Basf A1 2024 07 01 Basf m1 2024 07 01
Ūkis
Kompensacija dėl krušos ūkiniams pastatams nenumatyta Atnaujinta
ŽŪM nuotr.

Vilnius. Vyriausybė skyrė beveik 750 tūkst. Eur paramos penkių rajonų gyventojams, kurių namų stogus sugriovė ar sugadino rugpjūčio pradžioje siautusi audra ir kruša

Finansų ministerija teigia, kad Joniškio, Pakruojo, Panevėžio, Širvintų ir Ukmergės rajonų savivaldybės prašė tam skirti 6,77 mln. eurų.

„Atsižvelgus į valstybės finansinių išteklių galimybes, siūloma prioritetu laikyti paramos gyventojų turtui – gyvenamųjų namų stogams padarytai žalai atlyginti teikimą, todėl siūloma skirti valstybės paramą tik šiai žalai iš dalies atlyginti“, – teigia Ministerija.  

Bioversija 2024 07 09 m7

Vyriausybės skirtas lėšas bus galima naudoti tik gyvenamųjų namų stogams sutvarkyti, už 1 m2 skiriant ne daugiau nei 20 eurų. 

Panevėžio rajono savivaldybės Žemės ūkio skyriaus vedėja Kaimo reikalų komiteto posėdyje Zita Bakanienė apgailestavo, kad neskiriama lėšų gamybos pastatų stogams.  

„Ūkinių pastatų stogai kiauri, ūkininkai nepavydėtinoje padėtyje yra atsidūrę“, – per posėdį teigė ji.  

Rugpjūčio 7-ąją Lietuvoje praūžė stipri audra su kruša, dėl kurių Panevėžio, Ukmergės, Pakruojo, Joniškio ir Širvintų rajonuose paskelbta ekstremali situacija. Tada nuostoliai siekė milijonus.

Žemės ūkio ministro įsakymu rugsėjo viduryje nutarta kompensuoti dalį palūkanų už paskolas, paimtas sugadintam turtui atstatyti. Kompensacijoms skirta apie 0,5 mln. eurų.

Šaltinis: BNS
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
Visos apklausos