Basf A1 2024 06 14 Basf m1 2024 06 14
Ūkis
Kiekvieno regiono laukuose situacija skirtinga

Švenčionių r. Šiaurės rytų Lietuvoje įvairus ne tik kraštovaizdis, bet ir dirvožemis. Ūkiuose yra ir sunkių molingų dirvų, ir priesmėlių. Daug rūgštokų, mažai humuso turinčių laukų. Ūkininkai, žinodami savo dirvų galimybes, renkasi atitinkamas sėjomainas ir auginimo technologijas.

Švenčionių rajono žemdirbiai, įvertinę paskutiniųjų dvejų metų augalininkystės rezultatus, pernai rudenį pasėjo daugiau žieminių javų ir rapsų. Tai - tinkamas sprendimas, ypač matant šio pavasario orų sąlygas, kai dirvose vis labiau juntamas drėgmės trūkumas. Esant tokiems gamtos išbandymams, žieminiai javai gali duoti gausesnį derlių, palyginti su vasarojumi.

Kiekvieną savaitę www.agroakademija.lt skelbiama naujausia videoinformacija iš stebimų pasėlių. Šis videoreportažas parengtas Švenčionių r., apžiūrint žieminių kviečių ir žieminių rapsų laukus. Situaciją vertina LŽŪKT Švenčionių r. biuro augalininkystės konsultantas Albertas Marma.

Bioversija 2024 04 26 m7

Informaciniame portale ikmis.lt galima rasti nuolat atnaujinamą informaciją apie pasėlių situaciją savo rajone ir visoje Lietuvoje. Kenksmingų organizmų plitimas pasėliuose prognozuojamas pagal meteorologinių stotelių duomenis, ir tai leidžia ūkininkams priimti teisingus augalų apsaugos sprendimus.

Daugiau žr. agroakademija.lt

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024
  Setupad-desktop-po tekstu

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate dabartinę savo ūkio finansinę padėtį?
  Visos apklausos