Basf A1 2024 07 01 Basf m1 2024 07 01
Ūkis
K. Starkevičius: „Susėskit ir susitarkit!“

Kaunas. Žemės ūkio ir aplinkos ministerijos galėtų nustatyti naują reikalavimo uždengti srutų kauptyklas laikotarpį ir sudaryti realias sąlygas žemdirbiams pasinaudoti Aplinkos ministerijos ir Žemės ūkio ministerijos administruojamų struktūrinių fondų lėšomis mėšlidėms ir srutų kauptuvams uždengti ar rekonstruoti, teigia Seimo narys Kazys Starkevičius.

Lapkričio 18 d. portale manoūkis.lt paskelbta publikacija „Srutų kaupyklas dengti teks nelaukiant paramos", kurioje Seimo Kaimo reikalų komiteto pirmininko pavaduotojas Bronius Pauža kritikuoja buvusius žemės ūkio ir aplinkos ministrus priėmus nutarimą, numatantį iki 2014 m. sausio 1 d. uždengti mėšlides, tačiau dėl to nesiėmus jokių konkrečių realių veiksmų.

„Pirmiausia negalima sutikti su teiginiu, kad reikalavimas uždengti skysto mėšlo ir srutų kaupyklas nėra grįstas ES nustatytomis direktyvomis", - sako Seimo narys Kazys Starkevičius. - Tiesos dėlei reikia pasakyti, kad minėti ministrai savo įsakymu patvirtino Mėšlo ir srutų tvarkymo aplinkosaugos reikalavimų aprašą. O įsakymo preambulėje, kuriuo buvo patvirtintas aprašas, yra išvardintos net trys ES direktyvos ir Vyriausybės nutarimas, kuriuos įgyvendinant buvo patvirtintas minėtas aprašas. Be abejo, tvirtinant aprašą buvo atsižvelgta ir į nesibaigiančius gyventojų skundus dėl kvapų sklindančių iš didžiulių srutų lagūnų."

Bioversija 2024 07 09 m7

Kaimo reikalų komitetas dar 2013 m. spalio 16 d. sprendimu pasiūlė Žemės ūkio ministerijai kartu su Aplinkos ministerija pakeisti minėto aprašo 9 punktą nustatant naują reikalavimo uždengti srutų kauptuvus laikotarpį ir sudaryti realias sąlygas pasinaudoti Aplinkos ministerijos ir Žemės ūkio ministerijos administruojamų struktūrinių fondų lėšomis mėšlidėms ir srutų kauptuvams uždengti ar rekonstruoti. Nuo šio sprendimo priėmimo jau praėjo daugiau nei mėnuo, tačiau jokių poslinkių dar neįvyko.

Pasak K. Starkevičiaus, tikėtina, kad planuojant 2014-2020 m. finansinio laikotarpio priemones būtų galima numatyti ir šios aplinkosauginės priemonės finansavimą.

„Dabartinės Vyriausybės premjeras, jei būtų tokia politinė valia, galėtų duoti komandą aplinkos bei žemės ūkio ministrams šiame apraše nustatytų reikalavimų įgyvendinimą nukelti tolimesniam laikui, kol būtų rastas lagūnų uždengimo techninis sprendimas ir išspręstas finansavimo klausimas, - sako Seimo narys K. Starkevičius. - Manau, kad jau seniai laikas aplinkos ministrui nustoti galvoti, kaip didinti baudas, o daryti realius veiksmus palengvinti ūkininkavimo sąlygas. Mano žiniomis, Vyriausybės vadovui iki šiol nepavyko susodinti aplinkos ministro ir žemės ūkio ministro už vieno stalo, kad šie pagaliau susitartų ir pratęstų lagūnų uždengimo terminą, kol pradės veikti naujojo ES finansinio laikotarpio programa."

MŪ inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024
  Setupad-desktop-po tekstu

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
  Visos apklausos