Basf 20 03 23 Basf 2023 03 20 m1
Ūkis
Kur gali būti išregistruota daugiausia žemės ūkio valdų?
Asociatyvi manoūkis.lt nuotr.

Kaunas. Daugiausia žemės ūkio valdų, kurios dėl 3 metus neatnaujintų duomenų gali būti išregistruotos iš Žemės ūkio kaimo ir verslo registro, yra Vilniaus, Alytaus ir Šilutės rajonų savivaldybėse, rodo Žemės ūkio duomenų centro (ŽŪDC) sausio 9 d. duomenys.

Vilniaus r. tokių valdų yra 200, Alytaus r. – 194, Šiaulių r. – 189. Bendras žemės ūkio valdų, kurioms gresia išregistravimas, plotas taip pat didžiausias Vilniaus r. savivaldybėje – sudaro 1 313,25 ha (vidutinis valdos plotas – 6,57 ha).

Mažiausiai žemės ūkio valdų (tik po 1), kurių duomenys neatnaujinti daugiau nei 3 metus, yra miestų savivaldybėse – Klaipėdos, Panevėžio ir Visagino.

Bioversija 23 01 16 + Agrokoncernas 23 02 06

Bendras žemės ūkio valdų plotas mažiausias Panevėžio miesto savivaldybėje – sudaro 0,09 ha (vidutinis valdos plotas – 0,09 ha).

Skaičiuojant vidutinį žemės ūkio valdų plotą pagal savivaldybę, mažiausios valdos – Šiaulių miesto savivaldybėje, kur jų yra 6. Vidutinis jų plotas siekia vos 0,07 ha.

Kaip patikino ŽŪDC Žemės ūkio subjektų registrų skyriaus vadovė R. Stelmokienė, dažniausiai žemės ūkio valdų informacijos neatnaujina tie valdytojai, kurie žemės ūkio veiklos nebevykdo.

Pasak jos, žemės ūkio valdų, kurių duomenų valdytojai neatnaujina daugiau nei 3 metus, išregistravimas inicijuojamas kasmet nuo 2011-ųjų.

Nors Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centro tinklapyje skelbiama, kad atskiri pranešimai apie valdos išregistravimą valdos valdytojams nebus siunčiami, tačiau R. Stelmokienė portalui manoūkis.lt patikino, kad, vadovaujantis registro nuostatais, privalu informuoti valdytojus apie valdos išregistravimo inicijavimą.

Esą 475 valdų valdytojams jau išsiųsti el. laiškai, informuojantys apie inicijuotą valdos išregistravimą. Kitiems valdytojams, kurie pateikė kontaktinius duomenis, informaciniai pranešimai bus išsiųsti SMS žinutėmis arba paštu.

Kai paskelbta, kad inicijuojamas žemės ūkio valdų išregistravimas, tokių, kurioms tai grėstų, buvo 4 988. Pagal pateiktus duomenis, sausio 9 d. tokių buvo jau šimtu mažiau – 4 888.

ŽŪDC Žemės ūkio subjektų registrų skyriaus vadovės R. Stelmokienė teigimu, dalis valdytojų, gavę priminimus, jau atnaujino valdos duomenis arba pateikė prašymą dėl jos išregistravimo.

Išregistravus žemės ūkio valdą iš Žemės ūkio kaimo ir verslo registro, jos valdytojas praranda galimybę gauti ES ir nacionalinę paramą. 

Autorius: Eulalija Jonuškienė
Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Ar reikėtų riboti žemės ūkio paskirties žemės įsigijimą?
Visos apklausos