas trąšas
2024-09-06 -
Kukurūzų pjūtis silosui kaip niekada ankstyva
2024-09-06
Skaitomiausios naujienos
-
Žemės ūkio bendruomenė neteko aktyvaus ūkininko
2024-08-26 -
K. Starkevičius: tiesioginės išmokos turėtų pasiekti tik ūkininkaujančius
2024-08-20 -
Ministras stabdo ūkio veiklos žurnalų pildymą
2024-08-30
(0)