Basf A1 2024 07 01 Basf m1 2024 07 01
Ūkis
Išduotas leidimas 120 dienų prekiauti beicuota cukrinių runkelių sėkla
Asociatyvi nuotr.

Vilnius. Bendrovėms „Nordic Sugar Kėdainiai“ ir „Žvalguva“ išimties tvarka išduotas leidimas 120 dienų tiekti rinkai beicu Force Magna apdorotą cukrinių runkelių sėklą, skelbia Valstybinė augalininkystės tarnyba.

Šis beicas cukrinius runkelius apsaugo nuo runkelinių musių, amarų ir spragių, spragšių, grambuolių.

Išduodant leidimą atsižvelgta į tai, kad Lietuvoje nėra registruotų augalų apsaugos produktų, skirtų cukrinių runkelių sėklai apsaugoti nuo šių kenkėjų.

Bioversija 2024 07 09 m7

Išduodant leidimą nustatyti šie reikalavimai ir apribojimai:

 • Sėjant beicu Force Magna apdorotą cukrinių runkelių sėklą privaloma ne vėliau kaip prieš 2 kalendorines dienas Paraiškų priėmimo informacinėje sistemoje pateikti informaciją apie planuojamą sėją, nurodant jos datą, pradžią ir pabaigą, vietą, augalų apsaugos produkto, kuriuo apdorota cukrinių runkelių sėkla, pavadinimą.
 • Beicuotą cukrinių runkelių sėklą sėti tik sėjamosiomis, kurios gerai įterpia sėklas į dirvą, sumažina išbyrėjimo tikimybę ir neleidžia susidaryti dulkių debesims. Negalima naudoti pneumatinių sėjos mašinų, išskyrus tas, kurių oro sistema nukreipta į dirvą.
 • Cukrinių runkelių, beicuotų Force Magna, sėklos nesėti bitėms maitinantis. Jei lauke ar šalia lauko yra žydinčių piktžolių ar kitų augalų, ant kurių galėtų nutūpti bitės, sėklas į dirvą įterpti tokiu būdu, kad neapdulkėtų gretimi laukai ir šalia augantys augalai.
 • Pašalinti pabirusias beicuotas sėklas.
 • Jas visiškai įterpti į dirvą, užtikrinti, kad būtų visiškai įterptos vagų galuose.
 • Kitais metais tame lauke, kuriame pasėta beicuota cukrinių runkelių sėkla, galima auginti tik vabzdžiams apdulkintojams nepatrauklius augalus: avižas, miglines žoles, vasarinius kviečius, kvietrugius ir miežius, žieminius kviečius, kvietrugius, miežius ir rugius.
 • Neišsėtą beicuotą cukrinių runkelių sėklą ir (ar) sėklos likučius privaloma grąžinti originalioje pakuotėje bendrovei „Žvalguva“ arba „Nordic Sugar Kėdainiai“.

Leidimas bendrovei „Nordic Sugar Kėdainiai“ galioja nuo 2022 m. kovo 1 d. iki  2022 m. birželio 28 d., „Žvalguvai“ – nuo 2022 m. kovo 21 d. iki 2022 m. liepos 18 dienos.

Augalininkystės tarnyba kontroliuos, kaip ūkininkai laikosi nustatytų reikalavimų ir apribojimų, naudodami beicu Force Magna apdorotą cukrinių runkelių sėklą.

Šaltinis: VAT prie ŽŪM
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
  Visos apklausos