Basf 22 07 19 Lytagra 22 07 04
Ūkis
Kiekvieno regiono laukuose situacija skirtinga

Švenčionių r. Šiaurės rytų Lietuvoje įvairus ne tik kraštovaizdis, bet ir dirvožemis. Ūkiuose yra ir sunkių molingų dirvų, ir priesmėlių. Daug rūgštokų, mažai humuso turinčių laukų. Ūkininkai, žinodami savo dirvų galimybes, renkasi atitinkamas sėjomainas ir auginimo technologijas.

Švenčionių rajono žemdirbiai, įvertinę paskutiniųjų dvejų metų augalininkystės rezultatus, pernai rudenį pasėjo daugiau žieminių javų ir rapsų. Tai - tinkamas sprendimas, ypač matant šio pavasario orų sąlygas, kai dirvose vis labiau juntamas drėgmės trūkumas. Esant tokiems gamtos išbandymams, žieminiai javai gali duoti gausesnį derlių, palyginti su vasarojumi.

Kiekvieną savaitę www.agroakademija.lt skelbiama naujausia videoinformacija iš stebimų pasėlių. Šis videoreportažas parengtas Švenčionių r., apžiūrint žieminių kviečių ir žieminių rapsų laukus. Situaciją vertina LŽŪKT Švenčionių r. biuro augalininkystės konsultantas Albertas Marma.

Bioversija 22 02 02

Informaciniame portale ikmis.lt galima rasti nuolat atnaujinamą informaciją apie pasėlių situaciją savo rajone ir visoje Lietuvoje. Kenksmingų organizmų plitimas pasėliuose prognozuojamas pagal meteorologinių stotelių duomenis, ir tai leidžia ūkininkams priimti teisingus augalų apsaugos sprendimus.

Daugiau žr. agroakademija.lt

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Ar Lietuvos žemės ūkis geba prisitaikyti prie klimato kaitos?
Visos apklausos